Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přemýšlíš, jak pravidelně pečovat o svou pleť, kterou často trápí akné? Máme pro tebe tip na každovečerní rutinu, která tvou pleť nasměruje na správnou cestu.

Večerní rutina s aknózní pletí

Čištění pleti
zdroj: Thinkstockphotos Čištění pleti
aktualizováno 30.11.2017, 00:00 | 30.11.2017, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Přemýšlíš, jak pravidelně pečovat o svou pleť, kterou často trápí akné? Máme pro tebe tip na každovečerní rutinu, která tvou pleť nasměruje na správnou cestu.

Již několikrát jsem sepisovala články na téma akné a jak s ním zatočit. Ten, kdo zažil, ví, že to je ve skutečnosti mnohem delší a náročnější boj, než se zdá.


Někteří našli řešení ve změně jídelníčku, který jsem upřímně nikdy nezkoušela, protože mi došlo, že pokud bych něco razantně vyřadila či změnila, tak se k tomu zanedlouho stejně vrátím. Ovšem pokud se cítíš na úpravu svého jídelníčku, klidně do toho.


Nicméně myslím, že nikdy jsem nijak neprobírala, jaká by měla být pravidelná péče o aknózní pleť, která by mohla postupně tvůj obličej dát alespoň trošičku do pořádku.


Rozhodla jsme se na vlastní kůži vyzkoušet řadu Acne Clear od Dermacol, kterou jsi podle mě v obchodech již dávno zaznamenala. Já také, přesto jsem ji delší dobu odolávala, než jsem ji přeci jenom začala testovat.


Podle recenzí na internetu jsem i zaznamenala poměrně kladné a nadšené ohlasy. Začala jsem tedy s testováním každý večer.


Pro představu - testuji jak pleťovou vodu, tak i odličovací gel pro problematickou pleť. Chtěla bych ti sdělit ale takovou trošku legrační věc, a sice že onen odličovací gel nepoužívám vyloženě na odličování makeupu (jak se doporučuje použití), ale spíše na očištění pleti.


dermacol
(Foto: Archiv blogerky)


Gel si beru s sebou do sprchy a vždy, když přijde na řadu mytí obličeje, vymačkám si gel na dlaň (2x) a celý obličej jím potřu. Trošku začne i pěnit a pár vteřin jej nechám působit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se zbavit akné zadarmo?
Jak bojovat s akné
Akné se pořád vrací? Pozor na to, co jíš a piješ


Musím se podělit i o bylinkovou vůni, kterou téměř u přípravků z drogerie neznám. Většinou je mívají různě aromatické a sladké, nicméně tyto Dermacol produkty voní vyloženě jako uzdravující mastičky – což jim dle mého přidává na hodnotě. Řekla bych, že tak voní díky oleji z australského čajovníku. A samozřejmě tento gel je zaměřen na problematickou pleť.


dermacol
(Foto: Archiv blogerky)


Co se týče druhého produktu Acne Clear pleťové vody (též pro problematickou pleť), tak tu si vždy po umytí a vysušení pokožky nanesu vatovým tamponkem na obličej. Ze začátku mám pocit trošku mastnějšího obličeje, ale za pár vteřinek ten pocit zmizí a trošku se pleť vysuší (od toho předchozího pocitu mastnoty). Tato pleťová voda účinně předchází pupínkům, stahuje póry a odstraňuje nečistoty.


Ještě abych předešla dalším dotazům, které jsem u jiných recenzí zaznamenala - zdali tyto produkty pleť moc nevysušují – mohu říct, že ne. Tvou pleť spíše mastnou nezanechají, ale aby ses bála, že ji extrémně vysuší – to vůbec.

 

Pokud máš i ty tipy, jak zatočit s akné, určitě nám o nich dej vědět!



1 hlasů
Vaše hodnocení