Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte zubní kazy i když si zuby pravidelně čistíte? Možná děláte někde chybu.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Krásná.cz neovlivňuje jeho obsah.

Umíte se správně čistit zuby?

notino
zdroj: oficiální zdroj notino
aktualizováno 27.08.2018, 00:00 | 27.08.2018, 00:00 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Máte zubní kazy i když si zuby pravidelně čistíte? Možná děláte někde chybu.

Podle čeho vybírat zubní kartáček?

Zubní kartáčky se od sebe liší mnoha faktory, jako je tvrdost, hustota nebo délka štětin. Odborníci doporučují kartáčky s hustými štětinami a rovně střiženými vlákny, přičemž hlava kartáčku by měla být menší, abyste se s ním všude pohodlně dostali.

Pokud jsou vaše zuby citlivé, volte raději kartáček s měkkými štětinami. Pro extrémně citlivé zuby s krvácejícími dásněmi dokonce existují i zubní kartáčky „extra soft“. Vhodné jsou třeba zubní kartáčky Curaprox, které mají malou hlavu a speciálně vyvinutá vlákna CUREN, která jsou velice jemná a šetrná k zubní sklovině i k dásním. Kvůli opotřebování a množení bakterií nezapomeňte kartáček vyměnit každé 3 měsíce.

notino
(Foto: oficiální zdroj)


Jak zuby čistit správně?

Na čištění zubů vodorovnými tahy ze strany na stranu raději rychle zapomeňte. Tento horizontální způsob čištění totiž zuby nevyčistí důkladně a zároveň obrušuje citlivé zubní krčky. Daleko vhodnější je proto čištění zubů malými krouživými pohyby, kdy každý zub vyčistíte zvlášť a ze všech stran.

Doba čištění zubů by měla být minimálně 3 minuty. Jedině takto totiž vaše zuby zbavíte všech nečistot. Pro čištění zubů volte zubní pasty podle vašich potřeb. Existují zubní pasty pro citlivé zuby, krvácející dásně nebo třeba i pro alergiky na fluorid.

notino
(Foto: oficiální zdroj)


K čemu slouží mezizubní kartáček?

I když se budete snažit sebevíc, bez mezizubního kartáčku vaše zuby nikdy opravdu důkladně nevyčistíte. V malých škvírkách mezi zuby totiž ulpívá nejvíce bakterií ze zbytků jídla. Kvůli těmto nedočištěným místům potom nejčastěji vznikají zubní kazy nebo problémy s dásněmi.

Mezizubní kartáčky se od sebe liší velikostí, a proto je vhodné ideální velikost vašeho mezizubního kartáčku konzultovat se zubním lékařem nebo hygienistou. V případě, že máte zuby příliš blízko sebe a mezizubní kartáček se vám mezi ně nevejde, použijte zubní nit, se kterou se bez problémů dostanete všude.

notino
(Foto: oficiální zdroj)


Kdy je vhodné zuby čistit?


Zuby je vhodné čistit 2x denně a to ráno a večer, přičemž večerní čištění by mělo být maximálně důkladné, abyste ze zubů po celém dni odstranili všechny zbytky jídla. Ráno zuby vyčistěte ještě před snídaní, jelikož po jídle v ústech velice rychle klesá hodnota pH a během čištění byste si mohli velice snadno narušit zubní sklovinu. Pokud si chcete zuby vyčistit až po jídle, odborníci doporučují vyčkat alespoň 1 hodinu, než se hodnota pH v dutině ústní opět dostane do normálu.

 0 hlasů
Vaše hodnocení