Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš mít krásnou a zdravou pleť? Existují zásady, díky kterým toho docílíš. Znáš je všechny? A hlavně - dodržuješ je všechny?

5+1 zásad pro krásnou a zdravou pleť

Tvář
zdroj: Thinkstockphotos Tvář
aktualizováno 01.02.2019, 00:00 | 01.02.2019, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Chceš mít krásnou a zdravou pleť? Existují zásady, díky kterým toho docílíš. Znáš je všechny? A hlavně - dodržuješ je všechny?

Ne každé z nás bylo dáno mít krásnou a zdravou pleť bez nějaké větší snahy. Říkala sis někdy při pohledu na nějakou slečnu věty typu "Kéž bych měla pleť jako ona!" nebo "Ta určitě péčí o pleť nemusí trávit hodiny, aby vypadala takhle!"...? A napadlo tě u toho někdy, že se možná hrozně pleteš? I pokud ti nebylo naděleno z hůry, můžeš dosáhnout svého cíle. Základem je dodržovat určité zásady.

 

Pít!

 

Pitní režim je základ dobrého fungování organismu celkově a má velký vliv i na tvou pleť. Pokud dostatečně nepiješ, boj se špatnou pletí budeš vyhrávat jen hodně těžko. Hydratace je důležitá.

 

Spousta lidí to, že dostatečně nepijí, přičítá nedostatku času. To je stejně nesmyslná výmluva jako například to, že nepociťují žízeň. Tělo si přirozeně na malý přísun tekutin časem zvykne, a tak se pocit žízně omezí, to ale neznamená, že se omezí i potřeba tekutin. Naučit se pravidelnému pitnému režimu není jednoduché, ale ani zas tak složité. Pořiď si lahev, kterou budeš nosit pořád s sebou, a pomocí které si snadno změříš, kolik toho za den vypiješ. A pozor, kafe se do pitného režimu rozhodně nepočítá, právě naopak.

 

Uvádí se, že člověk by měl vypít zhruba 0,5 litrů vody na 15 kilogramů své hmotnosti při normálním režimu. Při sportu, nadměrných teplotách a podobně se potřeba tekutin logicky zvyšuje.


Nesahat!

 

Zkus se zamyslet nad tím, na co všechno sáhneš během jedné jediné hodiny strávené ve městě. Klika od dveří kavárny, podání ruky s kamarádkou, tramvaj... Na tvých rukou se neustále hromadí bakterie. Jak často si saháš, byť i automaticky téměř nevědomky, na obličej, aniž by sis předtím ruce umyla? Nemluvě o tom, kolikrát si na obličej saháš úmyslně s cílem zbavit se toho pupínku, který se ti zrovna objevil na čele. To bys mimochodem neměla dělat vůbec, ale když už, mysli na to, aby sis předtím opravdu umyla ruce.


Kosmetika!

 

Zajímá tě, z čeho je vyrobena kosmetika, kterou používáš, nebo je ti to jedno? Možná by tě to zajímat mělo. Ne že by ses musela učit, co přesně znamenají jednotlivé složky a jaké mají vlastnosti. Obecně stačí, když se budeš co nejvíce řídit tím, že přírodní kosmetika má na pleť obvykle lepší efekt.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejčastější omyly při čištění pleti. Vyhni se jim
Dokonalá pleť za 48 hodin: 5 faktorů, bez kterých to nepůjde
Malé triky, jak výrazně zlepšit pleť

 

Dříve kolovala mezi lidmi domněnka, že používání makeupu má na tvou pleť špatný efekt. Ono na tom dříve možná něco bylo. Dnes už je ale kosmetický průmysl opravdu daleko, a pokud budeš používat certifikovanou kosmetiku, ničeho takového se bát nemusíš. Naopak dnes i dekorativní kosmetika může mít i jiné žádoucí účinky, než jenom ty "zkrášlovací".


Odličovat!

 

Upřímně - jak často se ti stane, že jdeš spát neodlíčená? Je to jednou týdně, jednou měsíčně, jednou za půl roku, nebo nikdy? Poslední z uvedených časových údajů je úplně ideální, předposlední není žádná katastrofa, u těch dalších už je to ale horší. Každé z nás se někdy stalo, že usnula neodlíčená, a je jedno, jestli to bylo únavou po náročném dni, nebo po party, důležité je, aby to nebylo pravidlem.

 

Častou chybou, ke které dochází, je, že se sice pravidelně odličuješ, ale ne dost poctivě. Buďto vlivem nekvalitní kosmetiky, nebo vlastní lenosti. Obojí je ale špatně a z dlouhodobého hlediska je to horší, než se jednou za čas neodlíčit vůbec a jindy se odličovat opravdu poctivě.

 

Po odlíčení nezapomínej ani na pleťový krém. Spousta odličovacích přípravků má tendenci pleť vysušovat. I pokud máš mastnější pleť, je krém důležitý. Pleť se může mastit na povrchu v důsledku toho, že zevnitř není dostatečně hydratovaná.


Čistit!

 

To, že se některý den třeba nenamaluješ, ještě neznamená, že pleť nepotřebuje vyčistit. V průběhu dne je vystavovaná množství negativních faktorů, nečistot, které se usazují a je potřeba je zase dostat pryč.

 

Také ráno před líčením bys neměla na čistění pleti zapomínat, ačkoliv ses večer pečlivě odlíčila. A rovněž bys před nanesením makeupu, stejně jako po odlíčení, neměla vynechat krém, popřípadě bázi pod makeup.


Odpočinek!

 

Kolik hodin v noci spíš? Chodíš spát pozdě a vstáváš brzy celá rozlámaná, nebo posloucháš své tělo a dodáváš mu tolik odpočinku, kolik potřebuje? Věř, nebo ne, ale všechno souvisí se vším a i to, jak odpočatá jsi, má vliv na celkový stav tvé pleti, nejen na kruhy pod očima. Doba spánku, jakou každý jednotlivý člověk potřebuje, je samozřejmě individuální. Průměrně se ale udává, že je to 8 hodin.

 

Ruku na srdce - opravdu tohle všechno dodržuješ? A máš nějakou vlastní zásadu, kterou bys k těmto základním ještě přidala?1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •