Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Do chvíle, než zazpívali Billy Talent, jsem si byl jistý nespravedlností tohoto světa. Začalo to hledáním akreditačního centra, pokračovalo špatným nastavením zrcadlovky, pokračovalo hledáním místa, které se stane pro některé z nás místem, kde bez...

Rock for People: Billy Talent

Billy Talent
zdroj: Krásná.cz/Archiv blogera Billy Talent
aktualizováno 27.07.2013, 11:12 | 27.07.2013, 10:25 | Daniel Hloušek/Krásná.cz

Do chvíle, než zazpívali Billy Talent, jsem si byl jistý nespravedlností tohoto světa. Začalo to hledáním akreditačního centra, pokračovalo špatným nastavením zrcadlovky, pokračovalo hledáním místa, které se stane pro některé z nás místem, kde bez prášku na spaní mohou jen polemizovat nad tím, jak se jiným krásně spí. K tomu přispěla i moucha, která spadla do piva a k ní se přidalo pro rebelskou potřebu dalších pět... Ale na koncertě Billy Talent se na vše zapomnělo.

Vždy jsem si říkal, jaké je být zpěvákem. Co cítí, jak vnímá takřka nekončící řady fanoušků. Po nekonečném čekání se mi na chvíli podařilo zjistit, jaké je být skoro jako zpěvák. Tým akreditovaných fotografů, tedy my šťastlivci, jsme byli upozorněni na sraz, který byl před press centrem. O tom, jak moc jsme mnozí toužili slyšet a být tak blízko této skupině, mluví fakt, že jsme se někteří již několik hodin před koncertem potulovali jen poblíž centra, abychom nezmeškali tu možnost na jeden okamžik se stát součástí toho výše zmíněného pocitu.

Na tomto festivalu vážně zapomenete na čas, jednoduše se zastaví čas a o jeho neúprosném běhu se dovídáte jen z měnící se oblohy a někdy z dalekých tónů koncertů, které jste chtěli slyšet. Nejhorší na tom bylo, že před press centrem stálo víc fotografů, než bylo nakonec akreditovaných. Ti chudáci pak museli zůstat a jen mohli zamávat těm šťastnějším.

Jednou z výhod foto akreditovaných je, že mají přístup do V.I.P. baru. Zajít na pár drinků a sedět vedle nějakého zpěváka, to je sice pocit k nezaplacení, ale i ten sebevětší notor, který by měl rád Billy Talent, by se vzdal této příležitosti. Z press centra jsem se vydal směrem ke smluvenému místu. Během pár minut jsme najednou stáli pod pódiem. Cestou jsme míjeli V.I.P. bar a také autobusy pro zpěváky, i tohle patří k pocitům celého koncertu.

PŘEČTI SI TAKÉ:
REPORTÁŽ: Rock for People poprvé a rozhodně ne naposled
JamRock festival - 3 dny života navíc

Bylo to před pěti, šesti lety…

V červnu 2007 Billy Talent vystoupili poprvé v Česku jako předkapela rockové skupině My Chemical Romance. Hlavní zpěvák Ben Kowalewicz zavzpomínal, že když zhruba před pěti šesti lety, kdy v České Republice hráli poprvé, si šel koupit kávu, při čekání uslyšel Surrender. Hlavně touto skladbou se u nás proslavili a nejen u nás. Vzápětí potvrdili, proč se stala tak oblíbenou, lehce unavený dav lidí najednou oživl. V porovnání s Bloc Party, nebo s umělou hysterií Thirty Seconds To Mars, bylo poskakování a další projevy o něco komornější, ale za to více od srdce.

I zarputilí posluchači jiného žánru evidentně se v druhé polovině zlomili a s klidným radostným pocitem se nakonec pohupovali stejně tak jako většina lidí, což dělalo tento koncert jiným. Zatímco u ostatních koncertů se zvětšující se vzdáleností od podia projevovalo vzrůstající rebelství v podobě mírně znuděných postojů nebo slovních ujištění, že tu jistou kapelu vážně nikdy nebudou poslouchat, tak u Billy Talent tomu tak nebylo.

Podívej se v galerii, jak to Billy Talent rozjeli
:

 

Fotogalerie

1 / 15 Otevřít fotogalerii

 

V rozhovoru potvrdili, že se jim v Česku vždy skvěle hrálo a ani není divu. Ben Kowalewicz přivítal jásající fanoušky pozdviženou rukou a bez většího napínání zazpíval první písničku. U mnoha větších kapel bylo znát, že jim první polovina jejich koncertů moc nesedla. Výjimkou nebyli ani kanadští Billy Talent. Mírně uklidnění fanoušci jen zlehka mávali u Stand up and run, kdežto v druhé polovině potěšili zejména fanoušky hry NHL, kde se písnička Red Flag objevila. Možná za to může i fakt, že na festivalu hrálo několik velkých kapel těsně za sebou. Nedá se srovnat atmosféra třeba dubnového koncertu Imagine Dragons v Praze, kde hrála předkapela a klasicky hlavní kapela – dvě kapely, jeden styl, jedni fanoušci.

V prvních řadách až k neuvěření lidé ukazovali, jakou sílu v sobě mají a jak moc sympatizují s touto skupinou. Koncert byl jeden z nejlepších a řekl bych, že i jeden z nejdelších, což je dobrým tahem, jak ukázat zájem o své fanoušky. Jak rychle koncert začal, tak i skončil, a zrovna, když jsem došel ke stanu, jsem viděl projíždět autobus této kapely. Z vedlejšího stanu se po chvíli ozvalo: "Je neuvěřitelné, co ten zm*d dokáže.“ Doufám, že si opět brzy u nás zahrají a opět ukáží svou sílu.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •