Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vzdělávání je součástí života každé z nás. Spousta z nás má bohužel zafixované slovo vzdělání se starou školou a tak není divu, že pokud si už najdeme chvilku jen pro sebe, s největší pravděpodobností nebudeme myslet na učení.

Vzdělávej se moderně, vzdělávej se online

Dívka v knihovně
zdroj: Thinkstockphotos Dívka v knihovně
aktualizováno 16.06.2017, 00:00 | 16.06.2017, 00:00 |

Vzdělávání je součástí života každé z nás. Spousta z nás má bohužel zafixované slovo vzdělání se starou školou a tak není divu, že pokud si už najdeme chvilku jen pro sebe, s největší pravděpodobností nebudeme myslet na učení.

Stejně jako věda nebo technika, také vzdělání se neustále vyvíjí. Zapomeň na klasickou školu s křídovou tabulí, lavicemi, naučnými plakáty a nekonečné množství teoretických hodin, které ve skutečnosti nikam nevedly. Zkus si představit vzdělání, které se ti přizpůsobí na míru a možná tě bude i bavit. Řekněte ano modernímu online vzdělávání.

 

Zatímco ve světě je online vzdělávání běžné, v České republice se tento fenomén teprve usazuje. A co je na něm tak skvělého?

 

Můžeš se přihlásit na více kurzů zároveň


Kdo říká, že když se přihlásíš do jednoho kurzu a nepadne ti do oka, musíš ho absolvovat stůj, co stůj? Klidně se přihlas do více kurzů najednou, jedině tak máš možnost (pokud nejdeš cíleně za jedním) zjistit, který pro tebe bude největším přínosem.

 

Jsi pánem svého času


Čas je tvůj přítel. Zaleží jen na tobě, kolik minut denně věnuješ studiu. A když se rozhodneš na pár dní vynechat, nic se neděje. V tomto případě rozhodně neplatí přísloví, "co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra."

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Když se řekne učení.. a jak se do toho efektivně ponořit!
Nauč se učit!
Stále bojuješ s cizími jazyky? Nasaď správné zbraně

 

Studuješ jen to, co má pro tebe opravdu význam


Pokud se budeš chtít zdokonalit například v Excelu, pravděpodobně tě nebude zajímat tvůrčí psaní a naopak. V tomto směru si každý najde přesně to, co ho zajímá nebo v čem se chce zdokonalit. I když nabrat nové informace a zkušenosti, také není k zahození.

 

Učíš se od těch nejlepších


Od takzvaného teoretika, který neví, co si praxe žádá, se toho moc nenaučíš. Lektoři, kteří připravují kurzy, jsou ti nejlepší ve svém oboru. Kromě drobné teorie, které se prostě nevyhneš, pro tebe mají připravené spoustu cenných příkladů z praxe.

 

Většina kurzů je zdarma


Dobrá zpráva pro všechny, kteří nechtějí vyhazovat peníze za zbytečně předražené kurzy, které jim pak nejsou k ničemu. Možnost bezplatných kurzů nabízí například portál Seduo. cz nebo Nostis.org.

 

Platný certifikát po absolvování kurzu


A nakonec to nejlepší. Po úspěšném absolvování kurzu (včetně splnění písemného testu) získáš certifikát, o který si můžeš rozšířit tvůj životopis. Zkrátka znalosti jsou k nezaplacení.

 

To a mnoho dalších výhod ti přináší online vzdělávání. Tak na co ještě čekáš. Staň se průkopníky v online vzdělávání mezi tvými přáteli a ukaž jim, že vzdělání není jen zažitá stará škola, ale super věc, se kterou se neustále rozvíjíš.

 

Článek pro tebe napsala Zuzana Parkánová (Angie) z blogu www.suzanne25.blog.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení