Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Říká se, že podle obalu nemáš knihu soudit. Ale když se jmenuje Deník vydržované ženy, čekám, že se bude jednat opět o nějaké dlouhé popisné scénáře milostných seancí.

Tohle je Deník vydržované ženy

Večer s knihou při svíčkách
zdroj: Thinkstockphotos Večer s knihou při svíčkách
aktualizováno 17.04.2016, 00:00 | 17.04.2016, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Říká se, že podle obalu nemáš knihu soudit. Ale když se jmenuje Deník vydržované ženy, čekám, že se bude jednat opět o nějaké dlouhé popisné scénáře milostných seancí.

Já jsem zastánce všech možných dějů, ale milostné scény mě v knížkách opravdu nezajímají. Možná kolikrát do děje pasují, ale v tom případě se jedná již o žánr, který nevyhledávám.
Hlavní dívka knihy se jmenuje Žaneta, která je, již dle názvu, vydržovaná svým přítelem Alexem, který jí je finanční oporou. Nastěhovala se k němu, miluje ho a její každodenní program není nic jiného, než se zdravě nasnídat, jít si pořádně dát do těla a případně relaxovat. Jen hlavně aby se nestalo, že by se jí vyskytnul na bříšku špíček nebo na zadní části stehen celulitida.


Může se přes den stýkat s kamarádkou, se kterou se vlastně kamarádí jen kvůli tomu, že Alex s jejím přítelem jsou velcí kamarádi. Žaneta s Laurou si zajdou na kafe a celou dobu pomlouvají všechny ostatní dívky, které si tenhle luxus nemohou dovolit. A když se konečně Žaneta dostane domů, musí čekat na Alexe. Je připravená na všechny jeho nálady a přizpůsobuje se jim. Řekne-li Alex, že dnes večer je důležitá akce a potřebuje, aby ho tam řádně Žaneta reprezentovala, musí se jít ihned obléci a doprovázet svého drahého na večírek. Přitom tajně doufá, že ji bere více než jen jako přítelkyni a věří, že jednoho dne od něj obdrží prstýnek.


Prozatím je připravená i na to, že kdykoli si Alex řekne o sex, má ho mít. V tu chvíli mu i ona všechno odpouští, jelikož ji dostává do sedmého nebe. Občas prořekne, že je pro něj spíše jako prostitutka a když si chce jít Žaneza aspoň dělat vysokou, seřve jí, že jí to bude stejně na nic. Však jeho peníze jim stačí až až, a nepotřebuje se jít učit. Byla by potom unavená a ošklivá.

 

Deník vydržované ženy
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Začni si věřit jednou pro vždy!
Láska kvůli penězům?
Že mrchy jsou jen ve filmech?


Nejhorší nastává, když se Alexův kamarád rozejde s Laurou, se kterou mohla Žaneta trávit volný čas. Nyní má od Alexe zakázáno se i s ní stýkat. Zprvu ani Žaneta sama nechce, ale pak ji potká na ulici pohodlně oblečenou, bez podpatků a ještě velmi veselou. V tom chce Žaneta zjistit, co v tom je. Společně s Laurou se sejdou a vidí její skromný byteček. I práci má, ale zato velmi mizernou. Přesto je Laura šťastná. Dokonce o sobě prozradí, že už se s někým vídá.


Řekla, že s bejvalým se rozešli, protože ho již přestala bavit a měla i takové tušení, že měl minimálně dvě holky ještě v záloze. Upozorňuje tak Žanetu, aby si dávala pozor, protože Alex na tom nemusí být jinak.  V ten moment i Žaneta vráží ještě na dalšího chlapce, Daniela, ze kterého na ní čiší jakési kouzlo. Přitahuje jí i děsí zároveň. Rozhodne se raději odejít.

 

O pár dní později ale zjišťuje, že to je Alexův nynější kamarád a i obchodní partner a chce po Žanetě, aby s ním vycházela, co nejlépe to půjde. Mohu říct, že jsem ráda za ten většinový děj, než dlouhé popisné pasáže souložení. Proto se dle mého čte knížka dobře a nabízí spousty zápletek. 1 hlasů
Vaše hodnocení