Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Cvičíš ze všech sil, ale stále nemůžeš shodit těch pár kilo, co máš navíc? Ani diety ti nepomáhají? Tak si přečti tento článek.

Zhubni pár kil změnou jídelníčku

aktualizováno 26.05.2011, 13:22 | 28.05.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Cvičíš ze všech sil, ale stále nemůžeš shodit těch pár kilo, co máš navíc? Ani diety ti nepomáhají? Tak si přečti tento článek.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Nikol Grooving


 

Začneme tím, že si uvědomíme, čeho chceme dosáhnout. Vsugerujeme si do hlavy, že chceme zhubnout a přestaneme sledovat televizi.

Základem rychlého spalování (tzn. malého ukládání tuků) je způsob stravy. Většina žen dělá velikou chybu tím, že když sníží příjem kalorií, sníží i příjem živin. Tak se do mozku vyšle nouzový signál a tělo si začíná ukládat tuky na horší časy. Tím se vytvoří tukové váčky. Moje rada? Nebojte se jídla. Snězte během dne hodně zeleniny, ovoce, pečiva, mléčných výrobků a jídel, které mají velký obsah živin. Pozor, nepehánějte to! Klidně si můžete dát třeba i lízatko, ale nesmí jich být 3 a víc za den. Jezte častěji a po malých dávkách - 5x denně, což znamená:

- snídaně (nebojte se dát větší dávku, je to základ dne)
- svačina (jablko, rohlík s máslem, nebo jogurt, je to jenom na vás
- oběd (nepřehánět porci)
- svačina (ovoce, jogurt, pečivo.. cokoliv si vyberete)
- večeře (lehká, malá porce, nejpozději do 18 hodin

Když se takhle navykneme stravovat, pár kil půjde dolů, ale zase nečekejte zázraky. Pokud budeš chtít zhubnout více, tady už bude muse zasáhnout rotoped nebo běh. Běh je nejúčinnější činnost, při které se spálí nejvíce kalorií. Ale běh na výdrž je hodně náročný. Mám zkušenosti z tělocviku.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Láska a dieta - jde to dohromady?
HUBNEME SPOLEČNĚ: Jdeme do posilovny

Pokud budeš chtít zhubnout 1 kilogram a přitom si pročistit střeva a cévy, umixuj si koktejl podle Patricie Janečkové:

POTŘEBUJEME:
3 banány
250g tvarohu
3 lžíce ovesných vloček
1 vejce
1 lžička medu
1 lžička rozinek
3 lžíce jablečného džusu nebo moštu

Vše vložíme do mixéru a rozmixujeme.

Pokud držíš dietu, vše si rozděl na 3 porce a budeš mít 3 jídla na celý den. Během této diety vypij alespoň 3 litry vody. Tyhle 3 litry musíš vypít, nebo něco málo přibereš! Pročistíš si také střeva a cévy. Takže se tento recept hodí pro lidi se znečištěnými cévami.

7 pravidel jak správně jíst:

1. Vychutnávat jídlo
Soustřeď se na jídlo, vychutnávej si ho. Pokud budeš při jídle sledovat televizi, číst si a podobně, mozek si neuvědomí, že tělo už jedlo a máš znovu hlad.

2. Pij před jídlem
Půl hodinky před jídlem vypij tolik vody, abys vůbec nepociťovala žízeň.

3. Jez pomalu
V žádném přpadě nehltej velké kusy. Jídlo si rozporcuj na malé kousky a poté je pořádně rožvýkej. Další kousek naber až po spolknutí předchozího sousta.

4. Poslouchej svůj žaludek
Přestaň jíst, když budeš mít pocit příjemné sytosti. Nepřejídej se. Pokud se budeš cpát násilím, žaludek se roztáhne a budeš tloustnout.

5. Nejez mezi hlavními jídly

Po vydatném obědě dopřej svému žaludku odpočinek a do svačiny pouze pij.

6.Hodně pij
Denně vypij minimálně 2 litry minerální nebo stolové vody. Můžeš pít i černý čaj, popřípadě bylinkový. Kávu nahraď meltou, protože káva hodně odvodňuje a omez pivo a víno. Pokud budeš pít častěji, budeš chodit častěji na wc, a tak "vyčůráš" více tuků.

7. Večer nejez nic syrového

Na večer si nedávej saláty ze syrových surovin, ovocné šťávy aj. Tyhle jídla prospějí tvému tělu přes den.

Zhubni ve spánku!

V noci se taky hubne! Dělej to jako medvědi. Večer si lehni dříve do postele a pořádně se vyspi. Tělo pracuje i v noci ale tvůj spánek nesmí být ničím narušen! :)

Anketa
Líbil se ti tento o hubnutí? Chtěla bys další text této autorky?
448 hlasů
ANO
51 hlasů
NE
Hlasovalo 499 lidí
 4 hlasů
Vaše hodnocení