Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnes jsem vrátila sportovní bundu z Reserved. Byla to šusťáková, svítivě růžová bunda s dvěma zapínacími kapsami, odepínacími rukávy a gumou na rukávech a v pase.

Jak si vybrat nejlepší bundu na běh

Běh
zdroj: Thinkstockphotos Běh
aktualizováno 27.06.2015, 00:00 | 27.06.2015, 00:00 | Eliška Linhartová/Krasna.cz

Dnes jsem vrátila sportovní bundu z Reserved. Byla to šusťáková, svítivě růžová bunda s dvěma zapínacími kapsami, odepínacími rukávy a gumou na rukávech a v pase.

Když jsem v ní šla běhat, zase jsem se musela otočit a jít domů, protože to bylo naprosto příšerné. Kvůli té gumě v pase, díky které mi bunda neustále lezla nahoru, nadzvedávala mi tílko a škrtila mě v pase. Možná by tě napadlo, že jsem si vybrala špatnou velikost, ale schválně jsem si vzala ještě o číslo větší, aby byla co nejvíce pohodlná, takže tím to nebylo.

Proto všem doporučuji zvolit si bundu spíše bez gumy, pouze s normální záložkou, která zůstane na místě, tam kde má. Bohužel, lehké větrovky mají ještě jednu nevýhodu, a to tu, že pokud si sebou chceš vzít mobil, a dát si ho do kapsy, bunda pak táhne na jednu stranu, a celá ta strana vám poskakuje a to je hrozně nepraktické. V šusťákové bundě se také budeš mnohem více potit, lehký materiál se pak lepí na kůži, a s fouknutím studeného větru z toho kouká pěkná rýmička.

Rozhodně je podle mě lepší zvolit si tedy nějakou teplákovou bundu, dostatečně pevnou na to, aby udržela tvar při běhu a nepohybovala se, ikdyž máš cokoliv v kapse.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Běh - od otravného plýtvání časem po nejlepšího kamaráda

Začínáš běhat? Vyvaruj se častých chyb

5 důvodů, proč budeš díky běhání neodolatelná!

Důležité je, aby měla dostatečně elastický materiál na volnou práci rukou při běhání, a byla dost dlouhá na to, aby se nevyhrnovala a neodhalovala břicho, protože pokud chodíš běhat ráno - opět možná rýmička.

Takže, vžijme se do situace. Jsi v obchodě s oblečením, a vybíráš si bundu na běh. Nikdy, ale opravdu NIKDY si nekupuj nic, co si pečlivě nezkusíš. Klidně si do kabinky natahej úplně všechny velikosti, a zkus si je. Jen takhle vybereš tu obravdu nejlepší. Až budeš mít ideální velikost, trošku si vyzkoušej jak jsi na tom z pohybem v konkrétním oděvu. Zní to legračně, ale zkus v kabince zvednout ruce, předklonit se, a tak dále, protože tak zjistíš, jestli je bunda dostatečně praktická. Hned druhý den ji zkus v praxi, aby jsi ji v případě zklamání mohla co nejdříve vrátit.

Vždy si schovávej účtenku od všeho sportovního oblečení, které si zakoupíš, a ujisti se u pokladny, že toto zboží lze vrátit, do kdy, a co všechno k tomu budeš potřebovat. Kvalitní sportovní oblečení je docela drahé, a pokud nechceš zbytečně přijít o peníze, měla by sis na to dávat pozor.

Já mám takový speciální diář s foliemi, do kterého si takové účtenky a další důležité papíry zakládám, aby se mi nikdy nestalo, že pak budu brečet nad utracenými penězi za něco, co nevyužiji.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •