Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dnešní době se téměř každá dívka stará o své obočí mnohem více, než tomu bývalo před třiceti lety. Patří k tomu pravidelné vytrhávání obočí, které ovšem ne u každé z nás dosahuje požadovaného tvaru.

3 kroky, jak si zahustit a prodloužit obočí

Úprava obočí - 3
zdroj: Thinkstockphotos Úprava obočí - 3
aktualizováno 23.12.2017, 00:00 | 23.12.2017, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

V dnešní době se téměř každá dívka stará o své obočí mnohem více, než tomu bývalo před třiceti lety. Patří k tomu pravidelné vytrhávání obočí, které ovšem ne u každé z nás dosahuje požadovaného tvaru.

Jsme častokrát inspirovány hollywoodskými hvězdami, které mají obočí nejen krásně a pravidelně vytrhané, nýbrž především dobarvené.


Nenech se proto zmýlit, že pouze ty máš nad očima jen pár chlupů, se kterými si nevíš rady – je nás víc!! A existují samozřejmě i fígle, kterými své obočí přiblížíš těm hollywoodským.


První věc, která tě možná napadne: „NEVÍM, JAK TO UDĚLAT.“
Ráda bych ti představila jednu z paletek na obočí, kterou lze koupit třeba u AVON. Její plný název zní Perfect eyebrow kit.

Je to paletka, ve které se nachází praktický štěteček a bezbarvý gel pro fixaci obočí a taktéž hnědá barva pro dobarvení obočí. Slova „dobarvení“ se nelekej. Vůbec nebudeme tvoje obočí silně a výrazně dokreslovat, nýbrž ho letmo dostínujeme.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak na domácí barvení obočí?
Špatné obočí? Takhle to spravíš!
Nejčastější přešlapy při úpravě obočí: Neděláš je také?


I Já jsem četla dva postupy, kdy si některé dívky obočí nejprve zafixují bezbarvým gelem a následně aplikují hnědou barvu, kterým prořídlé chloupky obočí „dosytí“. Následně to vypadá tak, že je tvoje obočí i o něco hustší a lépe tvarované. Každopádně to, co jsem chtěla říct je, že záleží na tobě, zdali chceš první použít bezbarvý gel pro fixaci a pak barvu – nebo naopak.


JAK NA APLIKACI HNĚDÉ BARVY?


1. Snadno! Můžeš si pro začátek do hnědého odstínu štětečkem letmo ťuknout a z mé vlastní zkušenosti vím, že je lepší začínat od konců (tam, kde ti obočí končí).


2. Konec tvého obočí si můžeš takovými ťukavými pohyby štětečku „doplnit“ a klidně úplný konec obočí třeba o 2 mm prodloužit svižným tahem. Vypadá pak kolikrát lépe! Ale o moc si ho neprodlužuj!.


3. Takhle postupuj až ke středu obočí a na úplný začátek si již NOVOU barvu nenanášej (protože začátek tvého obočí má být spíše jemný) a tak tam vyťukej ten zbyteček, který na tvém štětečku zbyl.


Pojďme se společně podívat, jakého efektu lze dosáhnout! Vybrala jsem několik ukázek, kde uvidíš celebrity bez dobarveného obočí a následně po jejím použití. Porovnej sama!

 

Obočí před a po - Demi Lovato
(Foto: Instagram)

 

Obočí před a po - Katy Perry
(Foto: Profimedia / instagram)

 

Obočí před a po - Rihanna
(Foto: Profimedia)0 hlasů
Vaše hodnocení