Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pařížská dieta. Jo, stále si pamatuji, když jsem tuhle knížku vytáhla před mamkou. Okamžitě mi ji odcizila a následující týden jsme nejedli nic jiného, než pařížské menu.

RECENZE: Pařížská dieta

PAŘÍŽSKÁ DIETA
zdroj: Archiv blogerky PAŘÍŽSKÁ DIETA
aktualizováno 17.12.2014, 00:00 | 17.12.2014, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Pařížská dieta. Jo, stále si pamatuji, když jsem tuhle knížku vytáhla před mamkou. Okamžitě mi ji odcizila a následující týden jsme nejedli nic jiného, než pařížské menu.

No, opravdu. Někdy totiž určití nadšenci mohou i svůj kolektiv uvést do extrémů. Tomuto případu nahrávaly dva body. Za prvé – největší milovní Francie je v naší rodině právě mamka. Bod dva – už tolikrát jsme chtěli (především ženská část rodiny) najet na zdravou a hubnoucí stravu, tudíž se na nic nečekalo a už se vařilo podle knihy.


Samozřejmě, vaří se za den většinou jen jedno hlavní jídlo, takže i ta chlapecká část vlastně nedobrovolně hubla s námi.
Kniha je psána známým dr. Jeanem –Michelem Cohenem, předním specialistou na stravu z Francie, ke kterému se potenciální pacienti museli hlásit několik měsíců předem (včetně celebrit). Nakladatelem knihy je Mladá fronta. Nyní si můžete ušetřit několika tisícovou částku na cestu z domova do Francie, a místo toho za dvě stovky sehnat jeho knihu.


Veškeré stránky jsou popisovány i co nejzábavnější formou, aby si čtenářského kuchaře udržel při pozoru i chuti.
Napadá mne třeba jeho FÁZE KAVÁRNA, kdy radí jak na rychlé a zdravé zhubnutí, nebo FÁZE GURMET, jak si naplno vychutnat lahodná jídla, která vám usnadní udržení správné váhy.

 

PAŘÍŽSKÁ DIETA
(Foto: Archiv blogerky)


Ke každé své FÁZI uvádí snídaně, obědy i večeře, aby naplnily slibující výsledek.


Později se dokonce u nás se stalo, že sme si každý našel v knize to své. Já nejsem sice takový gurmán, který by testoval grilované krevety s cuketou (což mi dokonce zprvu nepřišlo ani tolik zdravé, každopádně ve finálním výsledku je), nebo kuchtil jídla, která neumím ani vyslovit (viz. Linguine se sardinkou a fenyklem, které zkoušela mamka).


Nemusíte se vůbec bát, že by pařížská dieta byla pouze o náročných pokrmech. Víte, co jsem si totiž oblíbila třeba já? Doporučovaný mléčný koktejl s jablkem a hruškou ke snídani, rajčatový salát s mozzarellou a kukuřicí k obědu a například tuňákový sendvič s vejcem k večeři.


Pokud byste se chtěli náročným pokrmům v kuchyni vyhnout, ale přesto je okusit, můžete polistovat stránky s doporučenými jídly v konkrétních restauracích.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Domácí avokádová maska

RECENZE: Zimní čtení


Půjdete-li do čínské restaurace, rozhodně zvolte čtyři krevetové, hovězí, nebo krabí knedlíčky vařené v páře, nebo takovou polévku.


U italské kuchyně doporučuje se vyhnout omáčkám jako Alfredo a carbonara.


Možností dozajista naleznete víc než dost a navíc konečně získáte vysněnou postavu. Bon appétit!1 hlasů
Vaše hodnocení