Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Výrobu domácí pleťové masky jsi si už aspoň jednou určitě vyzkoušela. Spousta ovoce, zeleniny a různých olejů má velmi pozitivní vliv na naši pleť, a ani o tom třeba nevíme.

Domácí avokádová maska

maska na obličej
zdroj: Thinkstockphotos maska na obličej
aktualizováno 09.12.2014, 00:00 | 09.12.2014, 00:00 | Eliška Linhartová/Krasna.cz

Výrobu domácí pleťové masky jsi si už aspoň jednou určitě vyzkoušela. Spousta ovoce, zeleniny a různých olejů má velmi pozitivní vliv na naši pleť, a ani o tom třeba nevíme.

Výroba domácích masek má rozhodně své výhody. Můžeš si sami kombinovat přísady, které ti osobně vyhovují, vždy víš, co do své masky přidáváš, a rozhodně ušetříš. Samozřejmě nějakou dobu trvá, než přijdeš na to, co má opravdu takový účinek, jaký požaduješ, ale věř tomu nebo ne, jednou najdeš takovou, která tě překvapí.


Za dobu svého kosmetického experimentování jsem vyzkoušela už spoustu receptů, buď vyhledané na internetu nebo vytvořené podle vlastního uvážení. Nedávno jsem vyzkoušela masku na obličej z čerstvého avokáda, a mělo to hned několik pozitivních výsledků, samozřejmě pro mě, tobě vyhovovat nemusí. Snad ani nemusím zmiňovat, že bys asi neměla používat ingredience, na které máš alergii.


Pokud ti avokádo prospěje jako mně, můžeš se těšit na rozjasněnou a zjemněnou pleť. Odbourává viditelné známky únavy a rozzáří pleť namáhanou makeupem. Je to taková hodně osvěžující maska, hodně příjemná, chladivá a voňavá. Přejdu konečně k její výrobě.


Na avokádovou masku potřebujete:

Půlku avokáda
Citron
Olivový olej

 

maska na obličej
(Foto: Archiv blogerky)

 

Vyjmi z avokáda pecku a celou půlku rozmačkej vidličkou v misce. Přidej šťávu přibližně z půlky citronu a lžičku olivového oleje. Vše důkladně promíchej vidličkou a odlož do lednice, dokud nebude maska pěkně ledová. Čerstvou vychlazenou masku pečlivě nanes na pleť, a nech 20 minut působit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Výroba adventního věnce
VLOG: Základní líčení pro začátečnice


Bude příjemně studit a probouzet tvoji unavenou pleť k životu. jak vidíš, příprava masky je velmi jednoduchá, a neutratíš za ni skoro nic. Přeju příjemné patlání!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •