Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pro některé z nás je uklízení naprosto hrozná věc, kterou děláme jen z donucení nebo když to pokoj hodně potřebuje.

Zpříjemni si uklízení

aktualizováno 25.06.2012, 00:00 | 25.06.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Pro některé z nás je uklízení naprosto hrozná věc, kterou děláme jen z donucení nebo když to pokoj hodně potřebuje.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Bebe sušenka

www.bebesusenkyblog.blog.cz


Ale proč uklízení brát tak vážně a nezábavně? Všechno jde udělat zábavnou a hravou formou, a to i uklízení pokoje!

Písničky
Právě písničky ti mohou při úklidu pomoci. Mnoha lidem pomáhají písničky i při jízdě na kole, běhu, lyžování a dalších sportech, protože když poslouchají hudbu, tak mají větší chuť něco dělat a nelenošit. Hlavně si nepouštěj nic pomalého, protože to bys u toho spíš usnula. Možná, že právě hudba není to pravé pro tebe, ale určitě stojí za to to zkusit a pustit si třeba rádio s oblíbenou stanicí. Uvidíš, že to pomůže a nebudeš tak líná.

Po částech
Zkus brát uklízení po částech. Tím myslím, že začneš třeba u okna a skončíš u dveří. Budeš v tom mít řád a na nic nezapomeneš.

Největší svinčík
Další možností je, že nejdřív uklidíš to, co je naprosto nejviditelnější, když se vkročí do tvého pokoje. Jestli je to oblečení, tak ho ukliď jako první, jestli je to učení poházené na podlaze, tak ho ukliď na místo, kam patří. Zkrátka toho, co dělá tvůj pokoj smetištěm, se zbav jako první a potom pokračuj dalšími, ne tolik důležitými věcmi. Protože když budeš uklízet hodinu něco, co není ani vidět, tak už se pak třeba nedostaneš k tomu, co jsi chtěla uklidit.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Přestávky
Já třeba přestávky u uklízení nedělám, protože když si dám třeba půlhodinovou pauzičku, tak se potom k uklízení už nedostanu a zlenivím. Takže moc ti pauzy nedoporučuji, ale jestli uklízíš dvě hodiny v kuse a pomalu umíráš, tak by se ti přestávka určitě hodila.

Odměna
Za to, že si uklidíš pokoj, si můžeš nadělit menší sladkost jako odměnu. Třeba taková tabulka čokolády, mňam! Ale nesmíš si ji vzít dřív, než uklidíš celý pokoj. To je docela dobrá motivace, ne?
 7 hlasů
Vaše hodnocení