Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud nemáš krátké nebo velmi často zastřihávané vlasy, určitě ses už někdy setkala s problémem roztřepených vlasových konečků. Pojďme se společně podívat na to, jak se jich zbavit a hlavně, jak jim do budoucna předcházet!

8 účinných způsobů, jak bojovat s roztřepenými konečky

Roztřepené konečky
zdroj: Thinkstockphotos Roztřepené konečky
aktualizováno 27.02.2017, 00:00 | 27.02.2017, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Pokud nemáš krátké nebo velmi často zastřihávané vlasy, určitě ses už někdy setkala s problémem roztřepených vlasových konečků. Pojďme se společně podívat na to, jak se jich zbavit a hlavně, jak jim do budoucna předcházet!

Na začátek je nutné si ujasnit, co je vlastně příčinou toho, že se konečky třepí, neboli rozdvojují. Faktorů je spousta. Mohou to být tepelné úpravy jako žehlení, fénování, kulmování apod., barvení a jiné chemické procedury, používání špatných šamponů a kondicionérů, nešetrné rozčesávání, sluneční záření, chlorovaná voda z bazénů nebo slaná mořská voda, ale i špatný životní styl a stres. To vše se na vlasech odráží a ne vše se dá omezit nebo úplně vynechat. Pak už záleží jen na síle a kvalitě tvých vlasů, jak moc se to na konečcích projeví.

 

Existuje i typologie rozdvojených konečků. Kromě klasického rozdvojení, kdy se konec vlasu rozdělí na dvě samostatné části, se můžeš setkat ještě s vlnovým, tečkovitým a kruhovým rozdvojením, které bývají závažnější.

 

Než si povíme o samotných způsobech, jak s roztřepenými konečky bojovat, nutno říct, že když už se vlasy jednou rozdvojí, jediným opravdovým způsobem, jak je uzdravit, je zastřihnutí pomocí kvalitních nůžek k tomu určených. K zastřihávání by mělo docházet zhruba jednou za čtvrt roku, ale jedná se o hodně individuální záležitost. Žádný přípravek na vlasy ani trik není tak zázračný, aby dokázal roztřepené konečky znovu zacelit, ale existují takové, které dokáží třepení zpomalovat a zmírňovat, a na ty se pojďme podívat.

 

1. Masky na vlasy - V případě masek máš dvě možnosti. Buďto si nějakou koupíš, v takovém případě se doporučují přípravky obsahující keratin, nebo si ji sama vyrobíš. Na domácí vlasové masky jsou na internetu spousty návodů. Doporučuje se používat masky jednou až dvakrát do měsíce.

 

Tip: Ne tolik známá, přitom velmi kvalitní a ne předražená, je kosmetická značka Revalid nabízející mimo jiné i obnovující masku s vynikajícími recenzemi.


2. Séra a olejíčky na konečky vlasů - Existují séra a olejíčky, které se aplikují přímo do konečků vlasů, vyživují je a brání tak jejich třepení. Nemusíš se bát, že by olejíčky tvé vlasy mastily. Pokud se budeš držet doporučeného dávkování a nebudeš to s olejíčky přehánět, jedná se pouze o mýtus.


Tip: Vyzkoušej Oriflame Eleo dry oil s obsahem arganového a růžového oleje, který je vhodný pro všechny typy vlasů.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nech si narůst dlouhé vlasy. Ale chce to péči!
Zastav padání vlasů
Dopřej vlasům regeneraci a vyrob si vlastní domácí masku na vlasy

 

3. Netřít ručníkem - Mokré vlasy jsou mnohem více náchylné k jakémukoliv poškození než vlasy suché. Je proto důležité zacházet s nimi o to opatrněji. Chyba, které se často dopouštíme, je vysoušení vlasů třením ručníkem. Na něco takového rychle zapomeň a ručníkem vodu z vlasů jen opatrně vymačkej. Zapomeň taky na zabalování vlasů do ručníku a použij raději bavlněné tričko, které je tolik nepoškodí.

 

4. Měkké a šetrné hřebeny - Úplně se vyhni tvrdým a kovovým hřebenům. Nezapomínej, že hřeben má vlasy rozčesávat, ne lámat a vytrhávat. Pokud máš vlasy jemné, zvol kartáč s přírodními štětinami.

 

Tip: Skvělou volbou je Tangle Teezer, který je doporučován i kadeřníky.

 

5. Přípravky pro ochranu před teplem - Když už si vlasy fénuješ, žehlíš nebo jinak tepelně upravuješ, používej před tím přípravky, které jsou určeny k tomu, aby vlasy před vysokými teplotami chránily. Vlasy se ti nikdy nepodaří ochránit tak, jako bys do nich nijak tepelně nezasahovala, ale rozhodně je to lepší než nepoužívat nic.

 

Tip: Na mé vlnité a nepoddajné vlasy se mi osvědčil pečující balzám z řady Style Masters od Revlonu.

 

6. Cop nebo drdol na spaní - Během spánku se vlasy lámou a vypadávají. Můžeš tomu předejít tím, že si před spaním vlasy zapleteš do copu nebo drdolu. Pozor na těsné gumičky a kovové sponky, ty mohou vlasy rovněž poškodit a nejen v noci, ale obecně.

 

7. Vitamíny - Množství vitamínů, které dodáváš do svého těla, se projeví i na tvých vlasech. Vlasům je nejvíce prospěšný vitamín E, který obsahují například ryby, různá semínka nebo avokádo. Dále také omega 3 mastné kyseliny, proteiny obsažené v pivu nebo látky banánu a vajíček.

 

Tip: Vychvalovaným doplňkem stravy, který funguje mimo jiné i na vlasy je Biosil plus. Seženeš jej v lékarnách za zhruba 60 korun.

 

8. Pitný režim - Dodržovat správný pitný režim je důležité pro celé tvé tělo včetně vlasů. Vlasy je potřeba hydratovat i zevnitř.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •