Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co bys dělala, kdybys získala možnost stát se neviditelnou? Využila bys to ve svůj prospěch? Děsila bys své nepřátelé? Nebo bys ty sama byla vyděšená?

Co nedělat, když jsi neviditelná

Čtenářka
zdroj: Thinkstockphotos Čtenářka
aktualizováno 22.07.2018, 01:34 | 15.07.2018, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Co bys dělala, kdybys získala možnost stát se neviditelnou? Využila bys to ve svůj prospěch? Děsila bys své nepřátelé? Nebo bys ty sama byla vyděšená?

Dvanáctiletá Ethel, která je ve třídě a obecně na škole jedna z tišších dívek, by si občas přála stát se neviditelnou. Trápí ji totiž silné akné, kvůli kterému jí spolužáci z legrace přezdívají "pizza". Velmi ji to trápí, a tak se snažila své problémy s pletí vyléčit. Vyzkoušela všechno možné (kdo taky ne, když ho trápí tolik beďarů), ovšem bezvýsledně. Jednoho dne se rozhodla, že si objedná i nějaký zvláštní lék z Číny, který slibuje zdravou pleť. Protože Ethel žije pouze s babičkou, která eshopům moc nevěří, zakáže jí lék koupit. Proto se Ethel rozhodne udělat svůj první zakázány krok, kdy si přes babiččinu kartu "natajno" léčivo přeci jen objedná.


Neviditelným člověkem se nestanete jen tak, že ne? Musíš k tomu podstoupit spousty špatných a nezdravých kroků, které vlastně poničí tvoji DNA, aby se mohlo s tvým tělem stát to, co se stalo Etheliným. Ovšem tu by ani nenapadlo, že to tak dopadne.

 

kniha
(Foto: Archiv blogerky)

 

Při omylném předávkování se a taktéž díky UV paprskům ze solária se přeci jen stane Ethel neviditelnou. Bude jen na ní, jak to využije a zdali rozlouskne záhadu, kterou před ní její původně neexistující rodina tajila. Jen je důležité myslet na to, že znovu viditelnou se můžete stát občas stěží.


1. JAK DLOUHO JSI KNÍŽKU ČETLA?


Zhruba 10 dní.


2. MUSELA SES NUTIT K TOMU POKRAČOVAT VE ČTENÍ?


Ze začátku jsem si myslela, že budu muset, ale následně to šlo velmi rychle a plynule.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kniha podle skutečného příběhu, která tě dostane
Hledáš tajemnou knihu s překvapivým koncem?
Nerada čteš? Tyhle knížky tě budou bavit!


3. CO SE TI NA KNÍŽCE LÍBILO?


Nejspíš mě nejvíce bavily chvilky "nevědění". Respektive se vyobrazovalo několik záhad, které jsem vůbec nemohla pochopit. A asi jsem si je představovala velmi tajemně, což mě motivovalo číst dál.


4. RYCHLOST DĚJE?


Plynulá, víceméně nekolísavá (ani méně vzrušení, ani více).


5. BYL PŘEKVAPIVÝ ZÁVĚR?


Kupodivu ne. Skoro vůbec. A bohužel spíše slabší. Dle mého to mělo skončit docela jinak.


6. CO SE TI NA KNÍŽCE NELÍBILO?


Právě asi to, že jsem si při těch prozrazování určitých vodítek představovala, jaké tajemné věci se tam dějí. Ovšem v závěru to bylo poměrně jednoduché vysvětlení.


7. JAKÉ JINÉ KNÍŽCE SE TATO PODOBÁ?


Asi zatím také žádné. Ale na téma "neviditelnosti" je knížka DEN CO DEN (ovšem v té se jedná o to, že existující duše každý den žije v jiném těle, takže v závěru nevlastní žádné tělo).

 

kniha
(Foto: Archiv blogerky)


ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ: 3 z 5.

 

Název: Co nedělat když jste neviditelní
Autor: Ross Welford
Žánr: young adult, mystery
Počet stran: 352
Rok vydání: 23.11.20170 hlasů
Vaše hodnocení