Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hodně dívek má v internetovém světě svůj blog. Proto mě napadlo, že napíši pár rad a typů, jak mít úspěšný blog. Doufám, že aspoň někomu poradím.

Víš, jak docílíš velké návštěvnosti na blogu?

aktualizováno 17.05.2012, 00:00 | 17.05.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Hodně dívek má v internetovém světě svůj blog. Proto mě napadlo, že napíši pár rad a typů, jak mít úspěšný blog. Doufám, že aspoň někomu poradím.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
 
Judy Gnomies

www.happy.blog.cz


10 vteřin
Už je to hodně dlouho, co jsem četla článek na jednom nejmenovaném blogu, kde bylo pravidlo deseti vteřin. Aneb když se návštěvníkovi na vašem blogu nezačne nic líbit do deseti vteřin, tak odejde. Z vlastní zkušenosti vím, že to tak dělám taky! Protože první dojem je důležitější, než by se mohlo zdát. Na toto pravidlo navazuje další a to:

Vzhled blogu
Někdo tvrdí, že vzhled blogu není důležitý - vždyť je to jen vzhled, ne? Ne! Takhle to opravdu není. Žijeme v době, kde všichni všechno a všechny soudí na první pohled (ano vím, nějaká ta výjimka se najde, ale moc jich není). Určitě uznáš, že kdybys navštívila dva blogy se stejným obsahem, ale jeden by byl v křiklavých barvách, všude všechno blikalo, tak si to raději přečteš na tom druhém, který vypadá rozumněji a je příjemný na oči. Také doporučuji, abys neměnila moc často vzhled blogu, protože uživatelé si tvůj blog budou hlavně pamatovat podle toho, jak vypadal. Když náhodou narazí na tvůj blog, uvědomí si, že už ho vlastně znají.

Přehlednost
Je velmi důležitá, ale to si většina blogerů ani neuvědomuje. Když už ten blog máte, udělejte co nejvíc proto, aby se návštěvník rychle a jednoduše orientoval. Nemějte zbytečně moc rubrik - a pokud se bez nich neobejdete, použijte aspoň rozcestníky pro větší přehlednost. Skutečně nesnáším, když jsem na blogu, kde toho je na první pohled moc - (když hledám jednu věc, je to celkem tvrdý oříšek). Většina rubrik je stejně prázdná, či poloprázdná (ano u nových blogů se to ještě prominout dá).

Téma blogu
Určitě je to velmi důležité. Pokud máš blog, kde píšeš o svém křečkovi Tondovi, určitě tam nebude chodit moc lidí. Ale pokud ten blog rozšíříš a budeš tam psát o křečcích i více všeobecně, hned máš o pár návštěvníků více. Pokud máš jen nějaký deníkovský blog a nelíbí se ti, že ho moc lidí nečte - nezlob se na čtenáře, ale pokud nemáš zajímavý život, tak moc lidí o tvoje zážitky nestojí. Určitě chápete, co mám, na mysli. Aby byl blog navštěvovaný musí mít zajímavý téma.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Originalita
Už zase máš na blogu zkopírovaný článek? To rozhodně není správně! Napsala jsi článek sama, ale je na způsob toho, který sis právě přečetla? Ne, to taky není správně! Buď originální a nápaditá! Měj články, které nikdo nemá… Napiš si je tak, aby byly zajímavé. V originalitě na blogu ale nejde pouze o články, ale taky o vzhled blogu, nápad v přezdívce a tak podobně. Je toho prostě moc!

Pravopis, překlepy
Pokud máš blog, kam nepřidáváš jen fotky, ale přidáváš i články (s textem), nezapomínej si hlídat pravopisné chyby a překlepy. Určitě i tobě vadí, když čteš zajímavý článek, ale je v něm tolik gramatických chyb a překlepů, že to až bije do očí, jaké chyby jsou lidé schopni udělat. (Omlouvám se, pokud v tomto článku mám chyby ;-)

Vytrvalost
Nikdo neměl úspěšný blog přes noc, a proto se nemůžeš divit, že i když už máš blog starý pár týdnů, měsíců, že stále není tak navštěvovaný, jak si představuješ. Zkus se zamyslet a uvědom si, jaké pokroky jsi už od založení udělala. Pokud to jsou jen malé krůčky - uvědom si, že i malé krůčky jsou krůčky. Je pár dívek, které dosáhly větší návštěvnosti, než si kdy představovaly, až je to vyděsilo a aspoň na nějaký čas odešly z blogového světa. Neměj od blogu velké nároky, protože ty nároky vlastně chceš sama po sobě.Návštěvnost

Uvědom si, že návštěvnost není všechno. Já sama mám takové menší pravidlo: Když mám malou návštěvnost, neznamená to, že jsem smutná, ale pokud mám vysokou návštěvnost, můžu se radovat. Chápu, že tě blog možná nebaví, když návštěvnost není podle tvých představ, ale pokud budeš psát články, které někoho zajímají, návštěvnost se ti časem zvětší. Rozhodně si s ní nelam hlavu - já osobně to neřeším. Ano, jsem ráda, když na blogu mám nové komentáře a vím, že můj blog navštívilo hodně lidí, ale i tak se návštěvností nenechám ovlivňovat.

Identita

Nezapomínej na to, že blogů je skutečně hodně. Proto je určitě dobré mít adresu blogu, vzhled blogu, obsah blogu, ale i přezdívku tak originální, že se nemůže nikomu stát, aby si tě spletl s někým jiným!

Čtenáři
Určitě všichni dobře víme, jak těžké je získat stálé návštěvníky. Myslím si ale, že je úžasné mít aspoň pár stálých čtenářů, kteří se k nám rádi vracejí. Také je důležitá komunikace s nimi, když už ti na blog napíší komentář, je slušné na něj odepsat . A také neuškodí připsat k nim na blog k nějakému zajímavému článku komentář.

Motivace
Uvědom si, proč blog vůbec máš - je to jen koníček, nebo máš i nějaké "postranní úmysly"? Spousta dívek se přes svůj blog dostala na web krasna.cz, kde přidávají články. Někteří blogeři zase blogují jen proto, aby si přivydělali… Jsou blogy, kde si můžeš koupit nějaké šperky atd. Určitě je hodně důvodů, proč mít blog! Uvědom si, co od blogu chceš, a zatím si jdi. Podle mě je nejlepší mít blog jako koníček.

Aktivita
Jak moc často přidáváš na blog? Jednou měsíčně? To asi stačit nebude! Zkus být na blogu velmi aktivní - pozor zase, o 10 zkopírovaných článků denně nikdo nestojí! I já raději chodím na blogy, kde vím, že narazím nejspíš každý den, nebo spíše obden na nový článek. Nemáš moc času na blog? Přes týden jsi třeba na intru a nebo toho do školy máš moc? Co třeba mít na blogu spolumajitelku? Obě budete psát aspoň občas články a aktivita je hned větší.

Jsem si jistá, že jsem do tohoto článku zapomněla napsat něco důležitého, ale bohužel teď si vážně nevybavuji co. Jistě chápeš, že mi dal článek velkou práci. Proto ocením jakoukoliv kritiku. Doufám, že aspoň někomu můj článek pomůže! :-)19 hlasů
Vaše hodnocení