Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve skutečnosti je pravý název Štěstí na dosah, a tak jsem ze začátku netušila, co by se v útrobách listů mohlo skrývat.

RECENZE: One Direction knížka

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 02.03.2014, 00:00 | 02.03.2014, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Ve skutečnosti je pravý název Štěstí na dosah, a tak jsem ze začátku netušila, co by se v útrobách listů mohlo skrývat.

Když jsem se však dozvěděla, že se jedná o One Direction knížku, věděla jsem, že se budu muset tohoto úkolu ujmout, jelikož nezasvěcený jedinec do „1D fandomu“ by dozajista nedokázal knihu dostatečně ocenit.


Ovšem překvapivě se jedná o jednu z mnoha tisíců fan fiction, kdy ovšem autorka měla natolik trpělivosti, že se nejednalo jen o rychlé a bezduché popisy a přímé řeči, ale o detailní rozbory a myšlenky, čímž měla to štěstí, že kniha mohla vyjít. Ovšem když to porovnám s dalšími příběhy na internetu, bohužel autorčin příběh obsahuje jedny z nejzaběhlejších a nejokázalejších stereotypů, které běžně přestávají dívky číst na internetu již po první kapitole.

 

štěstí na dosah
(Foto: oficiální zdroj)


Jedná se o rychlé štěstí, kdy se kamarádky (nejlépe z Česka) domluví, že pojedou do Anglie. Za druhé se jim tam dostane zajímavé pracovní nabídky, i když nedospěly osmnácti let, ale zkrátka „my, Češky“ prostě to štěstí máme. Za třetí, téměř na začátku zcela znenadání (a na tom skvělém pracovním místě) potká hlavní dívčí postava jejího oblíbeného člena kapely, který místo aby si objednal kávu, dá té holčině polibek.


Téměř ihned si domluví schůzku a člen kapely je divou z Česka absolutně očarován, tudíž si na ni okamžitě bere kontakt a už začínají pomalu plánovat svatbu. Ne, dobrá, poslední zmínku se svatbou jsem již malinko přehnala, ovšem nebýt autorčiny slovní zásoby, jednalo by se opravdu jen o další příběh ze sta jiných. Tak nějak přesto tuším, že její knížka musela mít a i bude mít úspěch, jelikož každého bude zajímat, co jeho povídce chybí, aby taky snad mohla být vydána; či co vyšlo tak senzačního, že to bylo vydáno.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

ZASVĚCENÁ: První kniha, která mě dojala k slzám
Akční a mysteriózní thriller v knize
S těmihle knihami se o prázdninách nudit nebudeš


Navíc už jenom představa toho, že máme možnost si přečíst povídku v pravé a oficiální tištěné podobě o naší oblíbené kapele je milá a možná i neuvěřitelná. Vždyť doposud tu vyšly snad jen pouze tři knihy - a to životopisné, a navíc poměrně zaostalé (co se časového hlediska týče).


Každopádně ještě co se samotné autorky týče, dozajista bych jí přesto udělila pochvalu, když ve věku 16/17 let dokázala něco takového sepsat a vůbec vlastní knihu vydat. Málokomu se to totiž v takovém raném věku opravdu podaří.


Knížka obsahuje 220 stránek a vydána byla nakladatelstvím FRAGMENT.1 hlasů
Vaše hodnocení