Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ráda by ses naučila dobře anglicky, ale má to nějaký háček? Ve škole máš nebo jsi měla nekvalitní výuku? Nebaví tě se učit z učebnic?

Jak se naučit anglicky?

Učení
zdroj: Thinkstockphotos Učení
aktualizováno 24.07.2015, 00:00 | 24.07.2015, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Ráda by ses naučila dobře anglicky, ale má to nějaký háček? Ve škole máš nebo jsi měla nekvalitní výuku? Nebaví tě se učit z učebnic?

Pak je tento článek přesně pro tebe. Mám totiž tipy, jak se naučit anglicky dobře, efektivně a ještě tě to bude bavit!


Knížky


Pokud ráda čteš, není nic jednoduššího a lepšího, než si koupit nějakou knížku v angličtině. Nezačínej ničím těžkým. V knihkupectví nebo knihovně si knížku nejprve prolistuj a posuď, jestli je přibližně na tvé úrovni angličtiny. Během čtení se určitě objeví slovíčka, která nebudeš znát a donutí tě to vyhledat si je. Zapamatuješ si je tak daleko lépe, než kdyby ses je drtila z učebnic. Postupně můžeš přecházet ke knížkám, které jsou jazykově těžší a těžší.


Můj tip: Na začátku se mi osvědčila Girl Online od Zoe Sugg.


Blogy


V dnešní době se trend blogů rozmáhá víc a víc. Jestli i ty patříš k těm, kteří blogy rádi čtou, nemusíš se držet jen těch českých a slovenských, ale můžeš si najít i nějaký zahraniční a zároveň se při jeho čtení učit anglicky.


Můj tip: České a slovenské blogerky někdy píší své blogy jak ve svém jazyce, tak anglicky. Můžeš si zkusit článek přečíst nejprve anglicky, a pak v jeho české / slovenské verzi.

 

Youtube


Jsou holky, které číst nebaví. Ani ty ale nemusí ztrácet naději. Další možností, jak si zlepšit angličtinu, je sledování videí na Youtube. Zatímco u čtení se tvé znalosti rozšíří v oblasti správné gramatiky, tady si zase naposloucháš výslovnost, fráze a zlepšíš porozumění mluvenému slovu. A je to pravda, že to přece jen použiješ víc, i když ideální je kombinace obojího.


Můj tip: Na Youtube najdeš i české youtuberky, které natáčejí v angličtině. (Theresa Blueberry)

 


Filmy a seriály


Jeden z nejosvědčenějších způsobů, jak se naučit anglicky. Začni tím, že si pustíš film nebo seriál v angličtině s českými titulky. Pokračovat můžeš tím, že české titulky vyměníš za anglické. Ve finále už ani titulky potřebovat nebudeš. Ve fázi, kdy budeš film nebo seriál sledovat s anglickými titulky, skvěle spojíš učení gramatiky, výslovnosti i přízvuku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Hity letošního léta 2015
Seznam se s Krásnou Filipínou


Písničky


Člověk si to často ani neuvědomuje, ale i písničky ti mohou hodně dát. Stačí, když budeš při poslouchání hudby vnímat text nebo si ještě líp najdeš svou oblíbenou písničku na internetu i s překladem. Hudbu přece milujeme snad všechny, tak proč toho nevyužít! Navíc se v písničkách často objevují různá ustálená slovní spojení.

 3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •