Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tipy na pár cestovatelských aplikací, které ti ulehčí cestovatelský život.

6 cestovních aplikací, které ti ulehčí život

Cestování
zdroj: Thinkstockphotos Cestování
aktualizováno 10.08.2018, 00:00 | 10.08.2018, 00:00 | Krásná.cz/enthusiaster

Tipy na pár cestovatelských aplikací, které ti ulehčí cestovatelský život.

Tentokrát to asi bude převážně pro české čtenáře, protože většinu aplikací, které jsem si pro tebe připravila, využiješ hlavně v Česku. To ale neznamená, že by teď měli cizinci přestat číst. Přece jenom jsou tady dvě aplikace, které využiješ i po světě a pokud se chystáš na nějaký čas do České republiky, tak tím tuplem pokračuj ve čtení, protože tady najdeš spoustu tipů, jak cestovat vlakem po Česku co nejefektivněji a nejlevněji.

 

Protože vlakem cestuji kvůli škole takřka denně (článek o dojíždění z Ostravy do Olomouce zde), tak v mém telefonu najdeš hned tři aplikace, které mi s mými cestami do školy a ze školy pomáhají.


Jízdenky

 

Aplikace Jízdenky od Student Agency jsem objevila letos v březnu a když si odmyslím to, že vyhledávání spojení tam trvá o něco déle, než když si lístek kupuješ klasicky přes jejich webovky, tak je to naprosto super! Navíc ti to ušetří i nějakou tu korunu, protože lístky přes kreditovou jízdenku jsou prostě levnější. Plus máš všechny jízdenky hned po ruce, nemusíš je složitě hledat v emailu, a když chceš nějakou náhodou zrušit, protože ti zrovna přišla smska "váš vlak bude na své trase asi o 20 minut opožděn", tak to máš hotovo do dvou minut. Tato aplikace má ale i dvě nevýhody. První z nich je, že minimální kredit, který si tam musíš dobít je 300 Kč, a protože já nikdy dobře neodhadnu, kolik toho za měsíc procestuji, tak se mi stává, že mi prostě občas na poslední dvě jízdy už nevyjde kredit a já si je pak kupuju stejně přes internet, protože se mi tam nechce posílat další tři stovky kvůli dvou korunám, co mi tam třeba zrovna na ten jeden lístek chybí. Další nevýhodou je to, že aplikace je o něco pomalejší než právě webovky RegioJetu, takže pokud si jízdenku kupuješ těsně před odjezdem a jsou ve vlaku třeba poslední tři volná místa, může se ti stát, že nakonec nikam neodješ, jelikož appka prostě ještě nezaznamenala, že jsou ta místa už prodaná.


Leo Express


Leo Express je mou asi nejméně oblíbenou dopravou. Jelikož je vlak celkově kratší, je tam tím pádem i méně volných míst, moc mi nevyhovují ani časy, ve kterých jezdí, připadá mi, že mívá nejčastěji zpoždění a ani se studentskou slevou tě nevyjde zrovna nejlevněji. Každopádně aplikaci mám jako poslední záchranu, kdyby mi náhodou selhala veškerá jiná doprava. Navíc to má jednu malinkou výhodu v tom, že pokud si takhle přes Leo Express koupíš jízdenku, tak ti zároveň vrátí 10% z ceny v tzv. "leo korunách" a když jich máš dost, můžeš si za ně pak kupovat další lístky na vlak.

 

Můj vlak
 

Aplikace Můj vlak od Českých drah jsem si stáhla taky někdy uprostřed semestru, protože mě nebavilo si pořád ty jízdenky kupovat přes internet. Nejsem zrovna nadšencem pro České dráhy, ale jezdím s nimi právě v takové dny, kdy mi přijde smska, že můj RegioJet bude opožděn. Bylo mi totiž řečeno, že pokud mají vlaky ze stejného směru zpoždění, tak České dráhy, jako státní podnik, mají přednost před soukromými dopravci (RegioJet, Leo Express) a tím pádem mě celkem pravidelně zachraňují od dvouhodinového pobytu na nádraží v Olomouci. A jako bonus se ti tam za jízdenky podobně jako v Leo Expressu přičítají body a ty si pak za ně můžeš koupit další jízdenky, nebo je minimálně použít k tomu, abys měla slevu třeba na místenku v Pendolínu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak řešit kosmetické produkty během cestování?
Procestuj celou Evropu úplně ZADARMO!
Panika z létání: 5 rad, které vám pomohou na ni vyzrát


GoEuro
 

Pokud tě baví cestovat a jsi ten typ cestovatele, který cestuje prostě low cost a hledá všemožné cesty, jak se dostat z bodu A do bodu B, budeš GoEuro milovat. Tahle aplikace ti totiž najde veškerou autobusovou, vlakovou a leteckou dopravu po Evropě a srovná ti je podle ceny a délky cesty.

 

Apple Music
 

A protože občas se stane, že se ti ta cesta protáhne třeba na celý den (o jedné takové nekonečné cestě si můžeš přečíst u Leonky na blogu), tak je dobré s sebou mít nějakou aplikaci, která tě alespoň na čas zabaví. Já osobně s hudbou spím i během letu, nebo cesty autobusem. V minulém článku jsem zmiňovala Spotify, ale poslední dobou jsem spíš Apple Music člověk, nějak mi víc vyhovuje ten systém tam, než na Spotify, i když přiznávám, že playlisty jsou tady o něco horší.


Rekola
 

Poslední aplikací je jedna taková růžová, která ti ulehčí a zpříjemní cestování mezi krátkými vzdálenostmi po městě. Ano, jsou to ta slavná Rekola s insta-friendly košíkem. Tuhle růžovou zábavu/dopravu můžeš vyzkoušet hned v 7 různých městěch České republiky (Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Liberec, Teplice a České Budějovice). Například v Olomouci je to perfektní doprava mezi fakultami, pokud máš na přesun jen 15 minut. V Ostravě se tak můžeš projet třeba v Komenského sadech a v Praze zkusit tak trochu jiný styl turistění. Díky aplikaci zjistíš, kde kola najít a kde je posléze zase odevzdat. Navíc ti aplikace generuje kód k zámku, který na kole je.

 

Ten první článek byl zaměřený hodně na leteckou dopravu, zatímco ten dnešní byl hodně o té vlakové, takže záleží jen na tobě, co si pro svůj další výlet vybereš. Já jen doufám, že ti tenhle článeček k něčemu bude a třeba tě zachrání, až bude mít váš vlak zpoždění, nebo ti zruší autobus.


Všechny aplikace kromě Apple Music by měly být dostupné také pro Android telefony, takže si je běž pěkně vyhledat, a protože je dneska vážně krásně a já tohle všecho sepisuju na terase, tak ty můžeš vyrazit třeba do parku projet si nějaké to Rekolo a v nějaké pauze u piva naplánovat letní dovolenou.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •