Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ústní maturity jsou za dveřmi a ty nevíš, co v tento den na sebe? Mám pro tebe pár tipů, které ti pomohou!

MATURITA: 4 pravidla, která dodrž při výběru oblečení!

Maturitní outfit
zdroj: Thinkstockphotos Maturitní outfit
aktualizováno 19.04.2019, 00:00 | 19.04.2019, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Ústní maturity jsou za dveřmi a ty nevíš, co v tento den na sebe? Mám pro tebe pár tipů, které ti pomohou!

U písemných maturit se to až tak neřeší. Můžeš si vzít džíny a košili a nebude to vůbec žádné faux pas. U ústní části zkoušky už je to jinak a já si moc dobře pamatuju, jak jsem ještě pár dnů před maturitou vůbec nevěděla, co na sebe. A ačkoliv můj hlavní stres byly moje (ne)vědomosti, i tohle jsem brala jako problém a dost se tím zabývala.

 

A právě proto jsem se ti rozhodla sepsat několik tipů, které by ti při výběru vhodného outfitu na tvou "zkoušku z dospělosti" mohly být nápomocné.

 

Slušně a elegantně!

 

Co si budeme povídat, tohle je jedna z věcí, kdy to muži prostě mají jednodušší. Vytáhnou oblek a mají hotovo. Nic naplat, my se s tím už nějak popereme. V první řadě rozhodně mysli na to, že bys před maturitní komisi měla přijít oblečená společensky. Plesové šaty jsou moc, nějaké letní zase málo. Klasické pouzdrovky zní jako ideální varianta.

 

Hlavně pohodlně!

 

Mysli na to, že strávíš několik hodin ve stresu a to poslední, co budeš chtít řešit, je jak se cítíš v tom, co máš na sobě. Zkrátka se budeš chtít cítit dobře právě alespoň kvůli tomu, co máš na sobě. Takže například neustále se vyhrnující sukně má červenou. Většina holek si k maturitě bere podpatky, na chvíli si je zout mezi jednotlivými zkoušeními koneckonců můžeš vždycky. Pokud se v nich ale opravdu necítíš a nejsi na ně vůbec zvyklá, zvol klidně jiné boty.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

MATURITA: Jak to celé probíhá?
MATURITA: Tipy a triky, jak vše zvládnout levou zadní
MATURITA: Jak se efektivně našprtat na poslední chvíli

 

Dodrž svůj styl!

 

Obléci se dle vlastního stylu je sázka na jistotu v cestě k nalezení ideálního outfitu pro jakékoukoliv příležitost, takže i k maturitě. Věř, že zrovna v tento den nechceš experimentovat a riskovat, že vůbec nebudeš ve své kůži. Pokud ses nikdy nevyžívala v šatech a sukních a naopak se v nich cítíš nesvá, bez problémů je nahraď třeba kostýmkem.

 

Nezapomeň na praktičnost!

 

Část dne ti může být zima, pak zase horko. Mysli na to předem a vezmi si kupříkladu sako, které si budeš moct kdykoliv sundat. Samou nervozitou se určitě zpotíš, to předvídej a zvol takový střih a materiál, kterému to neudělá velkou čáru přes rozpočet. Jak už jsem řekla, bohatě stačí starost o samotnou zkoušku, všechny ostatní starosti s maturitou spojené jsou zbytečné a předem eliminovatelné, když se připravíš. A koneckonců, to vlastně platí i o té zkoušce, no ne?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •