Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nová škola, spolužáci, učitelé, prostředí, nervozita, zmatek, únava… To všechno v jednom týdnu. Přečti si o mém prvním týdnu na střední škole!

NA VLASTNÍ KŮŽI: První týden na střední škole

STŘEDNÍ ŠKOLA PRVNÍ TÝDEN
zdroj: Thinkstockphotos STŘEDNÍ ŠKOLA PRVNÍ TÝDEN
aktualizováno 14.09.2014, 00:00 | 14.09.2014, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Nová škola, spolužáci, učitelé, prostředí, nervozita, zmatek, únava… To všechno v jednom týdnu. Přečti si o mém prvním týdnu na střední škole!

Před několika měsíci jsem psala článek o tom, jak probíhaly přijímací zkoušky na střední školu. Hlásila jsem se na gymnázium, kam jsem se dostala a 1. září tam také nastoupila. Dnes to bude o tom, jak proběhl můj první týden.


Pondělí


Celou noc jsem nemohla pořádně usnout, pořád jsem se budila a od půl třetí už jsem nespala vůbec. Přitom jsem měla pocit, že nervózní skoro nejsem. Opravdová nervozita nastala, až když jsem šla na autobus. Jela jsem s kamarádkami, které už šly do třeťáku a taky se svými budoucími spolužačkami, které jsem znala ze základky. Byla jsem ráda, že nejdu mezi úplně neznámé lidi. Z jedné základní školy nás bylo pět a většinu dalších jsem už znala z facebooku. Ačkoliv tuhle sociální síť mám ráda čím dál míň, v tomhle je fajn, mohla jsem si své budoucí spolužáky najít už o prázdninách a aspoň trochu se s nimi seznámit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nahlédni na letošní podzimní trendy!  
Dokonalé nehty do 15 min jako od profesionála? ANO!


Díky už zmíněným kamarádkám ze třeťáku jsem taky měla aspoň trochu lepší představu, do čeho jdu. Už skoro týden jsem znala svůj rozvrh a také učitele, o kterých mi holky něco řekly. Po příjezdu do školy jsme šly rovnou do třídy. Na stránkách školy byl, kromě rozvrhu, také plán tříd a učeben, takže to nebylo těžké a nemusely jsme bloudit. Ve třídě už pár lidí sedělo. Já jsem si sedla k jedné ze svých spolužaček, kterou jsem naživo nikdy neviděla, ale psaly jsme si a domlouvaly se, že si spolu sedneme. Zanedlouho zazvonilo a do třídy přišel náš třídní. Na první pohled sympatický, mladý a tak trochu šílený. Začal nám sdělovat informace, rozdávat papíry k vyplnění a podepsání. Za nějakou dobu přišel také zastupující třídní. Nakonec jsme se šli podívat po škole. Končili jsme těsně před desátou. Na autobusové zastávce jsem potkala několik bývalých spolužáků ze základky, povykládali jsme si, jaké to bylo, a pak jeli domů. Z prvního dne jsem měla skvělý pocit. Nechápala jsem, čeho jsem se vlastně bála a proč jsem byla, protože k tomu vůbec nebyl důvod.


Úterý


V úterý jsem měla možnost víc se seznámit s mými spolužáky. První den na to nebyl vůbec čas. Už na první pohled byli všichni fajn a byla jsem ráda, že jsem ve třídě právě s nimi. Ještě předtím jsme ale psali rozřazovací testy z němčiny. Naštěstí tam byly možnosti, jinak opravdu nevím, jak bych to napsala. Připadalo mi, že o 2/3 slov jsem nikdy v životě neslyšela. Něco jsem si odvodila, něco málo jsem věděla a něco natipovala. Pak jsem si řekla, že to nechám osudu a jestli budu v lepší, nebo horší skupině, je mi jedno. Byla jsem nadšená z naší učitelky/profesorky angličtiny a angličtiny celkově. V matematice jsme měli suplování, ale učitel na nás zapomněl. Učitele/profesoři v ostatních předmětech nám všem přišli strašně fajn. O volné hodině jsme byli poprvé na obědě. Po obědě nás čekaly ještě dvě hodiny. Na rozdíl od ostatních středních škol, které měly třeba pět hodin, my jsme měli vyučování podle rozvrhu, takže do čtvrt na pět. Autobus domů mi jel až po páté a doma jsem byla před šestou. Kromě toho mi ale i úterý přišlo v pohodě, i když jsem byla už hodně unavená a čím dál víc jsem se těšila na víkend, až se konečně vyspím.


Středa


Středa probíhala hodně podobně jako úterý, s tím rozdílem, že jsem domů jela ve tři hodiny. Učili jsme se jenom v biologii, jinak byly všechno úvodní hodiny. Dozvěděli jsme se rozdělení v němčině. Nějakým zázrakem jsem se dostala do lepší skupiny, takže jsem měla radost. Naše učitelka/profesorka němčiny je taky skvělá. Jsem ráda, že jsem schytala skvělé učitele na jazyky. Náročná byla čeština, učitelka/profesorka na nás vychrlila milion informací a všichni jsme po hodině byli přesvědčení, že propadneme. Ve středu po škole jsem se balila na adapťák, kam jsem se napůl těšila a napůl ne.


Čtvrtek


Ve čtvrtek jsem si mohla trochu přispat, protože mě do školy vezl taťka autem a později než obvykle. O čtvrt na devět jsme měli sraz před školou a o půl deváté jsme odjížděli na adapťák. Od té doby jsme měli nabitý program. Ubytovaní jsme byli v kempu. Čas na odpočinek byl až v jedenáct večer, kdy jsme šli spát. Všechno bylo opravdu skvěle a na minutu přesně naplánované. Na adapťáku s námi byla i druhá třída prváků, byli ale vždycky o půl hodiny napřed, abychom se vystřídali, bylo nás dohromady přece jenom skoro sedmdesát.


Pátek


V pátek to bylo stejně nabité jako ve čtvrtek a ještě daleko náročnější. Spousta seznamovacích her, zajezdili jsme si i na lodích. Večer jsme měli společný táborák a já jsem v jedenáct, stejně jako většina ostatních, padla do postele a okamžitě usnula.


Sobota


Náš poslední den na adapťáku. Všem se nám už chtělo domů, ale zároveň se nám tam líbilo a bylo nám líto, že už to končí. Za dopoledne už se toho moc stihnout nedalo a bylo to už spíš oddechové. Pokecali jsme si s třídním a konečně rozlouskli problém učitel/profesor. Zkrátka to žádní profesoři nejsou, většina z nich ale tohle oslovení vyžaduje, zkrátka jsme si potvrdili to, co jsme si mysleli. Před obědem jsme se sbalili a hned po něm odjížděli. Musím říct, že adapťák byl úžasný. Bylo to tím, že máme opravdu skvělého třídního i jeho zástupce, s kterými je neskutečná sranda. Program byl perfektně vymyšlený a naplánovaný a pomohl nám se poznat. Kdo říká, že adapťáky jsou k ničemu, po tom našem bych se s ním hádala. Naše třída je skvělá, stačil týden a už bych ty lidi nevyměnila. Na adapťák budeme všichni určitě ještě dlouho vzpomínat. Od pondělí náš čeká učení, písemky a poznáme, jaké je opravdové studium na gymplu.


Jaký byl tvůj první týden? Ve které třídě/ročníku jsi?5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •