Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zdravá strava a já? Dlouho dobu to byl pro mě problém. A to, proto, že jsem nikdy nebyla ten typ, který by chtěl denně utrácet za netučná jídla vysoké dardy, protože mi nikdy nenahradily dobré a hutné knedlíky s omáčkami. Jen na těch jsem si vždy ...

ZDRAVÉ JÍDLO, po kterém budete fit!

Zdravý životní styl - 7
zdroj: Archiv blogerky Zdravý životní styl - 7
aktualizováno 25.09.2017, 00:00 | 25.09.2017, 00:00 | Dominika Nováková/Krasna.cz

Zdravá strava a já? Dlouho dobu to byl pro mě problém. A to, proto, že jsem nikdy nebyla ten typ, který by chtěl denně utrácet za netučná jídla vysoké dardy, protože mi nikdy nenahradily dobré a hutné knedlíky s omáčkami. Jen na těch jsem si vždy pošmákla a bohužel u zdravé stravy jsem nikdy nenašla zalíbení.

Nicméně moje mamka je opak mě – ta vyloženě vyhledává to nejlepší pro své tělo, a tím samozřejmě myslím stravu. Užívá si kombinování všeho možného, aby si její tělo od těch těžkých surovin odpočinulo, a dle jejích slov ji i přesto dostatečně zasytilo.


A nyní se nám doma na kuchyňské lince objevila nová sada Šmakouna. Já jsem ho znala jen dle jména, nicméně když jsem mamce šla předvést, s čím novým může zaexperimentovat, byla již dávno s touhle značkou obeznámena. Dokonce mi říkala, že si to delší dobu kupovala, nicméně pak se u nás ve městě začala nabídka Šmakouna zmenšovat, a tím pádem na ně téměř ztratila „kontakt“.


Zdravý životní styl - 1
(Foto: Archiv blogerky)


Každopádně, kde Šmakouna sehnat, lze lehce zjistit i z jejich webovek www.smakoun.eu - jedná se i o běžné supermarkety.


Jen tak ve stručnosti pro ty, kteří se se Šmakounem zatím nesetkali – jedná se o českou, plnohodnotnou potravinu pro zdravý životní styl s výhodnými výživovými hodnotami a velkými možnostmi zapojení do receptů při přípravě jídel a také při výrobě potravin.


Výhody má dvě – můžete jej dlabat klidně jen tak, v jakém stavu ho koupíte anebo lépe – přihodíte ho jako vedlejší nebo hlavní pochutinu do vaření. A tak si rovnou pochutná klidně několik členů rodiny a z malé svačinky se tak stane vydatný oběd (a to se vyplatí.)


Šmakoun nám stál tedy v kuchyni a já si s mamkou prohlížela, jaké všechny varianty Šmakouna máme. Mamce jsem sdělila, že teď se už Šmakoun nedělá jako plátky, ale jsou to válečky, tudíž jej můžete i lépe nakrájet.


Zdravý životní styl - 2
(Foto: Archiv blogerky)


Pokud byste si náhodou nevěděli rady, jak se Šmakounem zacházet, tak buď naleznete tipy na recepty na jejich webu anebo najdete i jeden receptík vždy na každém balení krabičky.
Ani my jsme neváhaly a velmi brzy se daly do testování.

 

Vyzkoušely jsme si ukuchtit takový zdravý salát, kam jsme se rozhodly přidat třeba zrovna PROVENSÁLSKÉ KOŘENÍ od Šmakouna. Asi vás zajímá, jak třeba takové koření v podání Šmakouna vypadá, že? … je to takovýto váleček. Který se v závěru stává hlavní ingrediencí v našem jídle.


Zdravý životní styl - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Zdravý životní styl - 4
(Foto: Archiv blogerky)


Pokud se chcete vrhnout na hubnutí, nesáhnete vedle. Při poctivém pohybu a stravování Šmakounem si určitě povedete výborně. A kdyby vás popadla mlsná, existují i sladké Šmakounovy varianty, jako třeba kakaovo-oříškový krém, nebo kokosový, či meruňka, pomeranč a další.


Zdravý životní styl - 5
(Foto: Archiv blogerky)


A až budete chtít tvořit pořádné „maso pochutiny“, klidně pro chlapeckou část rodiny, zkuste takovéto klobásy, párky nebo karbanátky!
 

Zdravý životní styl - 6
(Foto: Archiv blogerky)


Teď už vám Šmakoun přeje: „dobrou chuť!“0 hlasů
Vaše hodnocení