Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslíš si, že už znáš všechna využití kokosového oleje? Přesvědč se o tom, že tě tento zázrak může stále pořádně překvapit!

9+1 využití zázraku s názvem kokosový olej

Kokos
zdroj: Thinkstockphotos Kokos
aktualizováno 22.03.2017, 05:54 | 20.03.2017, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Myslíš si, že už znáš všechna využití kokosového oleje? Přesvědč se o tom, že tě tento zázrak může stále pořádně překvapit!

Někde se kokosový olej hojně používá už roky, u nás jej většina lidí objevila až nedávno. Jeho kouzlo spočívá ve vysokém obsahu nasyceného tuku, mastných kyselin, vitamínů a aktivních látek. Ten nejkvalitnější se získává z jader kokosových ořechů lisováním za studena. Díky všem jeho vlastnostem nabízí olej nepřeberné množství využití.

 

Vlasy!

 

Pokud chceš omezit vypadávání, lámání a třepení vlasů, potřebuješ jim dodat lesk nebo se zbavit lupů, kokosový olej ti s tím hravě pomůže. Nejlépe funguje, pokud si z něj uděláš zábal před umytím. Můžeš jej také pouze vetřít do pokožky hlavy nebo do konečků.

 

Pokožka!

 

Díky svým výborným hydratačním a vyživujícím účinkům dokáže kokosový olej bez problémů nahradit jakékoliv tělové mléko nebo máslo. Rychle se vsakuje a také příjemně voní. Je navíc vhodný i na vyrážky nebo atopickou pokožku a při dlouhodobém používání dokáže omezit stárnutí a léčit celulitidu nebo strie. K tomu všemu příjemně voní. Nahradit jím můžeš také antiperspirant. Někde je uváděno, že si z kokosového oleje můžeš vyrobit i opalovací krém. Lékaři to ale není doporučováno. Dá se ovšem použít místo krému po opalování, protože pokožku zklidňuje a chrání.

 

Jídlo!

 

Je prokázáno, že pokud si dáš každé ráno jednu lžičku kokosového oleje, už po pár dnech se budeš celkově cítit lépe. Tvé tělo totiž bude mít dostatek vitamínů A, K, C a D, nenasycených mastných kyselin, zinku a selenu. Díky tomu, že se kokosový olej nepřepaluje,  je ideální k pečení a smažení a to nejen při přípravě sladkých, ale i slaných jídel. Na internetu najdeš spoustu receptů zahrnujících kokosový olej.

 

Hubnutí!

 

Nechce se ti věřit, že by ti olej mohl pomoct zhubnout? Je tomu opravdu tak! Tajemství spočívá v tom, že kokosový olej stimuluje metabolismus a snižuje pocit hladu. Spoj tuto informaci s tím, co sis už přečetla výše a řekni nadbytečným kilům sbohem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Rozpoznej blahodárnou sílu olejů
Zkus místo pleťového krému olej!
Blahodárné oleje: Nechej se jimi hýčkat!

 

Zuby!

 

Ráda bys měla bělejší zuby, ale nechceš si poškodit sklovinu agresivními látkami obsaženými v různých chemických bělících přípravcích nebo i v známém domácím receptu s citrónem a jedlou sodou? Po čištění zubů si zkus zuby zhruba minutu třít kokosovým olejem! Olej ti zuby nejen vybělí, ale také zamezí tvorbě aftů a zklidní dásně.

 

Pleť!

 

Kromě těla je možné samozřejmě olej použít i na obličej. Když nepočítáme účinky, které již byly zmíněny, a zásluhou kterých, může kokosový olej nahradit pleťový krém, nutno zmínit ještě další účinky. Může dokonale suplovat odličovače, protože má schopnost rozpustit i voděodolnou kosmetiku a pomáhá s léčbou akné. Pomůže ti s popraskanými a vysušenými rty, v létě je ochrání před sluníčkem a v zimě před mrazem.

 

Zdraví!

 

Zlepšení trávení, léčba kvasinkových infekcí, stabilizace krevního cukru, větší množství energie, zvýšení HDL cholesterolu a snížení LDL cholesterolu, zlepšení stavu lidí trpících Alzheimerevou nemocí, léčba kašle a bolesti v krku a dokonce snížení výskytu rakoviny při pravidelném užívání!

 

 

Relax!

 

Oleje obecně jsou velmi používané při masážích a tento logicky není výjimkou. Přidat jej můžeš i do koupele.

 

Nehty!

 

Promazávání prstů u nohou sníží riziko vzniku plísňových infekcí. Kokosový olej vytváří na nehtech ochrannou vrstvu, usnadňuje odstranění suché kůže a zrychluje růst nehtů.

 

Domácnost!

 

Nakonec ti prozradím pár triků, jak kokosový olej použít i v domácnosti. Dají se z něj vyrobit svíčky, bez problémů odstraní přilepenou žvýkačku z vlasů, oblečení nebo čehokoliv jiného. V kombinaci s dalšími přísadami funguje jako prací prášek. Nanesením malé vrsty na nábytek docílíš toho, že zakryješ škrábance a drobná poškození a zmírníš usazování prachových částic. V tomto případě kokosový olej nesmývej, naopak nanes a po zhruba dvou hodinách smyj, pokud jej naneseš kvůli ochraně před korozí.

 

Používáš kokosový olej? Věděla jsi o všech těchto jeho účincích?2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •