Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tak schválně, kolik toho víš o zpěvačce Beyoncé? Abych ti řekla pravdu, tak po několika prvních kapitolách knihy Beyoncé, jsem i já zjistila, že nevím opravdu nic.

Taková byla Beyoncé...

beyonce
zdroj: Archiv blogerky beyonce
aktualizováno 10.01.2017, 00:00 | 10.01.2017, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Tak schválně, kolik toho víš o zpěvačce Beyoncé? Abych ti řekla pravdu, tak po několika prvních kapitolách knihy Beyoncé, jsem i já zjistila, že nevím opravdu nic.

Chci ti představit knížku s kouzelným obalem, na kterém je smějící se Beyoncé. Možná znáš ty typy knížek, které když otevřeš, tak se ti vůbec nezamlouvají. Pak jsou tu jiné knížky, „ty s tím skvělým nažloutlým papírem“, které se strašně dobře otáčejí a mají skvěle členěné kapitoly. Přesně taková je kniha Beyoncé.


Je důležité začít otázkou: To sama Beyonce napsala knihu o sobě? To by totiž znamenalo, že fakt kdekterá celebrita může psát knihy a stát se spisovatelem mrknutím oka.


Neboj se (nebo možná budeš smutná, že to není rukopis samotné Beyonce), knihu napsal autor J. Randy Taraborrelli. Koukala jsem, že psal i životopis Michaelovi Jacksonovi.


Každopádně hned na prvních stránkách se můžeme dočíst, že Beyoncé, jako jedna z mála celebrit, si opravdu urputně řídí to, co může na veřejnosti vypustit o svém soukromí, a co ne. Žije si dva oddělené životy a nikdy nezaměňuje práci se soukromím. Novinářům nesděluje žádné „privátnosti“ a tak to je. I autor sám zmínil, že je proto těžké tuto knihu psát, protože zkrátka není Beyoncé naučená se se soukromými věcmi svěřovat, a navíc – když je tolik let tajila (a chce stále tajit), proč by to najednou do této knihy stejně všechno řekla? Můj názor je hodně takový, že zde vládne velká autorova fantazie. Taky proto, že když popisuje osmiletou Beyoncé, jak jde zpívat před publikum, objeví se vždy alespoň tři přirovnání typu: „A vyšla oslnivě na jeviště, jak nikdy předtím. Krásná Beyoncé zářila a všichni oněměli úžasem. Po skončení jejího vystoupení hodila do publika rozzářený úsměv…“

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Beyoncé bude mít svůj film! Praštila se zpíváním?

Bydlení slavných: Hnízdečko lásky Beyoncé a Jay-Z

Buď svůdná a sexy s novou vůní od Beyoncé


Působí to na mě hodně strojeně. Ani mne tolik tyhle části nebaví číst. Já vím, že Beyoncé je krásná, mega talentovaná a zkrátka hvězda! Proto mi to nemusí být v každé větě sděleno.


Popisy Beyoncé jsou často hodně umělé a zveličované (jasně, že každá dívka by si přála být alespoň na den Beyoncé, ale právě pro to, že to všechny víme, není třeba to tolik zdůrazňovat).


Přesto je styl vyprávění hodně zajímavý. První kapitoly jsou dokonce o jejích rodičích, jak se poznali, kde a kdy se vzali a až následně se pokračuje narozením malé zpěvačky a celého jejího pěveckého dětství.


Zjistíš, že Beyonce byla běžná dívka, která byla ve třídě šikanovaná, a proto nechtěla do školy chodit. Tak již v osmé třídě přestala do školy úplně docházet, rodiče ji odhlásili a snažili se ji vzdělávat doma. Zaskočil mě postoj jejích rodičů, kde autor píše, že i její mamku s taťkou ve škole štvali tím, že tam jejich dcera vůbec nechodila, protože trénovala zpívání. Proto se mamka rozhodla, že budou Beyonce učit doma.
 

V závěru to dopadlo ještě tak, že na školu se zanevřelo dočista a šlo všem už jenom o zpěv.


V knize se dočteš spoustu dalších překvapení a „šoků“, o kterých jsi dozajista neměla ani tušení. Více ti říkat nebudu, protože by se mohlo stát, že by se tvůj názor na Beyoncé dočista změnil. A to určitě nechceme nikdo z nás.2 hlasů
Vaše hodnocení