Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Poslední dobou je focení na různé stránky velmi oblíbené. I na sítích jako je facebook, xteen, twitter a např. i Skype, dokazujete svojí totožnost profilovou fotkou, či jinou na které

Vyfoť si i ty krásnou fotku!

aktualizováno 22.09.2011, 13:47 | 20.09.2011, 13:47 | Krásná.cz / čtenářka

Poslední dobou je focení na různé stránky velmi oblíbené. I na sítích jako je facebook, xteen, twitter a např. i Skype, dokazujete svojí totožnost profilovou fotkou, či jinou na které

jste :). Určitě

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Molly Heddy Law

www.molly-heddy-law.blog.cz


Určitě plno holek stojí o hezkou fotku, na které jim to sluší. Jak takové hezké fotky vyfotit? Přesný návod není, ale doufám, že ti pomůže můj článek :-)

Jak začít?

Určitě před tím, než se pustíš do focení, je důležité mít představu o své nové fotce :-) Tím myslím třeba, co budete chtít fotit (profil, celou postavu), dále je důležité si rozmyslet
outfit a líčení. Aby ti to na fotkách slušelo, zkus si najít pózu (úhel), který ti sedne a zakryje malé nedostatky. Důležité také je, aby ses sama sobě líbila :-) Je toho plno, ale pokusím se všechno vypsat.

Prostředí
Určitě nemá cenu se pokoušet o fotky večer, nejen že už je blbé světlo, ale shodneme se na tom, že každému to sluší spíš přes den :-)

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.A jaké prostředí teda vybrat? Já sama se fotím spíše u mě v pokoji, ale projeví se to na kvalitě fotky. Určitě nejhezčí fotky jsou venku, v přírodě, třeba když ti pomůže kamarádka :-) Pokud se ale fotíš v bytě, nelituj ;-) Je plno programů, kde se dá fotka pěkně a jednoduše upravit!

Čím fotit?
Možností je určitě plno - mobilem, webcamerou, foťákem... Čím lepší foťák, típ lepší kvalita fotky.

Asi tak 98 procent holek se fotí samy (takže jednou rukou drží foťák). Určitě je to praktické, ale na fotkách půlka ruky hezky nevypadá. Další styl focení je také natočit foťák směr zrcadlo. Hodně holek i kluků se tímto způsobem fotí, obrátí se k zrcadlu společně s foťákem, cvak a fotka je hotová :-)

Outfit
Oblečení není někdy na fotce vůbec vidět, ale to neznamená, že se nějak hezky neohákneme :-) Často se mi stává, že si třeba fotím jen obličej, ale stejně je tam kousek trika vidět. A být hezky oblečená nemá jenom jeden důvod, dodává ti to taky hodně sebevědomí, které je pak vidět na fotce.

Tip: Zkus třeba stylizovat fotku do nějakého tématu. Jsi zamilovaná? Obleč si růžové věci a v úpravě přihoď srdíčko :-)

Líčení
Asi nejpodstatnější část! Při líčení nemusíš mít strach použít třeba více makeu-pu (hlavně aby ses cítila hezká), dále neuškodí výraznější řasenka, linky a ani rtěnka, která vše podtrhne :-)

Po vyfocení
Pokud opravdu chceš mít hezkou fotku, nestačí ji hned po vyfocení publikovat, je potřeba ji také trochu upravit. Existuje mnoho programů na upravování fotek, a pokud s nimi umíš i perfektně zacházet, dokážeš vykouzlit opravdu krásnou fotku :-)
 13 hlasů
Vaše hodnocení