Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na úvod uvedu stručně pár věcí z psychologie, které byste měly dodržovat, a které znatelně celé oslovení ovlivňují.

Jak ho oslovit?

Oslovení
zdroj: Thinkstockphotos Oslovení
aktualizováno 22.08.2014, 00:00 | 22.08.2014, 00:00 | Daniel Hloušek/Krásná.cz

Na úvod uvedu stručně pár věcí z psychologie, které byste měly dodržovat, a které znatelně celé oslovení ovlivňují.

 

Ještě dodávám, tento článek by vám měl pomoci vymýšlet jak na to, ne vám rovnou říci přesné postupy!


- Z výzkumů vyšlo najevo, že i když ženy si to neuvědomují, skoro ve všech případech si ony vyberou partnera, nikoliv on je. Muži mají podvědomě psychologií dané, aby si mysleli, že oni si vybrali, nicméně je to ve vašich rukou. (Jinak řečeno, mužům se líbí hlavně ty ženy, kde mají potenciální šanci.)


- Udržujte metr odstup. Pokud jste blíže a neznáte se, podvědomě má muž tendenci utéct nebo jednat, pokud vyloženě v sobě nemá několik vodek.

 

- Na druhou stranu, nebojte se nenápadně sem tam se ho dotknout a později během oslovování ho i požádat, ať vám podrží nějakou vaší věc – důvěra se většinou zrcadlí. Ale kabelku zase hned nedávejte.


- Hovořící by se měl dívat jen čtyřicet procent celkového času protějšku do očí, zatímco posluchač až sedmdesát pět procent. Jednoduše, sem tam se podívejte i jinam.

 

- Devadesát procent lidí upírá zrak do trojúhelníkové obličejové oblasti. Jedná se o společenský pohled, kdy se jedinec soustředí na místa, mezi očima a ústy.

 

- Máte malá prsa, větší boky, nebo jste příliš vysoká? Nevadí, každý to vnímá jinak a nezapomeňte na to, co jsem napsal na začátku, že je to právě ve vašich rukou. Sebevědomí rapidně zvyšuje šanci, že se někomu zalíbíte.

 

 

Hra na psychologa

 

Prvně si mnohé řeknou, kdo má na to čas, zkoumat druhé na akcích. Na druhou stranu, nakonec to může ulehčit práci, ale je to také věc, kterou nelze tak úplně naučit a chce to mít cit. Nemůžu vám tak úplně poradit, ale můžete zkusit odhalit pár základních rysů – sebestřednost, snaha o postavení ve společnosti, rychlost jednání. Záměrně jsem neuvedl ty chudáky, kteří chtějí jenom holku, která je poslechne na slovo, píši o těch, kteří za to ještě stojí.

Pokud je sebestředný, často se stává, že po vás sebestřednost nebude požadovat, dokonce i naopak bude chtít, abyste byly submisivní. To znamená, abyste ho chválily a často říkaly to, co chce slyšet. Na druhou stranu, jsou v jádru dva rozdílné typy – sebestřednost spíše jako namyšlenost, nebo sebestřednost, která se snaží zvýšit sebevědomí, které vlivem dětství bylo poškozené. Druhá skupina lidí později přestane být tak sebestředná, až vám začne věřit.


Snaha o postavení ve společnosti, pokud to kluk vyloženě požaduje a velmi to sleduje, bude i po slečně chtít, aby byla mezi ostatními populární. Nemusí být zpočátku nijak známá a oblíbená, ale nebude mít takovou trpělivost, pokud to nepůjde. Musíte mluvit narovinu a jednat rychle. Za to u opaku je to jedno, takové můžete oslovovat klidněji, nemusíte být enormně horlivé, jako u první skupiny lidí.

 

Rychlost jednání, nehledě na výše zmíněné faktory, hraje hlavní roli. Pokud je kluk uzavřenější, měly byste na něj pomaleji, ale i tak vám doporučuji, že na charizma hodně přidává, když víte, co chcete a jste sebevědomé, a tak to opravdu vypadá, když poměrně rychle jednáte, nebojíte se zeptat. V rozhovoru klukovi řeknete, že ještě tento večer budete spolu sedět u panáka nebo tančit.

 

V neposlední řadě hrají roli i jeho zkušenosti, ale bohužel to nemůžete jen tak zjistit. Většinou to tak bývá, že čím více nezkušený, tím více se bojí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ: 

Máš poslední šanci na ulovení letní lásky. Kde ji najít?

Chceš se seznámit? Zkus to v kině

Přátelství, láska přes internet, aneb internetové seznámení

 

 

První kontakt


Hned na úvod napíši výsledky – poslal jsem desítkám pečlivě vybraným klukům otázku týkající se této problematiky. Převažovala odpověď, že by dali slečně šanci. Ti, co slečnu nemají, ve většině odpověděli, že jim to vůbec nepřijde divné a přinejmenším ze zvědavosti by si popovídali. Avšak mnozí by pokračovali v něčem dál jenom v případě, že by se jim líbila. Zadaní by se v mnoha případech k diskuzi také připojili, nicméně by většina z nich řekla, že mají přítelkyni a zůstalo by to jen u povídání. Minimum lidí mi odpovědělo, že by se báli.
Obě pohlaví čím dál méně umí někoho správně oslovit, natož dobře zapůsobit.

