Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejdřív to byl velký boom BB krémů v našich drogériích. Pak se začaly objevovat CC krémy, DD krémy a teď dokonce EE krémy? Kdo se v tom má orientovat? V tomto článku ti to objasním!

Kosmetický boom aneb Dočkáme se ZZ krému?

krém
zdroj: Thinkstockphotos krém
aktualizováno 11.11.2014, 00:00 | 11.11.2014, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Nejdřív to byl velký boom BB krémů v našich drogériích. Pak se začaly objevovat CC krémy, DD krémy a teď dokonce EE krémy? Kdo se v tom má orientovat? V tomto článku ti to objasním!

BB krémy

BB krémy jsou u nás už hodně rozšířené. Najdeš je jak u těch nejlevnějších značek z drogérie, tak u těch dražších v parfumériích. Zkratka BB vznikla z „Blemish balm“ nebo taky „Beauty balm“, což v překladu znamená Balzám na skvrny. BB krém vznikl v Německu, původně za účelem zakrýt jizvy pacientů po operacích a urychlit jejich hojení. Později se dostal do Jižní Korey, kde dosáhl dnešní podoby. Dnes je už rozšířený po celém světě. BB krémy mají za úkol kombinovat základní vlastnosti hydratačního krému (krém úplně nenahradí!) a dobré vlastnosti makeupu. Obsahují přírodní rostlinné výtažky, vitamíny, účinné látky proti vráskám, přírodní bělící složky, vysoký UVA a UVB faktor. Výsledkem je přirozené barevné krytí, jednotná a zářivá pleť a změna struktury pokožky. A kvůli tomu, proč byl BB krém vůbec vytvořen, taky chrání pleť, podporuje hojení a poskytuje úlevu podrážděné nebo citlivé pleti.

BB krémy jsou obvykle dostupné jen ve dvou odstínech. Je to způsobeno tím, že přibližně dvacet minut po nanesení zoxidují, čímž se přizpůsobí pleti, nepůsobí jako maska a nevytváří na pleti fleky. Stačí tak vybrat odstín, který je tvé pleti bližší. I když výběr odstínu je u BB krému poměrně jednoduchý, pořád je třeba přizpůsobit výběr své pleti. Stejně jako u makeupů jsou různé BB krémy určeny pro suchou, mastnou, smíšenou, mladou, problematickou… pleť. Při správném výběru a aplikaci vydrží BB krém na pleti celý den. Jako u všech produktů, bohužel, nemusí být všechny BB krémy kvalitní a nemusí splňovat to, co ses právě dočetla.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Péče o pleť v zimě: Ruce pryč od hydratačních krémů

Intenzivní terapie proti celulitidě
RECENZE: Krém na ruce Swiss Nature od ZEPTERu

CC krémy


CC krémy se u nás rozšířily loni. Nejdřív se objevovaly jen u dražších značek, dnes už jsou k dostání i v drogériích. Zkratka CC znamená „Colour control“, tedy kontrola barvy pleti. CC krémy mají podobné vlastnosti jako BB krém, rozdíl je v tom, že obsahují více barevných pigmentů, takže poskytují větší krytí. CC krémy jsou určeny pro pleť s různými nedokonalostmi, jako jsou červené skvrny, pigmentové flíčky a pupínky. Mají nahradit i korektor a pořád jsou lehčí než makeup. Nejen, že všechny nedokonalosti pleti CC krém zakryje, zároveň je i redukuje. Některé CC krémy bývají zaměřené na jeden konkrétní problém. (Proti vráskám, zmatňující účinek…)

DD krémy


Po tom všem, co slibují BB a CC krémy, by si jeden myslel, že DD krémy už musí umět úplně všechno. DD krém se prý objevuje na pultech obchodů v některých zemích už od ledna letošního roku. Zkratka DD krém znamená „Daily defense“, v překladu každodenní ochrana. DD krém by měl být multifunkční produkt s SPF 25, působit jako lehký makeup, který zároveň hydratuje a má protistárnoucí účinky. K dostání by měl být ve čtyřech odstínech. U nás zatím DD krémy k sehnání nejsou, tak uvidíme.

EE krémy


Přestože DD krém by měl už umět všechno, kosmetický průmysl je plný překvapení a různých marketingových tahů. Na jaře tohoto roku vznikl úplně první EE krém. Vytvořila ho značka Clarisonic, která je známá výrobou kartáčů pro čistění pleti. Zkratka EE krém vznikla z „Extra exfoliating“, což znamená extra peeling. Ačkoliv se to nemusí zdát, EE krém je víceúčelový, měl by kromě funkce peelingu také speciálně pečovat o pleť a je založen na principu, který by měl zklidnit pokožku. Údajně se dá EE krém použít jak samostatně, tak i po přidání do pleťového krému nebo čistící emulze. To, že se tohoto nápadu chytnou i jiné značky, je jasné. Otázkou zůstává, kdy to bude a kdy se EE krém dostane i k nám.

Doufám, že ti tento článek aspoň trochu pomohl udělat si v těchto krémech jasno. Otázka, jestli se dočkáme i pokračování a jednou i ZZ krému, zůstává bohužel i nadále nezodpovězená. Používáš některý z těchto krémů? Myslíš si, že opravdu fungují, nebo je to marketingový tah kosmetických značek?7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •