Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krásný den všem! Chci s vámi zavzpomínat na týden v Anglii, kam jsem vyrazila navštívit mou kamarádku Leu. Lea už od října pracuje v Cambridge a tudíž bylo jasné, že za ní prostě musím vyrazit. Už jenom proto jak moc mi toho půl roku chyběla v Česku!

Cestovatelský vlog: Co všechno jsem zažila v Anglii?

Vložit video na:

aktualizováno 20.04.2017, 00:32 | 20.04.2017, 00:32 | Krásná.cz/enthusiaster

Krásný den všem! Chci s vámi zavzpomínat na týden v Anglii, kam jsem vyrazila navštívit mou kamarádku Leu. Lea už od října pracuje v Cambridge a tudíž bylo jasné, že za ní prostě musím vyrazit. Už jenom proto jak moc mi toho půl roku chyběla v Česku!

Vyrazila jsem v úterý z letiště Leoše Janáčka směr London Stansted Airport. Letěla jsem s Ryanair, takže jsem se dost nervovala tím, že budu mít buď těžší, nebo větší povolené příruční zavazadlo nebo že mě tam pro změnu nepustí, protože jsem s sebou vezla celou misku strouhanky. Ano, nepřepsala jsem se, vezla jsem strouhanku. Nakonec ale vše dopadlo dobře a já se usadila u okýnka, což byl naprosto super bonus celé cesty. Na letiště jsem dorazila docela brzy a měla tak dost času na to, abych našla autobus směr Cambridge, který mě měl dovézt k Lee. Po zeptání na pobočce jsem našla nástupiště a jen se modlila, abych poznala, kde vystoupit. A víte co? Nepoznala jsem to. Naštěstí ale na zastávku dorazila Lea a mně došlo, že už asi budeme na místě. Pak následovala hodinová cesta k Lejdině domovu a nadšení, že jsem konečně na místě.

 

Enthusiaster
(Foto: Krásná.cz/enthusiaster)

 

Druhý den ráno nás probudil budík a nás čekal náš první výlet a to rovnou do hlavního města Anglie. Neměly jsem žádný určitý plán, jen pár bodů, co bychom asi tak mohly vidět. První zastávkou bylo Victoria Couch Station, kde jsme našly automat Oyster card, dobily si pár liber a naše dobrodružství mohlo začít. Jako šílený znalec metra jsem nás navedla do naprosto špatného vchodu, ale světe div se, tohle metro jelo na King's Cross Station, takže to nakonec nebyl zase až takový průšvih. Na nádraží to bylo jasné: "Když už jsem tady, tak najdeme nástupiště 9 a 3/4." Nebyl to zase tak těžký úkol, protože podle mě tak 50% lidí na nádraží přijelo právě kvůli tomuto Harry Potter místu. Chvilku jsem stály tu šílenou řadu, ale po vykoumání toho, že většinu lidí nutí skákat jsme se rozhodly, že tu fotku zase tak moc nepotřebujeme a namířily jsme si to do fanouškovského obchůdku hned vedle.

 

Enthusiaster
(Foto: Krásná.cz/enthusiaster)

 

Po prohlídce obchůdku nám žaludky ohlásily, že se blíží doba oběda a my je poslechly a vydaly se najít perfektní místo k obědu. A když říkám perfektní, tak myslím PERFEKTNÍ! Před nádražím je totiž úžasné prostředí stvořené přímo pro oběd venku. Všude spousta zeleně, laviček, stolečků, food market a také spousta lidí, kteří jsou zde ze stejného důvodu jako všichni - jídlo! S plnými žaludky jsme vyrazily dál. Po cestě jsem se ještě vyfotila u super zdi, která mě prostě něčím zaujala a bylo dost vtipné pozorovat ty pohledy lidí, když jsem tam pózovala. Pak už jsme se vydaly směr metro a asi po třech přestupech jsme se dostaly až na Westminster, kam jsme si jely pro společnou fotku u Big Benu a rovnou si tam cvakly i outfit, který se tady určitě brzy objeví.

 

Enthusiaster
(Foto: Krásná.cz/enthusiaster)

 

Ještě před mým odletem jsem si psaly o tom, že bychom mohly navštívit Přírodovědné muzeum, takže opět do metra a dvě stanice na South Kensington. Trochu mě zklamal fakt, že jsme neviděly obrovskou kostru T-rexe, ale i tak tam byla spousta dinosaurů, které já prostě zbožňuji. No a víte čím jsem zakončily náš první úžasný den? Kávou v moc milé kavárně Brown & Rosie, kde jsme si daly moc dobré mocha, carrot cake a brownie a ještě k tomu v úžasných sloníkových hrnečcích. Seděly jsme venku, ve vzduchu bylo cítit jaro a kolem nebylo kupodivu ani moc turistů.

 

Enthusiaster
(Foto: Krásná.cz/enthusiaster)


A KAM SE CHYSTÁTE VY? MÁTE RADĚJI CESTOVÁNÍ PO ČESKU NEBO VOLÍTE ZAHRANIČÍ?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •