Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Maddie Hollisová přišla o milovaného manžela, musela prodat dům v Londýně, přestěhovat se na venkov a navíc jí zůstala na krku pubertální nevlastní dcera Hannah.

Dům v Cornwallu – Liz Fenwick

čtení
zdroj: Thinkstockphotos čtení
aktualizováno 30.07.2015, 00:00 | 30.07.2015, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Maddie Hollisová přišla o milovaného manžela, musela prodat dům v Londýně, přestěhovat se na venkov a navíc jí zůstala na krku pubertální nevlastní dcera Hannah.

Ani jedna z nich to nemá jednoduché a každá má svá trápení i tajemství. Nový domov jim toho ale přinese daleko víc, než se zpočátku může zdát...


Úryvek

 

Kniha
(Foto: Archiv blogerky)


Do vzduchu vyletěl prach a Maddie se rozkašlala. Dvířka byla malá a skládala se ze dvou panelů, které Maddie sahaly po prsa.
„Hustý.“ Hannah si stoupla vedle Maddie.
„To teda jo.“ Maddie proudil kolem kotníků studený vzduch. „Ještě bych moc nejásala; zatím nevidíme nic kromě pavučin.“ Jednu si sundala z ruky.
„Přinesu baterku.“ Vzrušení v dívčině hlase bylo nakažlivé. Maddie o krok ustoupila a otevřela dveře dokořán. Denní světlo z obýváku nepronikalo příliš daleko. Po břidlicové dlažbě kolem krbu se rozlezlo pár svinek. Maddie chtěla rozsvítit lampu, když vtom si všimla svíčky. Vzala z krbu sirky a během čekání na Hannah ji zapálila. Držela svíčku před sebou, sklonila se a vlezla dovnitř.

  

PŘEČTI SI TAKÉ:

REPORTÁŽ: Jaký byl Utubering?

 

Mé dojmy


Než jsem knihu začala číst, měla jsem obavy, že půjde o přeslazený román s předvídatelným koncem. Hned po přečtení prvních stran jsem ale byla vyvedena z omylu a kniha předčila všechna má očekávání. Sedl mi styl psaní autorky, díky čemuž se mi kniha krásně četla. Příběh byl plný nečekaných zvratů od začátku až do konce. Posledních sto stran už jsem se od čtení prakticky nedokázala odtrhnout. Jsem si jistá, že se kniha trefí do vkusu spoustě lidí a já ji za sebe vřele doporučuji, obzvlášť k relaxování!


Shrnutí


Název: Dům v Cornwallu
Autorka: Liz Fenwick
Žánr: Světová literatura - Romány
Nakladatelství: Brána
Počet stran: 320
Rok vydání: 2015
Vazba: vázaná

 1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •