Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V českém blogerském rybníčku je několik blogerek, které se dokázaly opravdu prosadit a slaví velké úspěchy. Mezi nimi je i Lucie van Koten známá z blogu zivotpodlelucie.com.

ROZHOVOR: Život podle Lucie

život podle lucie
zdroj: oficiální zdroj život podle lucie
aktualizováno 20.04.2014, 00:00 | 20.04.2014, 00:00 | Deni Hartmannová/Krasna.cz

V českém blogerském rybníčku je několik blogerek, které se dokázaly opravdu prosadit a slaví velké úspěchy. Mezi nimi je i Lucie van Koten známá z blogu zivotpodlelucie.com.

O jejích úspěších svědčí i to, že koncem loňského roku vyhrála soutěž Blogerka roku v kategorii Life. Lucka si našla čas a poskytla exkluzivní rozhovor pouze pro krasna.cz.

 

1. Tvůj blog je už opravdu hodně známý a populární, ostatně svědčí o tom i tvé vítězství v soutěži Blogerka roku v kategorii LIFE, jak bys ho ale popsala někomu, kdo ho nezná?

 

Blog má lidi bavit, větší ambice nemá. Snažím se, aby to pro lidi bylo místo, kam přijdou vždycky, když si potřebují zlepšit náladu nebo zvesela nastartovat den :-)

 

2. Když se ohlédneš úplně na začátek, pamatuješ si ještě, jaké byly tvé pocity, když jsi četla první komentáře, viděla rostoucí návštěvnost a slavila první úspěchy?

 

Pamatuju, jelikož jsem na první menší ohlasy čtenářů čekala skoro rok a půl. Rok a půl jsem blogovala jen tak sama pro sebe. Takže když čtenost začínala stoupat, měla jsem z toho pořádnou radost.

 

3. Hodně cestuješ a píšeš o tom i na svém blogu. Je nějaké místo, na které se toužíš podívat, případně proč?

 

Hrozně ráda bych projela celou Skandinávii, moc se mi líbí ta severská městečka i severský venkov. A samozřejmě projet USA, to by byl taky splněný sen...

 

životpodlelucie - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

4. Neodmyslitelnou součástí tvého blogu je Holanďan. Jaký má on názor na tvůj blog a blogování obecně?

 

Holanďan je můj manžel, takže je součástí celého blogu. Občas mi sám připomíná příběhy, o kterých by stálo za to napsat a které by lidi mohly bavit. Podporoval ho i v těch dlouhých a zoufalých začátcích, kdy každý příspěvek sdílel na všech sociálních sítích, které znal.

 

5. Vraťme se ještě k již zmíněné soutěži Blogerka roku, jak jsi soutěž prožívala od samého začátku, jak ses o ní dozvěděla a překvapilo tě tvé vítězství hodně?

 

Soutěž jsem prožívala až ve finále, i když na vítězství jsem se bála pomyslet. Většinou nebývám ta, co by vyhrávala. Spíše naopak. Výhra tak byla o to příjemnější :-)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pět lží o klucích, kterým holky věří
Smoothie z mandlového mléka s Matcha tea

 

6. Dokážeš si ještě představit, že bys blog neměla, změnil by se tím hodně tvůj život?

 

Díky blogu jsem se naučila jinak přemýšlet. Stane se mi trapas nebo se mi něco nepovede nebo udělám obrovskou botu. Ale místo, abych se hroutila, tak si hned říkám, jak ten příběh napsat tak, aby to lidi dokázalo pobavit. A v tom momentě se tomu sama dokážu zasmát a je po trápení. Takže ne, neumím si život bez blogu už představit...

 

7. Plánuješ s blogem do budoucna nějaké změny, chtěla bys něco pozměnit nebo přidat, například?

 

Změny určitě budou, ale všeobecně se stále chci držet toho, co mi funguje – tedy humorných příběhů ze života. Pokud se z toho vyklube ještě něco víc, uvítám to, ale v plánu to není.

 

8. Našla sis mezi blogerkami nějaké kamarádky, účastníš se různých blogerských srazů?

 

Ano a ano. Mám mezi blogerkami velké kamarádky a znám se i s mnohými čtenáři. Online kamarádství jsou křehká, o to radši jsem za každou spřízněnou duši.

 

9. Jakou radu bys dala mladým holkám, které si chtějí založit blog na podobný způsob jako ty?

 

Najít se v tom. Najít se v tom blogování a dát svému blogu punc osobnosti. Protože jedině pak to začne fungovat.

 

10. Děkuji ti moc za rozhovor, přeji mnoho dalších úspěchů, s blogem i v osobním životě!

 

Děkuju a to samé v bledě modrým i Tobě :-)3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •