Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zima je obdobím, kdy tvé rty trpí z celého roku nejvíce. Víš, jak o ně nejlépe pečovat a chránit je před rozpraskáním?

Nezapomínej na péči o své rty ani v zimě!

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 06.03.2016, 00:00 | 06.03.2016, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Zima je obdobím, kdy tvé rty trpí z celého roku nejvíce. Víš, jak o ně nejlépe pečovat a chránit je před rozpraskáním?

Zimní měsíce jsou pro tvé rty náročným obdobím. Rty jsou náchylné k rozpraskání, koutkům, zarudnutí a někdy dokonce oparům. Přestože rty nemají žádný ochranný pigment ani film, kvůli čemuž lehce přicházejí o vlhkost a celý den jsou vystavovány vnějším vlivům, často o ně nepečujeme tak moc, jak bychom měly, například jako o pleť. Důvodem, proč je nejhorším obdobím právě zima, jsou teplotní výkyvy.

Je několik způsobů, jak můžeš o své rty pečovat. Pořádným přísunem tekutin se nedá nikdy nic zkazit. Nejen v létě, ale i v zimě je důležité dodržovat pitný režim a to jak pro tvé rty, tak i pro zbytek těla.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sveď ho hebkými rty!

Triky v líčení pro dokonalé rty

DIY levně a za pár minut: Nejpopulárnější balzám na rty

Kromě přísunu tekutin je nutný také přísun vitamínů. Pro rty je nejlepší vitamín B, dále také omega 3 a 6 mastné kyseliny a železo.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Na trhu je k dostání spousta produktů na rty nejrůznějších kosmetických výrobců. K nejlepším z nich patří Blistex MedPlus v praktickém balení s ochranným faktorem SPF 15 obsahující speciální hojivé látky jako eukalypt, mentol a kafr. Rty příjemně zchladí, hydratuje a chrání. Firma Blistex nabízí také další produkty na rty. K dalším skvělým značkám patří například Carmex, Neutrogena, Labello nebo Astrid.

A jak o své rty v zimě pečuješ ty?1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •