Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Letní oddechová klasika, ze které se přeci jen oči stěží odtrhnou.

První opravdu oddechová kniha: ZLATO

Zlato kniha - 1
zdroj: Archiv blogerky Zlato kniha - 1
aktualizováno 05.09.2014, 00:00 | 05.09.2014, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Letní oddechová klasika, ze které se přeci jen oči stěží odtrhnou.

Pro milovníky klasického Hemingwaye a zároveň o něco více moderního Paula Coelha.


Musím říct, že se u mě snad nikdy za život neprojevilo pravidlo, že knížka je relax. Opravdu ne. Pokaždé se jednalo buďto o nudnou četbu, kdy jsem po prvních dvou kapitolách knihu zavrhla, nebo o strhující děj plný velkolepých zápletek, kdy se člověk stíhá nervovat společně s postavami.


Navíc se tu klade otázka – je vůbec dobře, když se jedná o knihu, při které si člověk stihne odpočinout a oddechnout?
Rozhodně, pokud jste vyčerpaní po škole či práci a chcete si přečíst něco, co vaší duši přinese klid.

 

Zlato kniha - 2
(Foto: Archiv blogerky)


Musím se proto s vámi podělit o knihu od pana Dana Rhodese, která nese potěšující název: ZLATO. Jedná se o absolutně jiný šálek čaje, než jste doposud byly zvyklé. Kniha je zajímavě rozdělena na osm kapitol, a to dle dnů v týdnu – od pondělí do pondělí. I tak je totiž dlouhý pobyt hlavní hrdinky.


Jedná se o pět hlavních postav, z nichž je nejvýznamnější mladá Japonka Myuki, která rok co rok odjíždí na dovolenou do zapadlé vesnice u studeného oceánu. Jejími oblíbenci jsou knihy, čaje a pivo. Každý večer chodí za místními štamgasty, od kterých se dovídá spousty historek. Společně s nimi porovnává vždy současné přítelkyně Septika Baryho, která s ním schválně vydrží nejdéle.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Buď připravená na podzim a zimu!
Skvělý mixér, pomocník k nezaplacení! Jaký je můj favorit?
Báze pod oční stíny z ČERVNOVÉHO LADYBOXU


Ačkoliv si to velice tichá Myuki neuvědomuje, ovlivňuje život právě všech jejích přátel. I přesto že sama nemá sebevědomí na rozdávání, dokáže zcela nečekaně své známé podpořit a dodat odvahy, aby se buďto vyznali ze svých citů, udělali v životě něco dobrého, nebo zkrátka pozměnili svůj život.


Jedná se o kratičké retrospektivní příběhy, kdy Myuki něco podotkne a v následujících několika stránkách čtenáři vysvětluje, proč se tehdy tak stalo, velice klidnou, nenásilnou a příjemně čtivou formou. To, dle mého, dodává knize ten pravý klid, jaký může vyčerpaný čtenář hledat.


Zajímavou úlohu samozřejmě hraje zlato samo o sobě, které si vlastně Myuki na kameni sama maluje, jelikož jí dodává pocit nadšení a radosti a chce, aby potěšilo i kolemjdoucí. Mimoto, dozvíte se velice zajímavé pověry o kýchání, která se možná na vás také přenese. Nikdy pak už nebudete smýšlet o kýchání stejně jako dosud.

 

Žánr: Romány pro ženy
Rok vydání: 2014, rok vydání originálu: 2007
Počet stran: 208
Nakladatelství: Argo0 hlasů
Vaše hodnocení