Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ať už jsi byla tou první ve třídě, které začaly růst prsa nejdříve, nebo klidně ta poslední, která třeba ještě na svůj vysněný hrudník čeká, tak tenhle článek tě může ujistit, že je i u tebe všechno normální! Možná si nejsi jistá, jak mají tvá prs...

5 divných věcí o tvých prsou, které jsou úplně v pořádku!

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 24.12.2016, 00:00 | 24.12.2016, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Ať už jsi byla tou první ve třídě, které začaly růst prsa nejdříve, nebo klidně ta poslední, která třeba ještě na svůj vysněný hrudník čeká, tak tenhle článek tě může ujistit, že je i u tebe všechno normální! Možná si nejsi jistá, jak mají tvá prsa vypadat (a jestli to je teda dobře?). Proto ti odpovíme i na tyhle otázky!

1. Chloupky v oblasti bradavek

Neděs se, jestli najdeš v okolí svých bradavek několik tmavších chloupků (nebo víc než jen trošku!). Skoro každá dívka to tak má. Hodně záleží na genech, v jakém rozsahu se budou chloupky v těchto oblastech vyskytovat. Je to absolutně normální a nic, za co by ses měla stydět. Ale jasně, že pokud budeš chtít, můžeš se jich zbavit. Nejlépe vytrháním pinzetou.

2. Jedno prso máš větší než druhé

To je další věc, kterou má snad každá holka. Říká se, že to většinou bývá to levé, nicméně to úplně neplatí. Nejvíce znatelný rozdíl nastává v pubertě. Po jejím skončení se o něco lépe srovnají, přesto ale nikdy nebudou identická.


3. Velké bradavky

Může se stát, že ti tvé bradavky budou připadat, vzhledem v poměru k tvým prsům, příliš velká. Ale měla bys vědět, že bradavky má každá holka holt nějak velký a holt nějak tvarovaný. Přesto i ty tvé jsou v pořádku, jelikož neexistuje žádný standart, jak by měly vypadat.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nesedí ti podprsenka? Nejdřív zjisti, jaký typ prsou máš!

Chceš plnější výstřih za 5 minut? Zkus prsní make-up

Módní triky: Jak skrýt moc velká prsa

4. Když tě prsa občas bolí

Dívky, obzvlášť během puberty, mohou prsa často pobolívat. V závěru to je přeci dobré, jelikož to znamená, že jsi ve fázi vývoje a tak ti začínají růst (nebo v tom zkrátka pořád pokračují). Po skončení puberty by ale zase bolesti měly přestat.


5. Tmavé bradavky

Oblast kolem bradavek se nazývá areola. A některé dívky je mají tmavší, zatímco jiné světlé. Opět záleží na genech.2 hlasů
Vaše hodnocení