Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když píšeš seminární práci, esej, nebo zápočťák a stále se nemůžeš dopátrat dalších zbývajících pěti stran, může to být kapánek zoufalý pocit.

Triky, které děláš, aby byla tvoje seminárka delší

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 31.10.2015, 00:00 | 31.10.2015, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Když píšeš seminární práci, esej, nebo zápočťák a stále se nemůžeš dopátrat dalších zbývajících pěti stran, může to být kapánek zoufalý pocit.

Jinými slovy, je načase přejít na speciální fígle, které možná už zmáknuté máš, a nebo nyní budeš.

Nutné upozornění! – použít pouze v případě krajní nouze! V jiných případech poctivě seminárku dopiš.

1. Úvodní stranu děláš mnohem delší, než je nutné. Nevynecháš jediný detail, klidně vložíš svůj twitter a instagram účet, bude-li třeba.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

2. Dáváš větší řádkování. Tvůj učitel sice řekl dvojité, ale ty doufáš, že nepozná rozdíl, když nastavíš 2,5.

3. Zvětšuješ písmo opět z velikosti 13 na 13,5. Ale pšššt! Nikdo to nemusí vědět.

4. Zvětšíš veškerou interpunkci klidně na velikost 15! Asi to zní dost únavně – takto se s tím dřít. Ale v nouzi je člověk ochoten všeho.

5. Tvé nadpisy kreativně zvětšíš a výrazně oddělíš od ostatního textu. Přeci jen kolem sebe potřebuje trošku více prostoru než obyčejný text.

6. Změň font písma. Jasně, asi ne úplně každá věty jiným stylem, ale pokud učitel chce, aby ses držela pouze jednoho typu, tak to nemusí být zrovna Times New Roman. Mně zní líp něco jako Bookman Old Style.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Na jakou vysokou školu jít?

Nejekologičtější školu světa najdeš na Bali, studovat v ní můžeš i ty

Jak přežít první týden v nové škole

7. Začni být velice konkrétní. Najednou jediný detail navíc nebude málo, začneš se šťourat v podrobnostech a klidně použiješ: „Vanoucí vítr se téměř nadechl její hebké pokožky, v této chladné, deštivé noci, plné slz, žalu…, jelikož nebýt její zlato-zrzavé sestry plné krutého rudého vzteku, nikdy by se to nestalo.“ Pravda, někdo by mohl říct, že je to trochu moc… vlastně že tam je trochu moc všeho, ale tvůj hlas říká:

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

8. Můžeš přidat zbytečné uvozovky a přímou řeč navíc. Romeo a Julie by se skvěle hodili do mé prezentace na biologii.

4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

9. Tak ještě nahraď třeba zájmena. Tohle je opravdu skvělá záchrana. Žádné : "Oni šli do obchodu." Nene, jen to hezky vypiš: „Jennifer, Leslie, Carol, Reggie, DJ, Louise, a Tara pes Sniffles šli do obchodu.“ 14 naprosto legitimních slov.

10. Můžeš přidat záhlaví s názvem papíru na každou stránku. Jen v případě, že tvůj učitel zapomene, jakou práci to zrovna čte.

5
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

11. Ale pak většinou tvá seminárka skončí nějak takto:

6
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

12. A nakonec se musíš vrátit do první etapy a přijít s více věcmi k zápisu do dosažení počtu stránek. Ale ta velikost písma 12.5 stále platí. To je zkrátka daný.3 hlasů
Vaše hodnocení