Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš se stát hvězdou na jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí současnosti? Poradím ti, jak efektivně získat sledující! Zapomeň na kupování vysokých čísel, která jsou ve skutečnosti jen klam, a přečti si moje tipy a rady!

4+1 nejefektivnějších způsobů, jak získat sledující na Instagramu

Skype
zdroj: Thinkstockphotos Skype
aktualizováno 01.12.2017, 00:00 | 01.12.2017, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Chceš se stát hvězdou na jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí současnosti? Poradím ti, jak efektivně získat sledující! Zapomeň na kupování vysokých čísel, která jsou ve skutečnosti jen klam, a přečti si moje tipy a rady!

Kvalitní a propracované příspěvky

 

Naprostým základem jsou samozřejmě pěkné fotky, které k sobě ladí a vytvářejí na první pohled pěkný profil. Takový profil lidé začnou sledovat mnohem pravděpodobněji, než nějaký nesjednocený a rozházený. Není divu, když nepočítáme naše přátele a známé, na Instagramu sledujeme obvykle lidi, kteří náš nějakým způsobem inspirují.

 

Přemýšlíš nad tím, co pod fotky píšeš, nebo to neřešíš? I kvůli popiskům tě lidé mohou začít sledovat, ač nad tím možná právě teď kroutíš hlavou. Buď vtipná, originální nebo měj co předat a pod fotkami toho využij. Navíc ne všichni dokážou udržovat "dokonale" úhledný profil a hází tam fotky jen tak, jak se jim zachce, a pro ty je tato varianta skvělá. A když zkombinuješ pěkné sjednocené fotky a skvělé popisky, máš vyhráno!

 

Hashtagy

 

Hashtagy přece vznikly proto, aby se tvé fotky dostaly k více lidem, tak toho nezapomínej využívat! Je jen na tobě, jaké publikum chceš oslovit. Pod jednu fotku jich můžeš přidat maximálně třicet.

 

Klasiky jako #l4l, #likeforlike nebo #like4like ti rychle naženou lajky. Nečekej samozřejmě, že by přišly od lidí z Čech nebo Slovenska, k ničemu to každopádně není. Čím zobrazovanější a "lajkovanější" totiž fotka je, tím více ji Instagram ukazuje dalším lidem.

 

V případě hashtagů #f4f, #followme, #followme a tak dále zase rychle naženeš nové sledující. Ovšem zase ne z Čech a Slovenska a většinou ne ani trvale, takže pokud ti nestačí jen dočasná čísla více méně neaktivních lidí, tuto možnost zavrhni.

 

Jestliže chceš pomocí hashtagů získat skutečně trvalé a aktivní sledující, zvol takové, kterými oslovíš cílovou skupinu, na kterou se zaměřuješ.

Přidáváš fotky jídla? #czechfood, #jidlo, #dnesjem...

Jsi blogerka? #czechblogger #slovakblogger #bloggerre...

Zaměřuješ se na módu? #dnesnosim, #dnesobuvam, #rajelegance...

Oblíbené hashtagy v Česku? #czech, #czechgirl, #czechrepublic, #igerscz #iglifecz...

 

Lajkování a komentování

 

Pokud jsi ochotná obětovat Instagramu více času, ideálním způsobem, jak na sebe upozornit přesně ty lidi, které na sebe upozornit chceš, je lajkování a komentování jejich příspěvků.

 

Rozklikni si například nějaký z výše zmíněných hashtagů, a pak už jen procházej fotky, lajkuj, a pokud máš co říct, neboj se napsat i komentář. Pokud máš co říct píšu schválně, ono totiž za každou cenu psát k fotce třeba jen smajlíka, zas až tak dobrý způsob není. Lidé daleko více ocení, když napíšeš něco víc, například u fotky outfitu se zeptej, odkud má slečna kabelku, u fotky jídla zase, jestli by nemohla přidat recept a podobně. S takovými komentáři je tvoje šance na to, aby daný člověk rozkliknul tvůj profil a začal tě sledovat, mnohem vyšší. Mnohdy ale stačí samotné lajkování, pokud na komentáře nemáš čas nebo nevíš, co bys psala.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Užij si ráno jako holky z Instagramu!
Instagram. Inspirace nebo žrout času?
Jsi závislá na Instagramu?

 

Sdílení za sdílení

 

Rozhodně neškemrej o to, aby tvůj profil někdo se spoustou sledujících někde nasdílel. Zaprvé je to hloupé a zadruhé nemáš zapotřebí se kvůli sledujícím a lajkům snižovat a znemožňovat.

 

Něco jiného je ale vzájemné sdílení. Jsi blogerka? Napiš do nějaké blogerské skupiny, například na Facebooku, odkaz na svůj profil a otázku, jestli by někdo nestál o vzájemnou propagaci. Co nějaká kamarádka? Podpořte se vzájemně. Možností je spousta, jen zapřemýšlej!

 

Popugram

 

Tento poslední bod ber spíše jako takový bonus na závěr. Popugram je název instagramového účtu, díky kterému během pár minut získáš desítky sledujících a lajků na fotkách úplně zadarmo a téměř bez práce. Postup je jednoduchý. Vyhledej tento profil a začni jej sledovat. Rozklikni profily jím sledované profily (Pozor, žádní roboti apod., ale reálné účty například celebrit jako Justin Bieber, Selena Gomez nebo Kim Kardashian!) a všechny je začni sledovat taky. Pak už jen sleduj, jak čísla naskakují. Celý proces můžeš následně opakovat.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •