Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přemýšlela jsi někdy nad tím, že na světě opravdu existuje tvoje spřízněná duše, kterou kdybys potkala, okamžitě by ses do ní zamilovala?

Spřízněné duše

Čtenářka
zdroj: Thinkstockphotos Čtenářka
aktualizováno 21.07.2018, 00:00 | 21.07.2018, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Přemýšlela jsi někdy nad tím, že na světě opravdu existuje tvoje spřízněná duše, kterou kdybys potkala, okamžitě by ses do ní zamilovala?

V této knize je to možné. Vynalezl se DNA gen, který dokáže na základě vašeho vzorku slin, vlasu, krve... k tobě přiřadit tvoji osobu, se kterou máš synchronizovanou DNA.


Samozřejmě i nadále funguje to, že můžeš taktéž chodit s osobami, které ti nebyly předurčeny, ovšem ve společnosti se proslýchá, že jim to pak stejně dlouho nevydrží.


Někdy se také může stát, že ačkoli ty DNA test podstoupíš, i několik let se ti nedostává odpovědi, kdo je tvoje spřízněná duše. Téměř vždy to znamená, že opačná osoba zatím svůj DNA vzorek neodeslala a klidně se může stát, že nikdy ani nebude chtít odeslat. V tom případě čekáš zbytečně.


Pokud si říkáš, kdo může tvojí spřízněnou duší být? To právě nikdy nevíš. Může se stát, že to bude opačné pohlaví, než je tvoje, nebo klidně i stejné. I přesto, že jsi heterosexuál a víš to, a vždy jsi randila pouze s osobami opačného pohlaví, tak zkrátka záleží, jakou shodnou DNA bude mít tvůj protějšek. A to může být právě pro heterosexuálního muže muž.

 

Další věcí je, že nikdy nevíš, o kolik let bude starší nebo mladší. Může to být stará paní nebo klidně ještě mladé dítě. Ovšem tvoje DNA propojení se nezapře. Ve chvíli, kdy se setkáte, zjistíte, že jste pro sebe předurčeni.


Proto se i několik párů, které ještě testy DNA nepodstoupily, rozhodnou, že se také otestují. Tajně doufají, že si jsou skutečně souzeni. Ovšem problém nastává, když zjistí, že se jedná o cizí lidi. Zvědavost je nutí se s danou osobou setkat a přesvědčit se, jestli to opravdu je to tak, jak se všude píše. Zkrátka, že hned při prvním setkání se do sebe bláznivě zamilují. Proto se následně většina párů rozejde, jelikož jejich spřízněná duše je pro ně najednou nejdůležitější.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zasni se: Knížky pro nenapravitelné romantičky
Láska napříč časem aneb 10 knižních tipů pro každou romantičku
Jak vydat vlastní knihu? Podívej se, jaké frčí + tipy pro začínající spisovatele


V knize sledujeme pět příběhů pěti osob. Mandy, Christopher, Jade, Nick, Ellie. A každý z nich řeší absolutně jinou životní situaci a v závěru tu samou. Spřízněnou duši. To, co ale pro ně připravil osud, ani jeden z nich nečekal. A pokud máš ráda zápletky, propletené příběhy a nakonec společný závěr, budeš neuvěřitelně koukat, co se to v té knize vlastně odehrálo.

 

1. JAK DLOUHO JSI KNÍŽKU ČETLA?


Kvůli tomu, že jsem začala v období zkoušek, musela jsme knihu chvílema nechat ležet stranou, abych se učila. Ale hned druhý den po zkoušce jsem dala sto stran. A další den stopadesát stránek - takže jsem ji dočetla. Takže jsem ji četla skoro tři týdny. Nebo taky 4 dny.


2. MUSELA SES NUTIT K TOMU POKRAČOVAT VE ČTENÍ


Vůbec ne. Ne. Ne. Ne.


3. CO SE TI NA KNÍŽCE LÍBILO?


Absolutně všechno! Ale dobře - rozdělení kapitol na jednotlivé příběhy. Neustále vyvíjející se děj. Nešlo přestat. A nedokážu ani říci, který z pěti příběhů mě zaujal nevjíce, protože se to hodně střídalo.


4. RYCHLOST DĚJE?


To jsem skoro řekla výše - velmi plynulá, rychlá, vzrůstající.


5. BYL PŘEKVAPIVÝ ZÁVĚR?


Pro mě ano. A moc hezký.


6. CO SE TI NA KNÍŽCE NELÍBILO?


No… těžko říct, už teď všem tuto knížku doporučuji, takže,…


7. JAKÉ JINÉ KNÍŽCE SE TATO PODOBÁ?


No, popravdě to nyní nedokáži říct. S DNA spojením jsem zatím nic dalšího nečetla.


ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ


Pět hvězdiček z pěti!

 

Název: Spřízněné duše
Autor: John Marrs
Žánr: thriller
Počet stran: 472
Rok vydání: 16.11.20170 hlasů
Vaše hodnocení