Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Lákají tě gelové nehty? V tomto článku se o nich dozvíš téměř vše, co bys měla vědět. Nebo si své nehty koušeš? Jedním ze způsobů jak se to odnaučit je nechat si udělat gelovky, ty se nedají ukousnout.

Vše o gelových nehtech

Gelové nehty
zdroj: oficiální zdroj Gelové nehty
aktualizováno 05.05.2011, 01:52 | 05.05.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Lákají tě gelové nehty? V tomto článku se o nich dozvíš téměř vše, co bys měla vědět. Nebo si své nehty koušeš? Jedním ze způsobů jak se to odnaučit je nechat si udělat "gelovky", ty se nedají ukousnout.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Michelle K.


www.michellefashion.blog.czKdyž se rozhodneš, že si necháš udělat gelové nehty, je lepší, když si zajdeš do nehtového studia. Je to přece jenom profesionálnější, než kdyby sis to dělala sama. Celková doba "tvoření" je asi 70 minut. Než přijdeš do studia, měla bys mít nehty ostříhané, co nejvíc to jde, aby nehty nebyly po několika dnech pod gelovými nehty vidět. Potom to vypadá škaredě.

Co se ve studiu odehrává?

Jako první ti nehty pořádně zpilují (zdrsní povrch), aby ti gelovky na nehtech dlouho vydržely a případně je potom zastřihnou. Pak přijde na řadu samotné lepení nehtů. Nehty se lepí na konečky nehtů. Řekneš si, jak je chceš nechat dlouhé, a oni ti je zastřihnou. Aby mezi umělým a tvým nehtem nebyl schod, dají tam takovou zvláštní hmotu (proto jsou gelovky tak strašně vysoké, říkám tomu bříško).

 

Rozšiřujeme řady blogerek a blogerů!

I ty můžeš rozhodnout o tom, zda se noví autoři a autorky zařadí mezi pravidelné přispěvatele. V rubrice další blogy najdeš nové texty od nových lidí a hlasováním v anketě na konci článku dáš najevo svůj názor. Pokud dotyčný/á bude mít hodně kladných ohlasů, budeš jeho/její příspěvky číst pravidelně.

Nebo chceš psát taky? Více informací se dozvíš ZDE.Než ti na nehty nastříkají barvu a nějaké zdobení, dají na ně snad tunu vyživujících, zpevňujících a ochraných vrstev a až ti na nehty všechno napatlají, konečně ti na ně nastříkají barvu. Potom vše zatřou UV gelem a strčíš ruce do UV lampy, aby gel ztuhl. Pak zaplatíš a můžeš jít :-)

Je manipulace s nehty složitá?


Ne, není. Po asi 12 hodinách si na nehty tak zvykneš, že úplně zapomeneš, že nějaké máš. A ve škole to samé. Nehty ti při psaní vůbec nevadí a při tělocviku také ne, možná jen při skákání přes kozu a při volejbale, ale když ty mé tohle všechno přežily, tak ty tvé určitě taky :-)

Pro a proti


+ Vypadají opravdu krásně
+ Odnaučíš se kousat nehty
+ Nehty se nelámou a vydrží dlouho

- Nehty se musí dozdobovat
- Po pár dnech tě nejspíš omrzí a přestanou se ti líbit
- Musíš za ně zaplatit

Jak nehty odstranit?

Existuje 5 způsobů:
Necháš si je odstranit přímo v nehtovém studiu, ale musíš za to zase zaplatit. Nebo zkus aceton, gel by se měl rozpustit a nehet po pár dnech odpadne sám od sebe, ale nejde to odstranit pokaždé, záleží co UV gel obsahuje. Nehty si nech odrůst a pravidelně je zastříhávej, ale stříhání trochu bolí a jde to těžko. Spiluj je pilníkem, ale bude to trvat dost dlouho. Na krajích by se ti nehty měly lehce odlupovat, tak za to chytni a jednoduše strhni. Můžeš na to použít nějaký nástroj z manikúry, půjde to lépe. Tento způsob doporučuji, pokud se chceš nehtů rychle zbavit a nechceš za to platit.

Cena: Pro studentky okolo 150 korun, pro dospělé 250 korun a více.

Anketa
Líbil se ti článek Michelle K.? Chtěla bys její texty číst pravidelně?
246 hlasů
ANO
122 hlasů
NE
Hlasovalo 368 lidí
 12 hlasů
Vaše hodnocení