 

První minuty jsou nejdůležitější, proto tento odstavec patří těm, kteří se s dotyčným víceméně ještě nedaly do řeči. Ale pamatujte, dá se to použít i na kluky, se kterými se častěji vídáte. Pokud jste relativně poznaly alespoň něco z výše uvedené kapitoly, zkuste tím přizpůsobit další rady. První minuty hrají hlavní roli, říkají nám totiž, jestli dáme dotyčnému větší prostor nebo se s ním pokusíme ukončit kontakt. Dokonce je to natolik důležité, že během několika málo prvních minut podvědomě poznáme, zdali bychom se s protějškem mohli vyspat. V tomto ohledu nejsou víceméně žádné pohlavní rozdíly, až na odstup a jistotu. Letité zkušenosti říkají, že kluci, kteří vědí, že jisté slečny mají o ně zájem a není daleko ke vztahu, to berou jako velikou jistotu. Je jen málo případů, kdy kluk zpočátku je méně jistý, jako slečna. To je pro slečny nesmírnou výhodou, jednoduše řečeno stačí s klukem strávit více času, čímž mu dáte onu výše zmíněnou jistotu. Na druhou stranu na nic nečekejte, protože přece jenom jsou kluci v tomhle směru náladovější, a pokud někde dlouho nebodují, jednoduše to jdou zkusit jinde.

 

Místo, ve kterém narazíte na svého kluka, částečně může o něm vypovídat, proto se většinou volí univerzální taktiky lehce přizpůsobené prostředí. Pokud někoho potkáte na nějaké akci, máte dvě možnosti – vlastně tři, buď vám jde jenom o to jedno, poté asi není ani třeba se dále rozepisovat, prostě jen využijte alkoholu a svého šarmu, nebo chcete kluka blíže poznat, prostě se vám od pohledu líbí. První metoda je mírnější a používá se spíše na poklidnějších akcích, nebo na začátku. Také spíše jednejte samy. Například platí, že muži jsou pro ženy atraktivnější, když je ženy přistihnou, jak se na něj usměje někdo jiný. Nedomlouvejte si s kamarády takové podobné akce, protože muži to berou trochu jinak. Evolučně máme sice danou soutěživost, ale není zase tolik mužů, kteří by se o cizí ženu, která je ve středu zájmu, nějak výrazněji snažili. Mnozí z kluků si nevěří nebo nemají dostatečné zkušenosti. U muže platí to, že je poměrně nevšímavý. Muž bere pohledy a úsměvy žen o něco vážněji, ale všimne si jich většinou, až napotřetí u jisté ženy. Opětovaný a déletrvající pohled způsobí, že muž spíše začne přemýšlet, proč tomu tak je, přestane hodnotit vzhled. Nejspíše proto byste měly dotyčnému věnovat hodně času.

 

A teď na přímou ukázku. Sedí-li kluk sám, je to zcela ideální (pokud je tam ještě jiný kluk, postupujte skoro stejně, akorát s tím, že můžete mluvit na oba, ale usmívat se a častěji se dívat jen na toho jednoho). Není totiž nic, co by jej mohlo rozptýlit nebo kam by se mohl uchýlit, kdyby už z principu se nechtěl příliš bavit. Tady nastávají nejtěžší tři části – odvážení se, téma oslovení, pokračování. Opravdu není zvláštní, když za ním přijdete, naopak je zvláštní na něj tři hodiny koukat.

 

Nejideálnější je vzít si sklenku s alkoholem, přisednout si bez optání a zeptat se na něco, třeba, zda-li tu na někoho čeká – využijte situace. Pokud často kouká do mobilu, tak by to mělo probíhat takto: „Ahoj, nevypadáš zrovna nějak, že by ses bavil. Nedívej se pořád do mobilu a pojď na panáka.“ Může to znít sebekýčovitěji, věřte, že jde hlavně o ten kontakt a ve většině případů mých přátel to opravdu zabralo. Po tomto kroku byste ale stále neměly volit delší témata, zevrubně byste měly prolétnout pár otázek a poté začít rozebírat to, co řekl. Nebojte se být také svá a průbojná, využijte toho, co umíte a myslíte si, že by se to mohlo hodit. Tím teď nemyslím sex. Pokud se zajímáte o hry, tak povězte: „Jsem moc divná, když hraji hry?“ Je to jeden z mnoha způsobů a většinou byste pro začátek měly volit méně konkrétní odpovědi nebo otázky, hned nevybalte názvy her, třeba je nehraje a neví, co na to říci. Všeobecně, je jedno jestli na akci nebo na ulici, hlavně mluvte, stručněji, ale mluvte. Pokud má kluk pocit, že debata nevázne, o to více celé snažení hodnotí slibně.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •