Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Znáš ten pocit, kdy si připadáš neužitečná, zpomalená, přecitlivělá...? Všechny máme někdy slabší chvilky, kterým se buď postavíme čelem, a nebo jim propadneme.

Už napořád silná a sebevědomá!

Sebevědomí
zdroj: Thinkstockphotos Sebevědomí
aktualizováno 13.09.2013, 01:13 | 13.09.2013, 00:49 | Eliška Linhartová/Krasna.cz

Znáš ten pocit, kdy si připadáš neužitečná, zpomalená, přecitlivělá...? Všechny máme někdy slabší chvilky, kterým se buď postavíme čelem, a nebo jim propadneme.

I když většina z nás chce proti pocitu méněcenosti a nízkému sebevědomí bojovat, málokdy se to daří. Pokud patříš i ty mezi slečny a dámy, které své sebevědomí a životní sílu stále hledají pod postelí, tak se pohodlně usaď a vychutnej si dávku inspirace a odvahy, kterou se ti teď prostřednictvím tohoto článku pokusím nachystat.

Co udělat jako první? Možná si myslíš, že sebevědomí se objeví, když sama sebe před zrcadlem budeš nahlas přesvědčovat o tom, že jsi krásná, sebevědomá a úspěšná žena. Proč ne, ale nejdřív musí mít zrcadlo důvod, aby ti uvěřilo, a pak uvěříš i ty sama sobě. Je vyzkoušené a logicky odvoditelné, že pokud se budeš sama sobě líbit, dokážeš o tom přesvědčit i ostatní. To je to sebevědomí. Vědomí, že vypadáš skvěle, které z tebe ostatní cítí, a nechají se jím ovlivnit.

Takže pokud je tohle první věc, kterou potřebuješ, vymez si nějaký čas, klidně celý den, jen pro sebe. Kadeřnice, nehty, horká vana, péče o pleť a o tělo... Udělej vše, na co jsi v poslední době neměla čas, klidně vyzkoušej nějaké domácí masky na vlasy nebo na pleť. Uvidíš, že ti to prospěje.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Najdi si svou přednost. I když myslíš, že žádnou nemáš
Když si z tebe udělá svou loutku

Samozřejmě nejde jen o to "fyzické sebevědomí", ale také o to, co se skrývá, jak se říká, uvnitř. To je už delší kapitola, kterou nevyluští krémy ani kadeřnice. Pokud chceš získat sebevědomí v tom, co děláš, musíš se na to zaměřit a snažit se být v tom nejlepší. Pokud se něčemu věnuješ, například nějakému koníčku, snaž se ho posunout na vyšší úroveň, zajímej se o nové trendy ve tvém oboru a buď zkrátka aktivní. To samé můžeš udělat i s tvým zaměstnáním, popřípadě se školou.

Je těžké přes všechnu tu lenost a pohodlnost začít přidávat v plnění povinností na intenzitě, ale čas od času každého někdy chytne nová šťáva a jde jen o to se nepustit a nespadnout zpět do starých kolejí. Není nic lepšího než pocit, že s hlavou vzhůru můžeš oprávněně tvrdit, že to, co děláš, děláš nejlépe, jak umíš, nebo dokonce nejlépe ze všech. A sebevědomí stoupá...

Bohužel, jsou mezi námi tací, kteří nám sebevědomí každý den podkopávají. Někteří úmyslně, někteří o tom ani nevědí, ale je to jen zásluhou toho, jak se podceňujeme. Pryč s tím! V obou případech si můžeme říct, že jsme všichni měli skoro stejné šance. Kam to dotáhneme, je na nás. A když se to někdo snaží zmařit nebo to někdo zpochybňuje, jen si tím nahrazuje sebevědomí, které právě jemu chybí. Stačí jen zachovávat klid, nerozčilovat se a vědět, že ztrácet čas s někým takovým nás dál neposune. Ať to s námi teď vypadá jakkoliv, tvrdou prací a s rozumem dokážeme jednou víc. Já už jsem se naučila brát některé lidi s nadhledem, a i když to oni ještě nevědí, jsou vlastně k smíchu. Jak se říká, kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. A tak to i funguje. Občas se ti může stát, stejně jako každému, že tě zachvátí vztek, zlost, závist i pocit méněcennosti. V tu chvíli se narovnej, usměj se a vytvoř si plán.

To je další věc, která mě naučila brát věci s nadhledem a pustit se do něčeho s radostí a se spoustou energie. Pokud nevíš, kudy kam, vymysli si svůj bojový plán úspěchu. Sepiš si, co chceš dokázat, co k tomu potřebuješ, jak to získáš, jak to dáš dohromady, co uděláš pak, napiš seznam dalších věcí, které musíš udělat. Je to nejjednoduší způsob, jak si dát dohromady všechny myšlenky a cíle a vyhnat to negativní. Je to jako nadechnout se čerstvého vzduchu a vyfouknout všechno špatné pryč.

Většina věcí se dá přejít a začít s novým nábojem. Je neuvěřitelné, co dokáže udělat jeden relaxační den, chvilka jen pro sebe, i to, že si uděláš občas nějaké plánky osobního štěstí a úspěchu. Žít se musí přece naplno, bez pochyb.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •