Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Propůjčila jsem svůj obličej pro vás. Celých 7 dní jsem zkoušela make-upy. Každý den jiný, každý den zápisky, pocity a názory druhých. A který se vůbec stal celkovým vítězem?

Velký test make-upů

aktualizováno 26.07.2011, 11:24 | 26.07.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Propůjčila jsem svůj obličej pro vás. Celých 7 dní jsem zkoušela make-upy. Každý den jiný, každý den zápisky, pocity a názory druhých. A který se vůbec stal celkovým vítězem?

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Kasenka

www.fashiondisaster.blog.czNa úvod ale zmíním pár věcí. Všechny make-upy jsem testovala rovnou na pokožku (bez báze, krému a tak dále), protože každý pod make-up používáme něco jiného a nechtěla jsem, aby test byl jen pro určité lidi. Testovala jsem make-upy na smíšenou pleť, to znamená, že jsem od něj požadovala, aby nevysušoval suchá místa a přitom nemastil ta mastnější. Nanášela jsem ho vždy prsty a poté přepudrovala minerálním pudrem.

Prvním testovaným make-upem byl mnou rok a půl používaný Loreal Matte Morphose.

Make-up
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)Má skvělou konzistenci a byla jsem s ním opravdu spokojená. Stále se ale měníme a naše pokožka také. Ta moje se začala víc vysušovat, a tak mi tento make-up nesedl jako dříve. Na suchých místech dělal nevzhledné šupinky a po 5 hodinách se začal lesknout. Musel se častěji přes den přepudrovávat a kolikrát i slezl z brady či nosu. Byl na obličeji po pár hodinách těžší, cítila jsem se jako s maskou... Má ale příjemnou barvu a sjednocuje. Každopádně dopadl jako nejhůře hodnocený.

Druhým zkoušeným byl hydratační make-up od Heleny Rubinstein Color Clone.

Make-up
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)Od Heleny Rubinstein jsem měla ohromné očekávání, protože mamka její kosmetiku používá a je s ní nadmíru spokojená, to ale bude nejspíš ten háček. Řekla bych, že tato značka dělá kosmetiku pro vyzrálé ženy a nehodí se na mladistvou pleť. Lesknul se už po 4 hodinách a dělal mapky, což mě velice odradilo a je tedy druhý nejhůře hodnocený. Celkově jeho kvalita neodpovídala ceně, která se pohybuje okolo 900 korun. Jediné plus, co jsem u něj zaznamela, bylo odličování. Odličoval se totiž naprosto skvěle a pleť vypadala vyživená a hydratovaná.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Třetím a zároveň novinkou kosmetiky Lancome pro mě byl Teint Miracle.

Make-up
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)Říkala jsem si, že když se jedná o nový výrobek, tak půjde o něco nadčasového. Bohužel se moje očekávání opět nenaplnila. První známky lesku byly sice až po 5 a půl hodinách, ale odstín na mě byl moc do hněda, i když byl jedním ze světlejších. Hůře se roztíral, ale za to ho stačilo dát málo. Byl celkem lehký a prvních pár hodin příjemný. Po zhruba osmi hodinách se lesknul neskutečným způsobem v oblasti nosu a dělal takzvanou masku.

Čtvrtým a podle mě posledním zklamáním pro mě byl make-up od Bobbi Brown Moisture Rich.

Make-up
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)Bobbi Brown pro mě vždy byla jedna z těch značek, co prodává dokonalé make-upy. Po osobní zkušenosti s jejími výrobky ale zcela měním názor, že zase o nic tak výjmečného nejde. V mých zápiskách se nachází více negativních názorů, jako například lesk už po necelých 4 hodinách v oblasti brady. Přišlo mi, že místo toho, aby nedostatky zakrýval, tak je spíše zvýrazňoval, a navíc suchá místa vysušoval. Necítila jsem se v něm tak, jak bych se s ideálním make-upem cítit měla. Pozitivní zápisek tu je jediný - skvěle se nanáší a stačí ho dát opravdu malinko. Jeho cena se pohybuje okolo 1070 korun, dost nepřiměřené na jeho "výkon".

Yves Saint Laurent Teint Radiance je dalším make-upem, který prošel mým testem.

Make-up
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)Tolik jsem se za tenhle make-up modlila, aby mě nezklamal, protože jsem se naprosto zamilovala do jeho flakonku. Celkově YSL dělá nádherné a designově propracované výrobky. Trošku se začal lesknout po 5 hodinách, vypadal ale stále přirozeně, rozjasněně a i lesk měl jiný a přirozenější ráz. Sedl mi krásně i odstín, který sjednotil pleť. Bohužel mě zklamal v odpoledních hodinách, kdy už nedělal tak pěkně rozjasněný dojem, ale spíš dojem hodně mastný. Doporučila bych pod něj rozhodně nějakou dobrou bázi!

Dalším z mých favoritů a zkoušených byl Chanel Vitalumiere Aqua.

Make-up
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)Stejně jako YSL mě Chanel uchvátil svým designem, který propůjčil flankonkům:-) Nebylo to ale jediné, čím mě uchvátil. Konečně jsme se dostali společně s YSL do lepší polovičky, která ale má taky své mouchy. U Chanelu jsem si poznamenala, že se výborně rozetíral a opět ho stačilo menší množství. Vydržel vzdorovat proti mastnotě zhruba 6 a třičtvrtě hodiny a vypadal zdravě a přirozeně. Skvělé na něm je, že je hydratační a báze pod něj není potřeba. Co mám poznamenané jako minus je odličovaní, drhla jsem ho déle než ostatní.

Posledním testovaným a nejlépe hodnoceným se stal M.A.C Studio Fix Fluid.

Make-up
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)Naprostým vítězem ve všech směrech se stal M.A.C Studio Fix Fluid. Omotal si mě kolem prstu svou přirozeností, nenápadností a efektním krytím. Navíc příjemně voní! Odstín jakoby vyvinuli přímo pro mou pleť, stejně jako konzistenci. Vydrží matný, ale přitom rozjasněný celý den a dokonce prošel největší zátežovou zkouškou - cvičením. Cvičila jsem s ním Bodyform pro pokročilé, a to je vážně zátěž obrovská! :-) Ve spojení s jejich minerálními pudry a krémem je to dokonalost! Tolik jsem se zamilovala, že mi ho mamka včera pořídila jako dárek. Na svou cenu, výkon nadměrný! Stojí 820 korun + pumpička na make-up 130 korun, to je 950 korun za božský vzhled.

Upozorňuji, že jsem testovala dražší make-upy, protože spoustě dívek se stalo to, že utratily tisíc korun za make-up, který měl pěkný flakonek a výborné recenze na internetu a v realitě bylo všechno úplně jinak. Chtěla jsem pro vás otestovat i nějaký levnější make-up, bohužel k těm nedávají testery.

Přeju pevné nervy ve vybírání make-upů, protože po minulém týdnu vím, jak je náročné najít ten pravý.  14 hlasů
Vaše hodnocení