Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnes je téměř na všech školách povinné učit se alespoň dva cizí jazyky. Někde je další jazyk určený, ale někde si ho můžeš zvolit. Ale jaký je ten pravý pro tebe ?

Vybíráš si další jazyk? Jaký je pro tebe ten nejlepší?

aktualizováno 14.02.2012, 00:00 | 14.02.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Dnes je téměř na všech školách povinné učit se alespoň dva cizí jazyky. Někde je další jazyk určený, ale někde si ho můžeš zvolit. Ale jaký je ten pravý pro tebe ?

Španělština
Je to jeden z nejpoužívanějších jazyků na světě a domluvíš se s ní nejen ve Španělsku a v Americe. Dnes by ses španělsky měla dobře domluvit i v Evropě, protože mnoho zahraničních škol ji má také jako druhý jazyk. Je to také krásný, zábavný a docela snadný jazyk, takže pokud ti jazyky dělají problémy, španělština je dobrou volbou. Velkým plusem je, že narozdíl například od angličtiny se (až na výjimky) čte a píše všechno stejně.

Francouzština
Užiješ ji ve Francii a Americe. Není to nejpoužívanější jazyk světa, ale v Evropě by ses měl/a domluvit dobře, protože určitě na mnoha zahraničních školách se jí také učí (např. v Anglii). Francouzština je nádherný jazyk, ale oproti ostatním evropským jazykům je docela těžký, takže pokud máš s jazyky problém, není to příliš dobrá volba. Skoro vše se čte jinak, než se píše. Není také úplně vhodná pro lidi, kteří mají problémy s výslovností písmene R. Francouzské R je sice krásné, ale může dělat problémy.

Němčina
Němčinou by ses měl/a dorozumět skoro v celé Evropě, protože je to zde jeden z nejpoužívanějších jazyků. Není tak úplně snadná, kvůli své gramatice a výslovnosti, ale (alespoň pro mě) je to nádherný jazyk. Stejně tak jako u francouzštiny by někomu však mohla vadit výslovnost písmene R.

Ruština
Měl/a bys ji také využít hojně v Evropě, protože dříve a i dodnes se rusky učí mnoho lidí. Také se domluvíš v Asii. Ruština je takový neutrální jazyk - pro někoho těžký, pro někoho snadný. Výjimečností u ruštiny je azbuka, což je písmo, které se v ruštině používá. Tím pádem se čte vše jinak, než se píše. Ruština je však slovanský jazyk a mnoho slov se podobá češtině, takže i když nebudeš všemu rozumět, můžeš si to domyslet z kontextu.

Italština
Italština asi není tak hodně užívaná jako ostatní jazyky, ale je to nádherný a snadný jazyk. Myslím si, že pokud vám jazyky tolik nejdou, určitě je italština vhodným jazykem pro vás.

Ať už se rozhodneš jak chceš, pamatuj, že všechny výše uvedené jazyky jsou v Evropě dobře využívané, takže pokud ti jazyky vyloženě dělají problémy, vyber si ten nejjednoduší. Přece nechceš domů nosit pětky.14 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •