Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I když si to mnozí neuvědomují, škola v našem životě hraje velmi důležitou roli. Kromě toho, že se ve škole naučíme číst, psát, počítat, naučíme se také věci, které jednou ve svém životě oceníme – hlavně v naší budoucí práci.

Tvé známky ovlivní tvůj budoucí život

Škola
zdroj: Thinkstockphotos Škola
aktualizováno 10.02.2013, 00:00 | 10.02.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenář

I když si to mnozí neuvědomují, škola v našem životě hraje velmi důležitou roli. Kromě toho, že se ve škole naučíme číst, psát, počítat, naučíme se také věci, které jednou ve svém životě oceníme – hlavně v naší budoucí práci.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenář)
Mr. Markii

www.mr-markii.blog.cz


Mnozí lidé občas zapomínají, že se učíme pro sebe – ne pro školu, a kvůli tomu občas nevypadají jejich známky moc dobře.

Ti, kteří o hodinách ve škole nedávají pozor, ať se pak nediví, že budou mít v budoucnu práci, která se jim nebude líbit a bude je nudit. Může to být práce za minimální mzdu, špinavá a nesnesitelná práce a podobně. Naopak ti, kteří se pilně budou učit a dřít, co to dá, si pak můžou vybrat práci, která je bude bavit, nebude špinavá, prostě bude podle jejich "gusta".

Jak už jsem naznačil, učení je základem pro náš život a hlavně naši budoucí práci.

Půjdeš na vysokou školu, nebo na nějaké učiliště? Rozhodnutí je na tobě, ale nezapomínej, že rozhodnutí, které nyní vyřkneš, může ovlivnit celý tvůj život.

Také se někdy stává, že rozhodnutí, na kterém nyní trváme, se může v budoucnu nějakým způsobem změnit. Jak budeš stárnout a získávat nové zkušenosti, mohou se změnit tvé dětské sny a ty zatoužíš po něčem jiném.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email
redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Jak jsem již několikrát říkal, základem všeho je učení. Ke správnému učení patří hlavně pár zásad, podle kterých se můžeme správně a efektivně naučit potřebné učivo. Dovolil jsem si tedy připsat k tomuto článku pár rád, podle kterých se lze snadno učit.


1. Zvol si správnou dobu, kdy se budeš učit.

2. Stanov si správný rozvrh, podle kterého se budeš učit. Například polož vedle sebe český jazyk a matematiku. V jednom se jedná hlavně o slova, v tom druhém o čísla, dvě rozdílné věci. Nepokládej vedle sebe například matematiku a fyziku, jsou si podobné, může se ti to pak plést.

3. Uč se ve správně vybraném prostředí. Nenech se rozptylovat například počítačem, hudbou a hlavně věcmi, které musíš mít neustále u sebe a které ti odrazují od učení.

4. K dobrému učení nesmí chybět ani jídlo a pití. Když budeš pít  určitých intervalech, učení tě půjde snáz.

5. Musíš také někdy odpočívat. Přece se nejde učit od rána do večera nonstop bez přestávky.

6. Aby se ti lépe učilo, vyber si správnou a pohodlnou techniku učení. Piš si to, opakuj si to, nebo řekni tvým rodičům, aby ti pomohli a pak přezkoušeli.7 hlasů
Vaše hodnocení