Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Že jsou ženy upovídanější než muži, to je obecně známý fakt. Dokazuje to i průzkum četnosti využívání mobilních služeb, něžné pohlaví v počtu provolaných minut i odeslaných SMS zpráv vítězí na celé čáře. Komu ženy nejčastěji volají? Jaké je jejich...

Toto je reklamní sdělení. Redakce Krásná.cz neovlivňuje jeho obsah.

Srovnání: Ženy telefonují déle a průměrně pošlou více SMS zpráv, muži jsou spíše stručnější

ušetřeno
zdroj: oficiální zdroj ušetřeno
aktualizováno 05.03.2018, 00:00 | 05.03.2018, 00:00 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Že jsou ženy upovídanější než muži, to je obecně známý fakt. Dokazuje to i průzkum četnosti využívání mobilních služeb, něžné pohlaví v počtu provolaných minut i odeslaných SMS zpráv vítězí na celé čáře. Komu ženy nejčastěji volají? Jaké je jejich nejoblíbenější mobilní zařízení? A jak často využívají data? Omrkněte detailní statistiky.

Podle nejnovějších údajů stráví ženy telefonováním měsíčně o třetinu více času než jejich mužské protějšky, průměrně 265 minut, a zhruba 18 % jejich telefonátů je delších než 5 minut. Šampionkami jsou také v počtu uskutečněných hovorů, tam už ovšem není rozdíl tak propastný, muži za dobu, kdy Měsíc 1x oběhne Zemi a otočí se kolem své osy, vytočí jen o 4 čísla méně.

Platí to však jen na území ČR, v zahraničí jsou naši muži výrazně aktivnější, nejspíše je to dáno tím, že častěji jezdí na služební cesty. Za rok mimo svou rodnou hroudu provolají 70 minut, ženy jen něco kolem 40 minut. To se ovšem v budoucnu může razantně změnit, minulý rok totiž byly zrušeny roamingové poplatky, Češi si tak mohou v celé Evropě užívat neomezené volání bez poplatků, pokud tedy mají sjednaný neomezený tarif.

A komu ženy v Čechách tak často volají? 65 % z účastnic průzkumu uvedlo, že jsou v pravidelném kontaktu s rodiči a sourozenci, obecně tedy rodinou. Partneři se umístili až na pomyslné druhé příčce. Na paty jim ovšem šlapou kamarádky a kolegyně z práce, s kterými ženy často protelefonují dlouhé hodiny. Muži naopak nejčastěji vytáčí číslo partnerky.

Spotřeba dat se tolik neliší podle pohlaví, spíše podle věku. Nejvíce surfují mladí lidé do 26 let. Pro celých 71 procent z nich je internet v mobilu naprostou samozřejmostí, kterou potřebují k životu denodennně. Průměrná spotřeba dat se pohybuje okolo 533 MB měsíčně, ale najde se celá řada jedinců, kteří na mobilu běžně spotřebují i více než 5 GB.

Objem přenesených dat ale s rostoucím věkem rychle klesá a rozdíl mezi ženami a muži je mnohem patrnější. Muži spotřebují ve všech starších věkových kategoriích zhruba o polovinu více dat než ženy. Celkově nejméně pak internet využívají senioři, kteří povětšinou neplatí za mobilní služby paušálně, ale převážné vlastní předplacenou kartu s omezeným počtem minut a SMS. Finančně se jim to více vyplatí.

Při koupi mobilního přístroje muži preferují jednoduché ovládání a rychlost. Zajímají se také o technické specifikace. Něžné pohlaví se oproti tomu rozhoduje spíše podle celkového vzhledu a módního designu, na funkce tolik nedbá. Celá společnost se pak dělí na tzv. „jablíčkáře“, majitele telefonů značky Apple, a ty ostatní.0 hlasů
Vaše hodnocení