Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Štětce na stíny, blendění, make-up, korektor, tvářenku, bronzer, pudr… Kdo se v tom má vyznat? Pokud pořád tápeš, tenhle článek je přesně pro tebe!

Jaká je základní výbava kosmetických štětců?

štětce
zdroj: Thinkstockphotos štětce
aktualizováno 13.12.2014, 00:00 | 13.12.2014, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Štětce na stíny, blendění, make-up, korektor, tvářenku, bronzer, pudr… Kdo se v tom má vyznat? Pokud pořád tápeš, tenhle článek je přesně pro tebe!

Možná to nevíš nebo si myslíš, že to není pravda. Faktem ale je, že můžeš mít doma sebelepší kosmetiku, ale bez kvalitních štětců ti to bude k ničemu. Kvalitní štětce jsou totiž základ, zvyšují výdrž kosmetiky a zlepšují i celkový efekt. I já jsem dlouho patřila k holkám, které si vystačily s prsty, a doma jsem měla štětce dva. Pak jsem jednou používání štětců vyzkoušela, a od té doby na ně nedám dopustit. Rozhodla jsem se ti proto ukázat, které štětce by neměly chybět ve tvé základní výbavě!

Štětec na pudr

Úplný základ je štětec na pudr – „powder brush“. Náhradou za štětec může být i obyčejná labutěnka, ale každá holka, co štětec vyzkoušela, ti poví, že se dobrému štětci vůbec nemůže vyrovnat. Štětec na pudr by měl být hlavně jemný, rozhodně by z něj neměly padat štětiny (to platí u všech štětců!) a dobré je, když je velký, aby se s ním pudr nanášel co nejlépe. V každé drogérii, parfumérii, ale i na internetu, je štětců na pudr velký výběr a je na tobě, který zvolíš. Určitě by ale měl splňovat zmíněné kritéria.

štětec
Zdroj: realtechniques.com


Štětec na stíny

Štětců na stíny neboli „eye shadow brush“ existují mraky. Do základní výbavy ti postačí jeden plochý, tak akorát velký, abys s ním dokázala nanést stín na oční víčko a do ohybů oka. Případně si můžeš pořídit jeden tzv. „blending brush“, na rozmazání stínů a vytvoření pěkných přechodů. I štětce na stíny koupíš prakticky kdekoliv. Ten, který si vybereš, by hlavně neměl být oku nepříjemný, ale nesmí být ani moc měkký.

štětec
zdroj: hakuro.cz

štětec
zdroj: hakuro.cz

 

Štětec na make-up

Při nanášení make-upu si vystačíš i prsty nebo houbičkou, ale z vlastní zkušenosti musím říct, že dobrému štětci se to nevyrovná. „Makeup brush“ by měl mít jiné štětiny než ostatní štětce. Měly by být delší a o dost tvrdší, protože makeup nenanášíš jen na pleť, ale snažíš se ho do ní zapracovat.

štětec
zdroj: hakuro.cz (Foto: petralovelyhair.com)


štětec
zdroj: petralovelyhair.com


Štětec na linky

Štětec na linky využijí nejen ty slečny, které používají gelové linky. Dá se použít i na nanesení stínu do vnitřního koutku oka pro rozjasnění, na obočí nebo si pomocí něj můžeš udělat linku stíny. „Eyeliner brush“ je maličký zkosený štětec, který by měl hlavně držet svůj tvar a být ani ne moc měkký, aby udělal pěknou linku, ale ani ne úplně tvrdý, aby oku nevadil.

štětec
zdroj: hakuro.cz

 

Štětec na tvářenku, bronzer nebo rozjasňovač

Poslední štětec, který by ti v základní výbavě neměl chybět, je „blush brush“, což je štětec, který se dá použít jak na tvářenku, tak na bronzer nebo rozjasňovač. Takovýto štětec je obvykle zkosený a o něco menší než štětec na pudr.

štětec
zdroj: essence.comPŘEČTI SI TAKÉ:

Kosmetické štětce a vše kolem nich
Udělej si pořádek v kosmetice! DIY: Jednoduchý organizér na tvé šminky
Jaké štětce potřebuješ k líčení očí
 

Jak to máš se štětci ty? Používáš je a už doma svou výbavu máš, nebo naopak?8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •