Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Opravdový nefalšovaný mizera a krásná laskavá dívka. Oba mají ale něco společného a možná proto se zkříží jejich životní cesty.

RECENZE: Pokud zůstaneš – Courtney Coleová

čtení
zdroj: Thinkstockphotos čtení
aktualizováno 21.03.2015, 00:00 | 21.03.2015, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

Opravdový nefalšovaný mizera a krásná laskavá dívka. Oba mají ale něco společného a možná proto se zkříží jejich životní cesty.

Děj

Příběh se odehrává u Michiganského jezera. Čtyřiadvacetiletý Pax Tate je potetovaný tvrďák a mizera. Když mu bylo sedm, zemřela mu matka, s otcem si nikdy nebyli blízcí. Aby se se vším vyrovnal, bere drogy a zneužívá ženy.

Mila Hillová je krásná, milá a hodná. Před pár lety jí zemřeli rodiče, zůstala jí jen starší sestra Madison, rodinná restaurace a malý krámek s uměním. Mila si nestěžuje, vede poklidný spořádaný život. Až dokud jednoho večer nenajde u Michiganského jezera předávkovaného Paxe...

Pokud zůstaneš
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Úryvek

Od chvíle, kdy mě Pax vyzvedl v krámě, ještě nepromluvil. Dneska má podstoupit hypnózu a vím, že z toho není nadšený. Řídí se zatnutou čelistí a opatrným výrazem. Natáhnu se a vezmu ho za ruku.
„Jsi v pořádku?“ ujistím se. Pohlédne na mě.
„Promiň, vím, že si se mnou moc zábavy poslední dobou neužiješ.“
„Nespíš,“ poznamenám. „Z toho by byl mrzutý každý. Spíš jsem se ptala, jestli se cítíš dobře teď... když jsme na cestě za doktorem Tylerem. Určitě ti nevadí, že jedu s tebou?“
Netuším, proč jsem z toho tak nervózní. Trochu se bojím, jestli ho neštve, že jsem s ním chtěla jet. Nejde mi o to, strkat nos do něčeho, do čeho mi nic není. Jenže do Paxe mi něco je. A ničí mě, že ho něco tak sužuje. Chci to jenom rozlousknout, abychom s tím mohli skoncovat.

- strana 202, kapitola 20

PŘEČTI SI TAKÉ:

RECENZE: Pařížská dieta

RECENZE: Město ztracených duší

RECENZE: Trhni si

Mé dojmy

Ze začátku mě kniha vůbec nechytla a musela jsem se nutit k tomu, abych četla dál. Příběh mi přišel hodně předvídatelný a obyčejný. Postava Paxe mi přišla moc idealizovaná, protože si nemyslím, že by v reálu bylo možné, aby se někdo doslola ze dne na den tak moc změnil. Když jsem se ale dostala za polovinu knihy, začala být kniha zajímavější. Líbila se mi nečekaná zápletka. Konec se dal očekávat od začátku. Knihu bych popsala jako nenáročnou oddechovku. Nepatří mezi mé favority, ale neřadím ji ani k propadákům.

Shrnutí

Název: Pokud zůstaneš
Autor: Courtney Coleová
Žánr: Světová literatura – romány pro ženy
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 280
Rok vydání: 2014
Vazba: vázaná s přebalem1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •