Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Není na obzoru nikdo, s kým vyrazit na dovolenou? I když jet v páru je mnohem zajímavější, rozhodně není problém cestovat i na vlastní pěst. Pokud jsi na tom stejně, přinášíme pár tipů, jak na to.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Krásná.cz neovlivňuje jeho obsah.

Sama na dovolenou? Proč ne!

Tipy
zdroj: shutterstock.com Tipy
aktualizováno 29.02.2016, 00:00 | 29.02.2016, 00:00 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Není na obzoru nikdo, s kým vyrazit na dovolenou? I když jet v páru je mnohem zajímavější, rozhodně není problém cestovat i na vlastní pěst. Pokud jsi na tom stejně, přinášíme pár tipů, jak na to.

A začít určitě musíme správně zvoleným místem. Není třeba dělat jakékoliv kompromisy, jelikož nezapomenutelná dovolená na Sicílii je rozhodně volbou, která nezklame. Jedná se o největší ostrov ve Středozemním moři, patřící Itálii. Je tak skvělou možností, jak poznat:

• Zajímavou místní kulturu
• Nádhernou přírodu
• Skvělou gastronomii

Pozor na ochranu před riziky

Cílová destinace je jasná. Dále je třeba nezapomenout na nezbytnou ochranu. Ať už jedeš sama, nebo s kýmkoliv jiným, rozhodně bys neměla podceňovat výhodné online cestovní pojištění. Z jakého důvodu? I když v zahraničí může částečně platit tuzemská zdravotní pojistka, nemusí svým rozsahem krýt všechny nezbytné lékařské úkony. Základem by mělo být pojištění léčebných výloh, které však lze rozšířit třeba i na tvá zavazadla, či odpovědnost. Ceny se není třeba bát. Do zmíněné Itálie může vyjít na pár korun denně.

Jak vyrazit? Letadlo nezklame

Nabízí se otázka, jakým způsobem se do cílové destinace dostat. Pokud cestuješ sama, auto vzhledem k nákladům nepřipadá v úvahu. Autobus zase není příliš pohodlný, a tak je správnou volbou letadlo. Díky nízkonákladovým společnostem ceny stále klesají, díky čemuž jde i o cenově dostupnou možnost. Pozor však na váhový limit zavazadla. Do něho patří jenom to nejnutnější. Letní šaty, trička, kraťasy a obuv. A jaké boty jsou nejlepší? Zvolte boty Ipanema. ty jsou pro léto skvělou volbou. Navíc skoro nic neváží a tak se případného váhového limitu není třeba jakkoliv obávat. A letenku? Tu už dnes sjednáš pohodlně online.

Bezpečnostní kontrola na letišti může být formalitou

Co s letištěm a cestou na dovolenou jistě souvisí, to je i bezpečnostní kontrola na letišti. Nezapomínej cestovní pas či jiný doklad totožnosti, bez kterého nemůže být cesta uskutečněna. Také pamatuj na nutnost absolvovat nezbytnou kontrolu. I ta může být formalitou. Stačí u sebe nemít ostré a jiné nebezpečné předměty, chemické látky, nebo třeba tekutiny. Následně stačí odložit kovy, včetně módních doplňků, jako jsou stylové náramky, prsteny, nebo náušnice. Jakmile projdeš rámem a kontrola je v pořádku, již se dostavíš ke konkrétní bráně, která tě pustí k letadlu.

Kde bydlet? Hotelů a apartmánů je mnoho

Na závěr jsme si nechali tu nejdůležitější informaci – možnost ubytování. Kde vlastně budeš bydlet? Dnes není problém si stejně jako letenku před odletem zabookovat také ubytování. Itálie nabídne řadu hotelů, penzionů, stejně jako apartmánů. A to i pro jednotlivce. A pokud neplánuješ sbalit temperamentního snědého Itala, potěší erotické hračky, které si vezmeš s sebou. Díky nim se zaručeně nebudeš nudit ani večer, kdy budeš trávit čas sama na pokoji. A co přes den? Lákadel je více než dost – poznej je sama.
 0 hlasů
Vaše hodnocení