Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud již dlouho uvažuješ o napínavém thrilleru, při kterém nebudeš moci přestat číst, doporučuji sáhnout po Temném lese.

Hledáš tajemnou knihu s překvapivým koncem?

cetba na podzim
zdroj: Thinkstockphotos cetba na podzim
aktualizováno 24.11.2017, 00:00 | 24.11.2017, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Pokud již dlouho uvažuješ o napínavém thrilleru, při kterém nebudeš moci přestat číst, doporučuji sáhnout po Temném lese.

Ihned po prvních pár kapitolách si všimneš, jako by každá z nich vyprávěla o něčem jiném. To proto, že každou chvílí je příběh retrospektivní a budeš-li chtít zjistit, co se přesně stalo, nepustíš knihu z ruky.


Hlavní příběh vypráví o pracující Jo, kterou budeme sledovat jak ze současnosti, tak právě retrospektivně z dětství, kdy si se svou kamarádkou hrály u lesa, kde potkaly někoho, koho neměly.


Co se týče samotné Jo, tak je na první pohled normální dívkou, která pracuje v knihkupectví. Jednoho dne ale potká osobu, kterou by v životě nečekala. V ten moment se Jo snaží odhalit, co přesně se před třiadvaceti lety stalo. Tenkrát totiž na místě, kterému mnozí říkají Tajemný les, její kamarádka ochrnula. Vzpomínky na tuto hrůzu již vybledly, nicméně pocit, že se tehdy odehrálo něco strašného, nezmizely.

 

kniha
(Foto: Archiv blogerky)


Můžeme pozorovat další příběh, ve kterém se seržant Davie Gray, snaží pátrat po muži v kukle, který napadá ženy u nepoužívané trati a šokuje ospalé městečko Banktoun. Vyvstává zde otázka, zdali existuje spojení mezi tajemným zákazníkem, který v Jo vyvolal touhu po pomstě a oním maskovaným pachatelem? Bude hodně i na seržantu Daviem, aby včas chytil útočníka, nicméně předtím bude muset rozlousknout tajemnou pavučinu dávných událostí, přátelství a také lásky. Stihnou ale všichni vše dřív, než si někdo potřísní ruce krví? To se neví.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Akční a mysteriózní thriller v knize
Zkus napínavý cestovatelský thriller
Tajemství ze záhrobí - detektivka a thriller v jednom!


Současně se ti může zdát, že na prvních několika stranách bude příběh hodně zmotaný. Věř ale, že po pár stránkách se chytneš a vtáhne tě to do děje. Čtenář je neustále překvapován novými zvraty v ději, a to od začátku knížky až do posledního písmenka. Co se týče konce - šokující a nečekaný. Současně tě donutí přemýšlet.


Knihu napsala SJI Hollidayová, která knize určila napínavé motto: „Napínavý temný thriller, jenž v srdci ukrývá šokující tajemství.“ Na obálce můžeme vidět dvě malé holčičky, které mě právě na celý příběh navnadily. Tuším, že se jedná o Jo s její kamarádkou, když byly malé.

 

kniha
(Foto: Archiv blogerky)


Chtěla bych vyzdvihnout to, že pokud jsi stejný typ člověka jako já, který čte vždy celou kapitolu – a případně až POTOM může knihu odložit a jít spát, tak tady nebudeě mít vůbec žádný problém. Kapitoly jsou psané velmi krátce, většinou mají tak tři až čtyři stránky. Z osobního pohledu si myslím, že to je udělané kvůli častému střídání pohledů na děj a případné retrospektivitě.


Byl to najednou šok, přečíst za 20 minut 5 kapitol. :-)0 hlasů
Vaše hodnocení