Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejlepší půlrok mého života! Touhle větou bych mohla popsat těch pět měsíců, které jsem strávila na Tenerife v malém větrném městě La Laguna.

Můj ERASMUS na Kanárech

blogerka - 3
zdroj: Archiv blogerky blogerka - 3
aktualizováno 09.03.2018, 00:00 | 09.03.2018, 00:00 | Krásná.cz/enthusiaster

Nejlepší půlrok mého života! Touhle větou bych mohla popsat těch pět měsíců, které jsem strávila na Tenerife v malém větrném městě La Laguna.

To bych ale nebyla já, abych to odbyla jen tou jednou větou. Ne, ne, ne. Já se tady hodlám dojímat, takže jsem si už předem připravila krabici kapesníčků (kterou tady mám momentálně i kvůli rýmě), zahrabala se do deky a jde se na to.


Abych pravdu řekla, na vysokou jsem šla jen ze dvou důvodů:

A) S gymplem nejsou zrovna skvělé vyhlídky, co se práce týče a po pár brigádách jsem si neuměla představit, že bych do konce života pracovala někde v McDonaldu.

B) Věděla jsem, že chci jet na Erasmus, a to bez vysoké prostě nejde. Hned v prváku jsem si řekla, že se teda přihlásím na výběrové řízení a zkusím štěstí (vlastně to bylo až druhé kolo, protože já a rozhodování není zrovna super kombinace). Zájemců bylo málo, a tak se stalo, že mě vybrali vlastně ještě ten den a já začala na Pinterestu vyhledávat obrázky Tenerife a na Yelpu si ukládala všemožné podniky, kam "určitě" v září vyrazím. Letní semestr utekl jako voda, byly tady prázdniny a najednou bylo 1. září a já řešila, že není možné se na pět měsíců sbalit do dvou kufrů, kdy ten jeden byl jen příruční.

 

blogerka - 1
(Foto: Archiv blogerky)

  

Nebudu ti tady lhát, že to bylo všechno od začátku sluníčkové, protože teda nebylo. Nikdy jsem nebyla tak dlouho a daleko od domova a hlavně od kamarádů, takže jsem se začínala bát, že tam skončím jako ten člověk v poslední lavici, se kterým se nikdo nebaví a bude se mi neskutečně stýskat. Navíc jsem tak hrozný flegmatik, že fakt, že pokud si chci vzít do letadla i příruční zavazadlo, budu ho muset dodatečně zaplatit, jsem zjistila až v 11 večer den před odletem. Pokud bys přemýšlela, jak vypadá zoufalý erasmák před odjezdem, tak ti doporučuji si představit mě, jak ležím na kufru, brečím, že už nic dalšího vyndat prostě nemůžu a doufám v zázrak. O tom, jak se sbalit, ti teď ale vyprávět nechci, to třeba někdy příště.
V den odletu jsem byla nervózní, ne že ne. Byl to můj první takhle dlouhý let (něco přes pět hodin, protože jestli to ještě nevíš, Kanárské ostrovy jsou až u Afriky). Mým největším strašákem byla ale cesta z letiště do mého studijního města, protože tahat dva kufry, které dohromady vážily přes třicet kilo, a k tomu se u toho rozpouštět v jeanách, protože v té době bylo na Tenerife asi 35 stupňů, není zrovna to, co chceš. To jsem ještě nezmínila podstatnou informaci, musela jsem přestupovat v hlavní městě Santa Cruz, protože žádný přímý autobus prostě neexistuje. Spolubydlící mi slíbili, že mě přijdou zachránit alespoň na naše autobusové nádraží a pomůžou mi s těmi dvěma mrtvolami, které jsem s sebou vláčela. V životě jsem snad nebyla tak psychicky a fyzicky unavená jako ten den.

 

blogerka - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mé poznatky okolo Universidad de La Laguna
ERASMUS | Odpovědi na základní otázky
Přijeli za mnou rodiče! ERASMUS LIFE

 

blogerka - 4
(Foto: Archiv blogerky)

   

Začátky byly samozřejmě těžké, protože krom nasávání sluníčka, obdivování palem a prozkoumávání města nás jako nové erasmáky čekalo neskutečné množství zařizování, škola, Welcome day a pro mě asi to nejdůležitější - hledání nových kamarádů. Když se na to teď tak zpětně dívám, tak to nebylo zase až tak těžké, jak jsem si původně myslela. Španělsko je tak vřelá země, plná neskutečně milých lidí, že by bylo nemožné si tam nenajít minimálně jednoho kamaráda. Navíc jako součást Erasmus studentů se budeš určitě účastnit spousty akcí, na kterých se dá lehce seznámit, nebo se prostě potkáš s většinou tvých budoucích zahraničních spolužáků při zařizování všech těch administrativních šíleností.

 

blogerka - 5
(Foto: Archiv blogerky)


jeany - Bershka
triko - od kamaráda/from my friend
mikina - Takko
bunda -Stradivarius
boty - Landrover
rukavice - Gate
taška - Primark


Jelikož má být tenhle článek o tom, co všechno mi Erasmus dal a vzal, tak se na to tedy podíváme. Zjistila jsem, že zvládnu přežít sama, aniž bych potřebovala svíčkovou od mamky nebo koblížky od babičky (i když bych je samozřejmě ocenila). Naučila jsem se o něco víc vařit, protože situace člověka prostě donutí. Poznala jsem neskutečně skvělé lidi ze všech různých koutů světa, se kterými jsem se tam rozhodně neviděla naposledy, protože je beru jako rodinu, se kterou jsem trávila pomalu každý den a vždycky pro mě budou znamenat strašně moc. Zbavila jsem se svého introvertismu a už nejsem ta holka, která moc nemluví, dokud tě nepozná trošku blíž. Teď jeden vtipný, ale pravdivý fakt - alkohol byl velkou součástí našeho studentského života, takže se mi dost posunula, už tak vysoko nastavená, hranice toho, co vydržím. Zvládla jsem soužití se spolubydlící, která prostě neuměla uklízet a věř mi, občas to bylo peklo. Lítání letadlem už mi připadá stejně normální jako cestování vlakem. Objevila jsem plno nových španělských slov, která jsou typická právě pro Kanárské ostrovy, a celkově se mi o hodně zlepšila španělština.

 

blogerka - 6
(Foto: Archiv blogerky)


Nakonec bych ti už jen chtěla popostrčit k tomu, abys tuhle šanci na vysoké nepromarnila a určitě se takhle vydala minimálně na ten jeden semestr jako já! Posune tě to jak mentálně, tak intelektuálně a přísahám ti, že si přivezeš jen ty nejskvělejší zážitky a vzpomínky.

 

TAKŽE TEĎ UŽ JEN - JEĎ, UŽÍVEJ, ŽIJ A OBČAS TEDA I STUDUJ!!! 


Jinak tohle tričko je mé nejoblíbenější a naprosto mě vystihuje. Díky Gregorio!

 

Za fotky děkuji Klárce.

 

Pokud máš nějaké další otázky ohledně Erasmu ve Španělsku (konkrétněji na Kanárech), tak mi určitě dej vědět do komentářů. Já ještě plánuji pár článků na toto téma, takže se můžeš těšit.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •