Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Osamělý kluk. Citově křehká holka. A zázračná síla druhých šancí.

RECENZE: Moře klidu – Katja Millay

čtení
zdroj: Thinkstockphotos čtení
aktualizováno 05.03.2015, 00:00 | 05.03.2015, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Osamělý kluk. Citově křehká holka. A zázračná síla druhých šancí.

Děj

Nastya Kashnikovová nastupuje po dvou letech na normální školu. V novém městě, kde nikoho nezná. Nastya není obyčejná holka, od tragické události, která ji potkala a kterou stále skrývá před světem, uplynuly už dva roky, přesto ji stále pronásleduje a ona už ztratila naději, že by to někdy mohlo být lepší.

Josh Bennett ztratil už všechny. Smířil se s tím, že všichny, které miluje, nakonec ztratí. Proto se snaží držet si od lidí odstup. Pak se ale objeví neznámá holka, která mu zasáhne do života, ať chce, nebo ne.

Moře klidu
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Úryvek

Mám pocit, že tady čekám. Čekám na něco, co se ještě nestalo. Na něco, co ještě není. Nic jiného ale necítím. Vlastně ani nevím, jestli existuju. A pak někdo cvakne vypínačem a světlo zhasne, pokoj zmizí a stav beztíže je pryč. Chci poprosit, aby ještě počkal, že jsem ještě neskončila, ale k tomu už nedostanu příležitost. Žádné jemné postrkování. Žádné chlácholení. Nemám na výběr. Jsem vyrvána. Vytržena ven tak prudce, že se mi hlava zvrátila dozadu. Jsem v temnotě a neznám nic než bolest. Je tu příliš mnoho pocitů najednou. Každé nervové zakončení mám jako v ohni. Jako šok, když se člověk narodí. Jen bolest je trvalá, nekonečná. Je to jediná věc, kterou znám. Už nechci být vzhůru.

-strana 47, kapitola 7

PŘEČTI SI TAKÉ:

RECENZE: Temná akademie – Ztracení

RECENZE: Proklej svítání

RECENZE: Ve stínu černých ptáků

Mé dojmy

Od této knihy jsem z nějakého důvodu moc nečekala, o to víc mě překvapila. Od čtení jsem se prakticky nedokázala odtrhnout a přečetla jsem ji jedním dechem během tří dní. Příběh byl opravdu poutavý, neustále se odehrávalo něco nového. Zaujal a získal si mě také styl psaní autorky, vše bylo do detailu propracované. Ocenila jsem, že se střídá, z pohledu kterého z hlavních hrdinů se příběh odehrává. S hlavní postavou Nastyi jsem se nějakým způsobem dokázala ztotožnit, chápala jsem ji a rozuměla jí. Postavu Joshe jsem si zamilovala. Po dočtení knihy se ve mně mísilo neskutečné množství pocitů a tuto knihu řadím k těm, které mi něco daly a donutily mě se zamyslet. Určitě patří k nejlepším, jaké jsem četla.

Shrnutí

Název: Moře klidu
Autor: Katja Millay
Žánr: Světová literatura – Romány pro ženy
Nakladatelství: Domino (www.dominoknihy.cz)
Počet stran: 366
Rok vydání: 2013
Vazba: Vázaná s přebalem1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •