Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

„Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.“ Antoine de Saint-Exupéry.

17 faktů o přitažlivosti

přitažlivost - 1
zdroj: oficiální zdroj přitažlivost - 1
aktualizováno 08.07.2015, 00:00 | 08.07.2015, 00:00 | Daniel Hloušek/Krásná.cz

„Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.“ Antoine de Saint-Exupéry.

1. Charles Darwin popsal červenání se za jednu z nejstarších lidských emocí vůbec. Je prý také nejpřirozenější a podle vědců má veliký vliv na přitažlivost – už jenom proto, že červenání se nedá ovládnout, takže je to jedno z nejupřímnějších projevů emocí, a zároveň patří mezi tajemné, protože vyvolává plno otázek.

 

přitažlivost - 2
(Foto: oficiální zdroj)


2. Podle jiných studií také červenání se symbolizuje plodnost, což nás pudově přitahuje, jinak se červená používá ve vyšších společenských vrstvách a postaveních. Ženy jsou pro muže více přitažlivými v červeném oblečení, prý to má symbolizovat červenání kůže na hrudi, když jsou ženy opravdu velmi vzrušené.


3. V momentě, když se nám někdo líbí, podvědomě zvýšíme tón hlasu. Vědci přišli na to, že pokud podvědomě zvýšíme hlas, jsme o něco přitažlivějšími.


4. Zrcadlení používají vysoce postavení manažeři, jde o to, že máme postoj a podobnou mimiku, jako protějšek. Do třiceti minut bude protějšek na naší straně a bude nám nakloněný. To samé platí v reálném životě, budete hned atraktivnějšími.


5. Muži, kteří mají hlad, upřednostní objemnější ženy. Proto je podle vědců dobré pozvat muže nejprve na skleničku a až později na jídlo.


6. Méně vysocí muži mají menší šanci k reprodukci, proto jsou přitažlivější vyšší muži.


7. Neovlivnitelným faktem naší přitažlivosti je věk našich rodičů. Studie ukázaly, že pokud máme starší rodiče, více se nám vytvářejí vrásky a záhyby na tváři, což přitahuje starší. Pokud máme mladší rodiče, je méně pravděpodobné vypadávání vlasů a dalších věcí, a také to, že budeme více sympatičtí pro mladé.


8. A když jsme u těch rodičů, existuje tu elektřin a Oidipův komplex. Jako malé děti jsme milovaly rodiče opačného pohlaví, ať chceme, nebo nechceme, a naštěstí si to ani nepamatujeme, nicméně v dospělosti se tato touha interpretuje do výběru partnera. Profesor David Perrett provedl sérii pokusů na tři sta mužích a na tři sta ženách a zjistil, že zejména ženy si hledají muže podobné svým otcům. Také se zjistilo, že hledáme také lidi, jejichž chování je podobné chování rodičů, které jsme znali z dětství. Bohužel ale děláme stejné chyby, jako oni.


9. Jeden z rozšířenějších faktů je o používání hormonální antikoncepce. Pokud vysadíte, nebo začnete brát antikoncepci v momentě, kdy se s někým seznamujete, nebo už spolu jste, můžete přijít o partnera. Může za to hormonální změna, která mění i feromony a celkovou vaší vůni. Hlavní histokompatibilní komplex může za přitažlivost, skrze pot lze totiž rozeznat odlišnost s námi. Ženy evolučně více preferují muže s odlišným MHC, antikoncepce ovšem razantně mění priority, a ženy přitahují muži s podobným MHC. Ve výsledku pak často dochází k nevěrám.

 

přitažlivost - 3
(Foto: oficiální zdroj)


10. Pokud potkáme někoho, kdo je už fyziologicky vzrušený, je pravděpodobnějším, že se mu budeme zdát více atraktivními. Stačí, aby mu bylo jenom rychleji srdce, takže společné běhání je super nápad pro seznámení.


11. Pro největší atraktivitu stačí jednoduché oslovení, jako je „ahoj“, „jdeš tančit?“. Pokud větu komplikujete a protahujete, je to nežádoucí a neatraktivní.


12. Celá staletí přitahovala muže postava přesýpacích hodin, proto je dobré svým oblečením toto zdůraznit.


13. Ženy by se měly více usmívat, zatímco muži by měli méně, protože jsou jinak méně atraktivní. Ženy tím ukazují zájem, muži svou veselou náladu, to vyvolává v lidech špatný a závistivý pocit.


14. Ženský pláč snižuje sexuální vzrušení u mužů, zejména když se slza dotkne jejich kůže. Vědci se zatím nemohou shodnout, nicméně mozek reaguje na tento podmět. Shodují se však nad tím, že to pro muže signalizuje, že teď nic nebude. Naopak, když pláčou muži, vědci mají teorii o tom, že to má uklidnit agresivní muže v okolí.


15. V roce 1995 publikoval jeden vědecký časopis studii o tom, že ženy zažívaly více orgasmů s muži, kteří měli velmi symetrický obličej. Dnes se nad touto věcí zabývá mnoho vědců, a přišli na to, že jde hlavně o geny. Podle evolučního biologa Randyho Thornhilla se nám zdají lidé se symetrickým obličejem o něco atraktivnější, a jde trošku o šálení ale i o evoluční pojistku. Není pravidlem, že symetričtí lidé mají dobré geny. Nicméně symetrický rodiče budou mít pravděpodobněji dítě s lepšími geny.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Já a cesta za vysněnou postavou. Jdeš do toho se mnou? 
Vyčistěte si život od špatných lidí


16. To se dá ošálit brýlemi, nicméně z průzkumu ve Velké Británii vyšlo najevo, že lidé se slunečními brýlemi jsou méně důvěryhodní, jsou nevyzpytatelní a někdy i agresivní, ale i přesto je to přitažlivé a mění to symetrii hlavy.


17. Také se dá symetrie ošálit alkoholem nebo iniciativou. Když jsme opilí, je menší pravděpodobnost, že si všimneme nedostatků, a tak se nám zdá protějšek hned atraktivnější. Když někoho oslovíme první, hned jsme o něco atraktivnějšími.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •