Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Odličování pleti je základ a neméně důležité je odličování očí. Existuje hned několik důvodů, proč bys na oči a jejich okolí rozhodně neměla zapomínat!

5 důvodů, proč je důležité správné odličování očí

Odlíčení make-upu
zdroj: Thinkstockphotos Odlíčení make-upu
aktualizováno 18.01.2017, 00:00 | 18.01.2017, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Odličování pleti je základ a neméně důležité je odličování očí. Existuje hned několik důvodů, proč bys na oči a jejich okolí rozhodně neměla zapomínat!

Prvním krokem ke správnému odlíčení je nepodcenit vybírání správného odličovače. Na trhu je k dostání množství značek a druhů, od dvoufázových odličovačů, přes micelární vody a odličovací pěny, které jsou mnohdy určené i právě na oči. Obecně platí, že by odličovač určitě neměl obsahovat alkohol, protože ten vysušuje a to obzvlášť v očním okolí není žádoucí. Ty z nás, které mají oči citlivé, měly by tomu jednoznačně přizpůsobit i odličovač a vybrat takový, který je pro citlivé oční okolí určený. Odličovat se dá také přírodně pomocí olejů, například slunečnicového nebo mandlového. V takovém případě je důležité následně olej z očí zase důkladně smýt.

 

odlicovace
(Foto: Archiv blogerky)

 

Odličovač Nivea odlíčí s přehledem voděodolný makeup, je určený i pro citlivé oční okolí a obsahuje navíc pečující heřmánek a provitamín B5. Odličovač Ziaja je sice trochu mastnější, ale na jeho funkci to nic nemění a s odlíčením si poradí. Na voděodolné produkty ale nestačí, pro ten je určet dvoufázový odličovač stejné značky. Micelární voda od Biodermy zvládá oči stejně dobře jako pleť a dle hodnocení zákazníků je to číslo jedna.

 

Krokem číslo dva je odličování samotné. Spousta dívek dělá tu chybu, že nanese odličovač na vatový tampónek a oči s ním dře. To vede k vypadávání a lámání řas. Zároveň je to příčinou rychlejšího a dřívějšího vytváření vrásek. Správným postupem je nanést odličovač na vatový tampónek, přiložit jej na chvíli na oko, počkat, až se řasenka, linky či stíny rozpustí, a poté líčení z očí šetrně stírat, dokud tampónek po přetření oka nezůstane úplně čistý.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Správné odlíčení: 10 tipů pro zdravou pleť
Micelární vody: S jakým typem pleti je rozhodně vyzkoušet?
Nejhorší kosmetické zlozvyky: Jak se jich zbavit

 

Úplně největší chybou, jaká se dá při odličování očí udělat je samozřejmě neodličovat vůbec. To může vést až k nepříjemnostem jako jsou záněty očí a podobně. Současně ke všem následkům již zmíněným.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •