Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá z nás potřebuje alespoň jednu kamarádku, která by s námi podnikala nejrůznější holčičí rituály“, jako je nakupování, pomluvy u kávičky, různé výlety nebo jen prosté nekonečné skypování...

Tak s touhle kamarádkou to budeš mít těžké

Kamarádky
zdroj: Thinkstockphotos Kamarádky
aktualizováno 21.08.2013, 11:44 | 21.08.2013, 11:44 | Krásná.cz / čtenářka

Každá z nás potřebuje alespoň jednu kamarádku, která by s námi podnikala nejrůznější "holčičí rituály“, jako je nakupování, pomluvy u kávičky, různé výlety nebo jen prosté nekonečné skypování...

Občas se ale stane, že naše kamarádka má dost zvláštní návyky a chování a nám nezbývá nic jiného, než to celé buď přehlížet, anebo jí nenápadně dávat najevo, že něco dělá špatně.

Slečna Opoždílková
Ať děláš, co děláš, tahle holka chodí neustále pozdě. Kvůli tomu nestíháte vlaky do školy, začátek kina, v kavárně už vám kolikrát zrušili rezervaci. Můžeš neustále domlouvat srazy na dřívější a dřívější čas, ale stejně nepřijde včas.

Proč: Pokud tvoje kamarádka není extrémně pomalá, nechá se nejspíš rozptýlit nějakou aktivitou, která ji zdržuje a nutí chodit pozdě. Možná se dlouho šlechtí, sedí u počítače nebo zkrátka má na všechno dost času.

Co s tím:
Možná si budeš připadat jako nějaká stíhačka, ale zkus ji prozvánět, když vycházíš, nebo ji klidně odháněj od Facebooku (Hele, už jsi ready, když tu komentuješ všechny fotky?). Když jí budeš taky dávat najevo, jak tě tvoje neustálé čekání vytáčí, (Páni, dneska tu čekám JENOM 20 minut) možná se nad sebou zamyslí a příště si dá pozor.

Slečna Hlasitá

Tahle holka neustále mluví – a to dost hlasitě. Když se snaží někoho nenápadně pomluvit, slyší to celá ulice, v restauraci za vámi každou chvíli chodí obsluha, že si hosté stěžují, že je rušíte, a po každé vaší schůzce tě pořádně bolí hlava.

Proč: Nežije tvoje kamarádka náhodou v dost hlasité domácnosti? Myslím takovou, kde celé dny hulákají mladší sourozenci, které se snaží přehlučet televize, štěká tam pes a ostatní členové rodiny se tak musí vyjadřovat dost nahlas, aby se vůbec slyšeli? Pokud ano, neměj jí to za zlé. Je zkrátka zvyklá. Někdy ale hlučné vyjadřování vyplývá z potřeby upozornit na sebe, zvlášť pokud je z více sourozenců.

Co s tím: Možná pomohou fráze typu "Nekřič, já tě slyším", ale ty by jí mohly pořádně nakrknout. Zkus tedy mluvit potichu, třeba i šeptat. Určitě sis někdy všimla, že když máš potíže s hlasem a musíš šeptat, ostatní lidé, kteří s tebou komunikují, to začnou dělat také. Můžeš to vyzkoušet, třeba se to osvědčí.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak být upřímná, ale zůstat nejlepší kámoškou?
Moje kamarádka měla anorexii: Zhubla jsem až na 30 kilo

Slečna Hlavní

Téhle kamarádce bys mohla přezdívat Velitel. O všem rozhoduje ona – jak bude vypadat váš společný školní projekt, na jaký půjdete film, kam půjdete jíst po celodenním nakupování. A ty se zkrátka ke svému názoru nedostaneš.

Proč: Přiznej si to – tvoje kámoška je pěkný sobec. Možná proto, že je jedináček, a tak se všechno točí kolem jejich rozhodnutí, anebo zkrátka je vůdcovský typ.

Co s tím: Tady by bylo na místě si s ní o tom všem promluvit. Pokud je alespoň trochu rozumná, pochopí to a nechá tě příště také rozhodovat. Pokud se urazí – vykašli se na ni. Jiná pomoc asi není. Ovšem – není problém spíš v tom, že máš strach říct svůj názor?

Slečna Dokonalá
Nejhezčí, nejchytřejší, nejoblíbenější a dalších 50nej holka, která si je svých předností až moc vědoma. Podle jejího názoru jsou všichni kolem ní pitomci, kteří by bez ní vůbec nic nezvládli. Nemyslí si to i o tobě?!

Proč: Celé to bude nejspíš ve výchově, kdy se její rodiče rozhodli, že ze své dcerušky udělají malou princeznu. Pokud jí ovšem obletuje spousta kluků a všichni pějí ódy o tom, jak je skvělá, tak se nediv, že jí vše krapet stouplo do hlavy.


Co s tím: Dokud s tebou jedná jako s rovnocenným člověkem, nech vše plavat. Pokud by tě zesměšňovala, urážela a povyšovala se, tak to není kamarádka. Jen potřebuje někoho, kdo jí bude říkat, jak jí vše sluší, nosit tašky s oblečením a poslouchat její proslovy na téma: "Jsem skvělá.“ A na to si může najít jiného fackovacího panáka. Ovšem – není to celé jen o tvé závisti, že nejsi jako ona?

Slečna Jájínková

Kdybys během setkání s touhle holčinou dělala čárky, kolikrát řekla slovo Já, nejspíš by ti za chvíli došel papír nebo dopsala propiska. "JÁ jsem byla, JÁ viděla, JÁ řekla, JÁ chci, JÁ…“. Nezní to tak trochu dětinsky?

Proč: Tohle opět dělají většinou jedináčkové nebo ti, kteří jsou mladšími sourozenci. Je skoro pravidlem, že ti mladší jsou zvlášť maminkami trošku víc rozmazlováni a pak se není čemu divit. Anebo si to zkrátka jen neuvědomuje.

Co s tím: Pokud to zachází do opravdových extrémů, zkus jí jednou napodobit a do svého vyprávění také často vsunout to otravné JÁ, JÁ, JÁ. Pokud je tvoje jájínková kámoška alespoň trošku všímavá, zeptá se tě, co děláš. Tím se ti naskytne šance jí říct, že vlastně děláš to, co ona.

Těch nesnesitelných kamarádek může být celá řada a stejně tak i způsobů, jak s nimi zatočit. Jaký si vybrat? Těžko říct, hlavně svou kamarádku nenapadej, neurážej a nebuď sprostá, to je dost pod úroveň. A pokud se urazí? Dej jí čas, ať si to srovná v hlavě – buď nakonec uzná svou chybu, nebo s tebou prostě už nikdy nepromluví. Alespoň poznáš, jestli opravdu stála za to.

Líbil se ti tento článek? Zvládla bys napsat taky takový? Ukaž se! Článek o délce zhruba jedné strany společně stvou fotkou, jménem a blogem pošli na adresu redakce@krasna.cz. Když se nám tvé dílo bude líbit, vydáme ho!8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •